בע"ה כ"ב אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"אין משטרה בישראל"

סגן שר הדתות ביקר אצל משפחת עראמי ומתח ביקורת קשה על חקירת המשטרה

  • כ"ט אלול תשע"ד - 09:46 24/09/2014
גודל: א א א
סגן השר בן דהן בביקור אצל בני משפחתו של נתנאל עראמי הי"ד
סגן השר בן דהן בביקור אצל בני משפחתו של נתנאל עראמי הי"ד
סגן השר לשירותי דת הרב אלי בן דהן מותח ביקורת חריפה על משטרת ישראל בעקבותביקורתנחומים שערך אמש (שלישי) בבית משפחת עראמי שבנם נתנאל הי"ד נהרג לאחר שחבל הסנפלינג עליו עבד נחתך, ככל הנראה בידי פועל ערבי.
במהלך ניחום האבלים שמע בן דהן את הוריו של נתנאל הי"ד, הרב עוזיאל ומרים, אשר סיפרו על ההתנהלות "הכושלת" כדבריהם, של משטרת ישראל.ההורים התלוננו בפני סגן השר על חוסר יעילותה של המשטרה בחקירת הרצח. לדבריהם משטרת ישראל כלל לא הגיעה אליהם לאחר הרצח ולא התעניינה במשפחה על מנת לקבל את גרסתם ופרטים שהיו יכולים להוסיף מידע על הכיוון הלאומני של החקירה.
"גם כשהגיעו אלינו שאלו את האלמנה 'בקטנה' על הסיפור ולא התעניינו כמעט" סיפרה אמו של נתנאל, מרים. "הבן השני שלי דיבר עם נתנאל כמה דקות קודם לכן וגם איתו לא בדקו כלום וחבר אחר שוחח איתו ככל הנראה שניות ובמהלך הנפילה".
בנוסף לטענות אלה, יש למשפחות עראמי טענות נוספות נגד המשטרה על אופן מסירת ההודעה לבני המשפחה. "המשטרה הגיעה באיחור רב לבית האלמנה ובישרו לה על הרצח ללא כל הכנה, כשילדיה הקטנים בידיה. אפס אנושיות. פשוט בושה. כאילו מודיעים לה שהילד שלה נפל בגינה למטה". מרים האם הבטיחה "להילחם בהתנהלות חסרת האנושיות של המשטרה עד לבירור והסקת מסקנות בעקבות ההתנהלות הזאת בדי שמקרים כאלה לא יישנו".
סגן השר בן דהן אמר לבני המשפחה כי בכוונתו להמשיך לעקוב אחרי התקדמות החקירה ולעמוד בקשר עם השר לביטחון פנים על מנת שהמשטרה תשלים את החקירה. "אני מתכוון לעקוב אחרי החקירה הזאת באופן אישי ולהמשיך להפעיל לחץ עד לסיומה", אמר בן דהן.
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד