בע"ה ט"ו ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"אירוע כזה ללא כל ממצאים הוא נדיר"

נמשכים החיפושים אחר בחור ישיבה שנעדר מיום שישי לאחר שיצא עם חבר לטיול ביער ירושלים. "אירוע כזה ללא כל ממצאים הוא נדיר", אומר דובר יחידת החילוץ עציון המשתתף בחיפושים. המשטרה בודקת חשש לחטיפה

  • אלחנן גרונר
  • ל' אב תשע"ד - 00:00 26/08/2014
גודל: א א א
הבחור הנעדר אהרון סופר
הבחור הנעדר אהרון סופר

בחור הישיבה אהרון סופר בן ה-23 נעדר מאז יום שישי והחשש לחייו גובר. סופר, אשר הגיע מארה"ב לשנת לימודים בארץ, מוכר כבחור אחראי ומסודר. ביום שישי טייל יחד עם חבר באזור יער ירושלים, ובשלב מסוים, לאחר שנפרדו השניים, אבדו עקבותיו. מאז עסקו אלפי מתנדבים בחיפושים אחריו, ובמשטרה ובשב"כ החלו לבדוק גם אפשרות כי סופר נחטף בידי ערבים, אם כי אין ממצאים המאשרים או שוללים את הדבר.

בשיחה עם הקול היהודיסיפר צחי כהן, דובר יחידת החילוץ עציון, על החיפושים."בליל שבת בסביבות השעה 2:00 לפנות בוקר קיבלנו קריאה על הנעדר והוקפצנו ליער ירושלים", מספר כהן. "תוכן הקריאה היה על שני בחורי ישיבה אמריקאיים שיצאו לטיול מהר הרצל ליער ירושלים. הם איבדו את הדרך ועלו על שביל תחזוקה של חברת חשמל שהוביל אותם לעמוד חשמל. בשלב הזה הם נפרדו, אחד ירד לבית זית שנמצאת מרחק קצר מהמקום, והשני נשאר סמוך לעמוד החשמל. כשהבחור חזר מבית זית הוא לא מצא את החבר שלו. בהתחלה הוא חיפש בעצמו ואז הזעיק עזרה. חלפו כמה שעות עד שאנחנו הוזעקנו ומאז אנחנו עוסקים בחיפושים ארבעה ימים ברציפות".

חיפושים אחר הנעדר אהרון סופר (יחל"צ עציון)

כהן מתאר חיפושים מדוקדקים מאוד, אך למרות זאת לא אותר אף ממצא, דבר שמגביר את החשש. בנוסף מדובר באזור הסמוך למקומות ישוב כגון בית זית, הר נוף ובית וגן, דבר שגורם לסימני שאלה נוספים. "אירוע כזה ללא כל ממצאים הוא נדיר", אומר כהן. "זה מעלה סימני שאלה. זה אמנם לא חסר תקדים כי היו לנו תעלומות בעבר אבל זו בהחלט תעלומה רצינית כי היו לנו כאן אלפי מתנדבים שעברו ס"מ על ס"מ בתא השטח".

חיפושים אחר הנעדר אהרון סופר (יחל"צ עציון)

הוא מאשר כי אחת ההערכות האפשריות היא חטיפה אבל מדגיש כי זהו אינו תחום העיסוק של היחידה, אשר מתמקדת במציאת עובדות בשטח ולא בהערכות. במשטרה ציינו היום כי הוקם צוות חקירה מיוחד שפועל גם במישור המודיעיני.

כך או כך כהן קורא לציבור להפיץ את המקרה ובאם שמישהו שמע או ראה דבר מה היכול לסייע לחיפושים שיפנה למשטרה בהקדם. אחר הצהריים מתקיימת הערכת מצ"ב בנוגע להמשך החיפושים, ויתכן וידרשו מתנדבים נוספים לסיוע בחיפושים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 1 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד