בע"ה כ"ו טבת תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"כדי לנצח - צריך חינוך יסודי למדינה"

"כל עוד ההנהגה הצבאית בלתי מוסרית אני לא מוכן לסכן חיי יהודים". הרב אליהו זיני מחיפה סבור שרק כאשר יהיה ברור ש"חייך קודמים לחיי אוייבך" יהיה ניתן לחזור לגוש קטיף

  • יהודה פרל
  • י"ז אב תשע"ד - 15:46 13/08/2014
גודל: א א א

בימים אלו חלפו תשע שנים לגירוש יהודי גוש קטיף וצפון השומרון, ועל רקע צוק איתן נשמעת עוד ועוד הקריאה לשוב לחבל הארץ שגורש בידי מדינת ישראל בקיץ התשס"ה. הרב אליהו זיני, ראש ישיבת הסדר בחיפה ורב טכניון לשעבר סבור כי כל עוד ישראל לא מחליטה להגן על אזרחיה על חשבון אזרחי האויב - אין לחזור לגוש קטיף.

"לחנך את המדינה מחדש" הרב אליהו זיני (יח"צ)

"חזרה לגוש קטיף כפי שהדברים מתנהלים כרגע שקולה להתאבדות", אמר הרב זיני בראיון לאתר כיפה. "אני לא מוכן לחזור למצב שהיה בעבר בגוש קטיף. כשהרצועה הייתה בידינו, אם היה פיגוע כזה או אחר, צה"ל נתן הוראה נבזית ושפלה – להפציץ שדות ריקים כדי לא לפגוע בעזתיים. רוב מטעני הצד שפגעו בחיילים הונחו לצד בתים שלא הרסו כדי לא לפגוע בתושבים הערביים. כרב אני שואף שכל אחד יוכל לחזור לכל מקום בארץ ישראל אבל אני לא מוכן להציב אנשים כמגן אנושי ולסכן אותם".

"כל עוד ההנהגה הצבאית בלתי מוסרית אני לא מוכן לסכן חיי יהודים", ממשיך הרב זיני להסביר. "אם מחר צה"ל יקבל החלטה אסטרטגית למחוק בלי רחמים מי שפוגע בנו אני יהיה הראשון שיתיישב בגוש קטיף, אבל אני לא יכול להשיב בלב שלם שיהודים צריכים לחזור לגוש קטיף כל עוד החלטות צה"ל עומדות בעינן. החזרה של יהודים צריכה להיות רק בתנאי שיינתנו הוראות חד משמעיות להגן על חיינו וחיי חיילנו. חייך קודמים לחיי אוייבך".

"ההנהגה הצבאית בלתי מוסרית". כוחות צה"ל ברצועת עזה (דובר צה"ל)

לשאלת אתר כיפה האם התנאים אותם הציב לאתר כיפה יעמדו במבחן המציאות, ענה הרב זיני בחיוב ואמר כי "אני בטוח שנגיע למצב כזה. כדי שנוכל לנצח במערכה צריך חינוך יסודי מחדש של המדינה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד