בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לא כל טרקטוריסט מחבל"?, לא בטוח

לסמוך על פועלים ערבים? לאחר פיגוע טרקטור לפני כחמש שנים בבירה, אמר מוחמד ג'עביס, מחבל הטרקטור מהיום (ב'), כי "לא כל מפעיל טרקטור הוא דורס. אנחנו עובדים כמו כולם"

  • יהודה פרל
  • ח' אב תשע"ד - 18:39 04/08/2014
גודל: א א א
זירת הפיגוע היום (שמוליק ולך ושיקו גרינפלד – חדשות 24)
זירת הפיגוע היום (שמוליק ולך ושיקו גרינפלד – חדשות 24)

בחודש אדר ה'תשס"ט, מעט לאחר שפועל ערבי אחר ביצע פיגוע דריסה בירושלים, גם הוא באמצעות טרקטור, הפגינו 35 טרקטוריסטים ערבים במחאה על כך שיהודים חוששים להעסיק אותם, זאת בעקבות פיגועי הטרקטור השונים בבירה.

n

בין המפגינים היה גם מוחמד נאיף ג'עביס, היום כבן 23 משכונת ג'אבל מוכאבר במזרח העיר. זה המחבל שרצח היום את אברהם וואעלס הי"ד בפיגוע בשכונת שמואל הנביא באמצעות הטרקטור ששמש לעבודתו.

n

פיגוע הטרקטור היום (סוכנות תצפית)

n

ג'עביס: רקע של עבירות בטחון, ממשפחתו: מחבל הטבח במרכז הרב

n

"אנחנו מעוניינים שהציבור ידע שלא כל מפעיל טרקטור הוא דורס. אינשאללה שהציבור הישראלי יבין שאנחנו בסדר ואנחנו עובדים כמו כולם ולא מחפשים בעיות". את הדברים אמר אז ג'עביס הרוצח לחדשות 2, זאת במטרה לשכנע את הציבור הישראלי כי לא יהיה פיגוע טרקטור נוסף.

n

מוחמד נאיף ג'עביס, מחבל הטרקטור היום

n

ההיסטוריה של המחבל ג'עביס לא נגמרת כאן. במשטרה אומרים כי המחבל מוכר להם מאירוע בטחוני אחר בו היה מעורב, אך לעת עתה סרבו למסור פרטים נוספים.

n

בנוסף, קרוב משפחתו של ג'עביס הוא עלאא אבו-דהים, שעבד כנהג הסעות סמוך לישיבת מרכז הרב בעיר, גם הוא משכונת ג'בל מוכאבר. אבו-דהים רצח בראש חודש אדר ה'תשס"ח שמונה מתלמידי ישיבת מרכז הרב בפיגוע שזכה לכינוי "הטבח במרכז הרב". אז פרץ אבו-דהים לשטח הישיבה וירה מנשק אוטומטי לעבר מספר נערים. השמונה נהרגו ועשרה נוספים נפצעו.

n

זירת הפיגוע בירושלים היום (שמוליק ולך ושיקו גרינפלד – חדשות 24)

n

ניצב פריינטי: "לא כל נהג טרקטור נבדק"

n

יש לציין כי קודם לכן, זמן קצר לאחר הפיגוע בכיכר זקס, אמר ניצב מחוז ירושלים במשטרה יוסי פריינטי, כי האירוע היה צפוי. אולם לשאלת כתב ערוץ 2 האם נבדקים נהגי טרקטור ערבים מהחשש המדובר, ענה פריינטי ""לא נראה לי שכל נהג טרקטור נבדק, ולא נראה לי שזה אפשרי".

n
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד