בע"ה ט"ו תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

החג המוסלמי קודם ליום כיפור?

בשל חג הקרבן המוסלמי, צה"ל הורה על סגירת אולם יצחק לכניסת יהודים ביום הכיפורים. פנייה של שר השיכון הובילה לפתיחת אולם יצחק בליל החג

  • אלחנן גרונר
  • ט' תשרי תשע"ה - 10:28 03/10/2014
גודל: א א א
מערת המכפלה השבוע (מנהלת מערת המכפלה)
מערת המכפלה השבוע (מנהלת מערת המכפלה)
את מי בוחרים בצה"ל ובמשרד הבטחון להעדיף ביום הקדוש ביותר לעם היהודי?
חג הקרבן המוסלמי יוצא השנה במקביל ליום הכיפורים, ומלבד החשש ממהומות ברחבי הארץ, גם במערת המכפלה נוצרה מציאות מורכבת. שני המועדים מוגדרים בידי כוחות צה"ל כ"חריג". בחג הקרבן צה"ל סוגר את המערה לכניסת יהודים, וביום הכיפורים לכניסת ערבים, כמו גם במועדים נוספים. בשנים האחרונות ניצלו המוסלמים את מועדי ה"חריג" והשחיתו תשמישי קדושה ומזוזות במערת המכפלה.
תזכורת - ערבים משחיתים מזוזות במערת המכפלה:
השנה, כאשר התאריכים חופפים, בחרו בצה"ל להעדיף את רווחת המוסלמים על פני היהודים וקבעו כי אולם יצחק יהיה סגור לכניסת יהודים במהלך היום הקדוש. בנוסף, ביום ראשון תהיה המערה סגורה לכניסת יהודים באופן מוחלט.
רק בעקבות פנייה של שר השיכון אורי אריאל, הודיעו במשרד הבטחון כי יאפשרו כניסת יהודים לאולם יצחק בליל יום הכיפורים למספר שעות.
"לצערנו בשונה מהשנים הקודמות, בשל "חג הקרבן" המוסלמי החל ביום הכיפורים ובשל אוזלת יד הדרג הקובע, ייפתח אולם יצחק לכניסת יהודים בערב יום הכיפורים בלבד החל מ17:30 ועד לסיום תפילת ערבית", הודיעו במנהלת מערת המכפלה.

השר אריאל אמר כי "נדהמתי לשמוע כי החלק המרכזי במערת המכפלה יישאר סגור ביום הכיפורים, ואני מברך את שר הביטחון על מציאת הנוסחה שתאפשר למתפללים היהודים לקיים לפחות חלק מהתפילות גם באולם יצחק. מערת המכפלה היא ערש הקיום של העם היהודי, קבורים בה אבות ואימהות האומה ובדורנו אנו זוכים שהיא חוזרת ומתמלאת רבבות יהודים שבאים להתפלל בה. אני מאחל לכולנו גמר חתימה טובה".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד