בע"ה י' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"מיגור הגזענות", אך רק מהצד היהודי

מעצרם של ארבעה קטינים נעדרי עבר פלילי המואשמים בהצתת ספות ב"זולה" של ערבים הוארך שוב, על אף המלצת שירות המבחן לשחררם ממעצר. "איך יתכן שערבי שרוצץ גולגולת של יהודי משוחרר, והנערים הללו נשארים במעצר?"

  • יח"צ
  • ט' אלול תשע"ד - 13:20 04/09/2014
גודל: א א א
כל המערכת מגויסת (משטרת ישראל)
כל המערכת מגויסת (משטרת ישראל)
הארבעה נעצרו ביום ב' שעבר בחשד שהציתו ספות ב"זולה" של ערבים בכפר דורא אל קרע, וזאת בתגובה להצתת המאחז מעלה הארבעה הסמוך בידי ערבים יממה קודם לכן. ביום חמישי שעבר הוגש נגדם כתב אישום, אך חרף היותם נעדרי עבר פלילי, מעצרם הוארך בשבוע לצורך קבלת תסקיר שירות מבחן. היום (ה') נערך דיון נוסף, לאור המלצת שירות המבחן לשחררם ממעצר.
למרות שהתסקיר היה חיובי במיוחד, וכאמור מדובר בנערים כבני 16 שזה להם המעצר הראשון, החליט השופט רפאל כרמל להאריך את מעצרם בחמישה ימים נוספים, ורק אז להחליט בעניינם.

בארגון חוננו מציינים לשם השוואה את המקרה של יוסוף חולייסי, ערבי בעל עבר פלילי אשר הואשם בעבירה של גרימת חבלה של ממש, לאחר שרוצץ גולגולת של נער יהודי בערב חג השבועות האחרון בירושלים, באירוע שתועד והופץ בכלי התקשורת. חולייסי שוחרר בידי ביהמ"ש המחוזי בירושלים עוד קודם שהתקבל תסקיר שירות מבחן בעניינו. מנגד, בצעד חריג, נשלח למעצר עד לתום ההליכים צעיר יהודי תושב מעלה אדומים, ללא עבר פלילי, שהואשם בנסיון תקיפה של ערבי.

"מאז ימי הגירוש מגוש קטיף, אז ישבו במעצר עד לתום ההליכים ילדות בנות 14 שחסמו כבישים, לא ראינו הירתמות שכזו של המערכת כולה כנגד המתיישבים ופעילי הימין", אומרים בארגון חוננו המייצג את הנערים. ב'חוננו' מציינים את קריאתה של שרת המשפטים לבני אשר ביקשה לאחרונה מהשופטים "להתגייס למאבק אותו היא מובילה נגד הגזענות וההסתה".

"המערכת מגוייסת כולה ל"מיגור הגזענות", אך רק מהצד היהודי", אומרים בארגון חוננו. "יש כאן אפלייה מכוונת כנגד יהודים, אחרת כיצד ניתן להסביר את העובדה שאותו בית משפט משחרר לפני תסקיר ערבי בעל עבר פלילי המואשם בריצוץ גולגולת של נער יהודי, משחרר על ימין ועל שמאל ערבים שזורקים בקבוקי תבערה ואבנים, אך עוצר נערים יהודים קטינים ללא עבר פלילי, שמואשמים בהצתת ספות?".

עו"ד עדי קידר המייצג את הנערים מטעם ארגון חוננו מסר בתגובה: "התנהלות המשטרה ובתי המשפט עם יהודים המואשמים בעימות כלשהוא עם ערבים, בתקופה האחרונה, מהווה חציית קו אדום תוך רמיסת זכויות. ללא קשר לנסיבותיו של התיק, תמוה בעינינו כיצד אירוע הצתת הרכוש נחקר בצורה כה מהירה ויעילה, בעוד שהצתה שהתרחשה רק יממה קודם לכן בידי ערבים וסיכנה חיי אדם בישוב יהודי סמוך, לא נחקרה כלל. אנו מקווים שבית המשפט יורה בקרוב על שחרורם של הקטינים ויאפשר להם לחזור לשגרת חייהם ולימודיהם".

הכתבה באדיבות חוננו

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד