בע"ה ז' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נעצרה חוליית היורים מאזור חברון

לפני כחודש נעצרו שני אחים ערבים מחברון שבצעו את פיגוע הירי ב"שבת חיי שרה" ועוד לפחות ארבעה פיגועי ירי באזור חברון

  • כ' אדר תשע"ו - 13:53 29/02/2016
גודל: א א א
הרובה ששימש את המחבלים (תקשורת שבכ)
הרובה ששימש את המחבלים (תקשורת שבכ)

הותר לפרסום, כי בפעילות של כוחות הביטחון נעצרו כמה ערבים, בהם שני אחים מחברון, שביצעו, בחודשים האחרונים, שורת פיגועי ירי לעבר אזרחים וחיילים באזור חברון, בהם נפצעו ארבעה יהודים.

במהלך חקירתם בשב"כ הוסגר רובה צלפים מאולתר, באמצעותו בוצעו הפיגועים, וכן רובה נוסף מסוג "קרלו", שבאמצעותו תכנן אחד האחים לבצע פיגועים נוספים. את רובה הצלפים המאולתר, החביאו שני האחים במסגד "אל מג'האדין" בחברון, ומשם לקחו אותו לשם ביצוע הפיגועים.

האחים המחבלים (תקשורת שב"כ)

נצר פיצל מחמד בדוי בן 23 ואחיו אכרם בן 33, ערבים משכונת אבו-סנינה בחברון, העלו בחקירתם בשב"כ כי ביצעו שורה של פיגועים, וביניהם הפיגועים הבאים:

ביום שישי, כ"ד חשוון, קבעו שני האחים להיפגש לצורך ביצוע פיגוע כנגד מתפללים שהגיעו לחגוג בחברון את "שבת חיי שרה". הם נפגשו בבניין בבעלותו של אביהם, שם עלו לקומה השלישית ונכנסו לדירה אשר בה התבצעו שיפוצים. אכרם הניח את הרובה על אדן חלון בדירה, אשר פונה למערת המכפלה וביצע ירי. אכרם העריך כי פגע בקבוצת המתיישבים אשר התפללו סמוך למערה, אולם רק מאוחר יותר, עם שמיעת הדיווח אודות הפצועים בחדשות, הבינו השניים כי פגעו בשני מתפללים. הפצועים נפגעו באורח בינוני-קשה וקל. לאחר ביצוע הפיגוע, המשיכו השניים לחגיגות חתונתה של בת דודתם.

עוד עלה מהחקירה, כי נצר, האח הצעיר, החליט לבצע את הפיגוע בעקבות מותה של מחבלת מחברון, בת 72, אשר ביצעה פיגוע דריסה סמוך לגשר חלחול באותו יום.

ביום רביעי, י"ג כסלו, בשעות הבוקר, הגיע נצר לאותה דירה, לאחר שיום קודם לכן לקח את רובה הצלפים המאולתר מהמסגד והודיע לאחיו אכרם כי בכוונתו לבצע פיגוע ירי בגפו. נצר המתין למעבר של חיילים או "מטרה אחרת". משזיהה חייל סמוך למערת המכפלה, ביצע ירי לעברו, אולם הבחין כי פגע ברכב. לאחר הירי השיב נצר את הרובה למסגד. כתוצאה מהירי נפגע רכב חונה, ללא נפגעים בנפש.

בהמשך החליטו השניים לבצע פיגוע ירי לעבר מחסום צה"ל בצומת "הכבשים" בחברון והחלו לתצפת על האיזור ולבחון היכן ישנן מצלמות. השניים איתרו איזור "פתוח" בין מחצבות האבן באיזור התעשיה בדרום חברון ממנו יוכלו לבצע ירי ישירות לעבר המחסום. בהמשך ביצעו כמה פיגועי ירי לעבר המחסום. ברוב הפיגועים, החיילים במחסום לא הבחינו בירי ולא שמעו אותו ובחסדי השם הפיגועים הללו הסתיימו ללא נפגעים.

ביום ראשון, כ"ב בטבת, בשעות הצהריים, הבחין נצר בקבוצת חיילים ברחבה הסמוכה למערת המכפלה וביקש מאחיו אכרם להגיע לאותה דירה ממנה ביצעו את הירי בפעמים הקודמות בדחיפות. אכרם הגיע עם הרובה וביצע ירי לעבר קבוצת החיילים. כתוצאה מהירי נפגעה צוערת בקורס קצינים של צה"ל באורח בינוני-קשה.

באותו היום, הציע אכרם לנצר לבצע פיגוע ירי נוסף לעבר מחסום צה"ל בצומת "הכבשים" והשניים נסעו ברכבו של אכרם, התמקמו במחצבת אבן באיזור ואכרם ביצע ירי לעבר החיילים במחסום. השניים שמעו את צעקות החיילים לאחר הירי ונמלטו מהמקום. כתוצאה מהירי, נפגע חייל צה"ל באורח קל.

כעבור כשבוע, כמוצאי שבת, נעצר נצר לחקירה. שבוע לאחר מכן ביצע אכרם פיגוע ירי בגפו, ממבנה בשכונת אבו סנינה בחברון, ללא נפגעים. בחקירתו מסר אכרם כי ביצע את הפיגוע במטרה להסיט את החשדות מאחיו נצר, אשר, כאמור, נעצר שבוע קודם לכן. לאחר הפיגוע החביא אכרם את רובה הצלפים המאולתר בתוך מנוף במחצבה בבעלות משפחתו באיזור התעשייה בדרום חברון. עוד עלה בחקירה כי השניים ייצרו משתיק קול מאולתר מפילטר שמן, וזאת לאחר שלמדו לעשות כן באמצעות סרטון באינטרנט.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד