בע"ה י"ד תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הסכום שישראל השקיעה בפצועים סורים

בבתי חולים שונים בצפון טופלו במשך השנה וחצי האחרונים מאות פצועים סורים ממלחמת האזרחים במדינתם. הטיפולים הסתכמו בלמעלה מ-32 מיליוני שקלים

  • יהודה פרל
  • ח' תשרי תשע"ה - 21:12 02/10/2014
גודל: א א א
ראש הממשלה מבקר פצוע סורי בבית חולים שדה (משרד הבטחון)
ראש הממשלה מבקר פצוע סורי בבית חולים שדה (משרד הבטחון)

כמה כסף הוציאה מדינת ישראל על הטיפול בפצועים סורים?

תקופה ארוכה מתנהלת לה מלחמת אזרחים בסוריה. המורדים, נגד צבא נשיא המדינה בשאר אל-אסד ותומכיו. בשבועות האחרונים, עוד תוך כדי מבצע 'צוק איתן' שניהל צה"ל מול ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה, התפוצצו רקטות, קליעים ופגזים שירו ערבים מסוריה בשטחים ברמת הגולן.

פעמים רבות אף נפצעו חיילי צה"ל ונזק נגרם לרכוש במספר מקרים מהירי שהגיע מכיוון סוריה, אותו מכנים בצה"ל "זליגות מקרבות המורדים". בתקופה האחרונה השתלטו המורדים על שטח הגבול עם ישראל ברמת הגולן, אז הוציא צה"ל צו שטח צבאי סגור לאזור החקלאי הסמוך, ועובדי האדמה היהודים הורחקו ממקור פרנסתם.

שר הבטחון מבקר פצוע סורי בבית חולים שדה (משרד הבטחון)

בישראל: קודם מעניקים טיפול, ורק אז מבררים אם יש מי שישלם

כעת נחשפים נתונים אודות הטיפול הרפואי אותו השקיעה מדינת ישראל עד כה בפצועים סורים. סביב חודש שבט ה'תשע"ג, החל צה"ל לפנות פצועים ערבים מסוריה ולבנון. תחילה לבית חולים שדה של צה"ל ולאחר מכן, לפי מדת הצורך, אף לבתי חולים שונים באזור הצפון.

לבית החולים זיו בצפת, לגליל בנהריה, רמב"ם בחיפה וברוך פדה בפוריה, הובאו קרוב ל-400 פצועים ערבים שטופלו בבתי החולים בשמונה עשר החודשים האחרונים. עלות הטיפול בפצועים אלו הסתכמה ב- 32,487,415 ש"ח. הסכום הנקוב, מתייחסות להוצאות בתי החולים הממשלתיים בלבד, ולא עבור הטיפול אותו העניקה מערכת הביטחון או גורם אחר. יש לציין כי סכום זה עודכן לאחרונה לפני למעלה מחודשיים, וסביר להניח כי מאז תפח וגדל.

בתי החולים אמנם דורשים את תשלום הטיפול מהמטופל, כמו זה הישראלי שאין לו ביטוח רפואי. אך אם זאת יש להזכיר, כי בישראל, כאשר מגיע אדם הנצרך לטיפול רפואי, קודם כל הוא מקבל את הטיפול הראוי ורק לאחר מכן נבדק מי ישלם עבור הטיפול. פעמים רבות מתברר כי אין מי שישלם ואת עלות הטיפול נאלצים לשאת משלמי המיסים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 3 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד