בע"ה ט"ו תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"סכנת חיים להגיע לפעילות בסניף"

קומונרית סניף בני עקיבא ביפו מתארת שגרה של התקפות מצד ערבים על מבנה הסניף והחניכים. "מעבר לסכנה המוחשית האיום הזה עלול לפגוע באופן קשה ביותר בפעילות הסניף"

  • אלחנן גרונר
  • י"א תשרי תשע"ה - 15:10 05/10/2014
גודל: א א א
חלונות הסניף (טוב חלמיש)
חלונות הסניף (טוב חלמיש)

בסניף בני עקיבא ביפו מתלוננים על התקפת בלתי פוסקות של ערבים על החניכים ועל מבנה הסניף. רק בשבועיים האחרונים נופצו חלונות הסניף, ובאירוע נוסף יידו ערבים אבנים על החניכים באמצע פעולה.

"אנחנו נמצאים במציאות חיים בלתי אפשרית ובסכנת חיים ממשית", סיפרה בשיחה עם אתר 'כיפה', טוב חלמיש, קומונרית הסניף. "לפני כמה חודשים שלושה ג'אברים כמעט ותקפו אותי כשהייתי לבד בסניף. בחודש ארגון היו כאן מכות ולפני כמה שבועות תקפו את החניכים שלי בחורים בני עשרים והתפתחה שם קטטה של ממש. מדובר בסכנת חיים מטורפת ואף אחד לא יודע מזה. זה לא בשיח של תל אביב או של המדינה. השאירו אותנו לבד".

בית כנסת שהושחת ביפו בעבר

לקראת סוף השבוע שעבר שיגרה חלמיש מכתב דחוף לדובי הלל, ראש מחלקת נוער וצעירים בעיריית תל אביב בבקשה לסייע להם למצוא מקום חלופי לסניף, במקום המבנה הנוכחי, בתוך בית ספר, שרחוק מהשכונות.

"ביום שני האחרון הגעתי למבנה בני עקיבא וראיתי את כל החלונות מנופצים בצורה מסוכנת ומזעזעת", היא כותבת במכתב. “אירוע זה, נוסף על מקרים נוספים שהאחרון שבהם אירע ביום שלישי שעבר שבו מספר ילדים ערבים עלו על גג בית הספר במתחם בו אנו פועלים, וזרקו משם אבנים על החניכים באמצע הפעילות. אין ספק, שהחמרת המצב מביאה את הדברים לסכנת חיים ממשית!”.

יש לציין כי סניף בני עקיבא אינו המוקד היהודי היחיד הנתון להתקפות בעיר. חברי הגרעין ביפו מותקפים לא אחת, וכך גם בתי כנסת, המושחתים פעם אחר פעם בידי פורעים ערבים. "לא ייתכן שרוב המוסדות ביפו נמצאים בדעיכה", אומרת חלמיש. "אנחנו היחידים שנמצאים במגמת עליה אבל כבר שלוש שנים, מתוך ארבע שהסניף קיים, אנו מותקפים בברוטליות. אין לחניכים אלטרנטיבה אחרת. זה או הסניף או להסתובב בשכונה, וכולנו יודעים מה קורה בשכונה".

חלמיש ביקשה מהמשטרה להגביר את הסיורים באזור בדגש על כוחות משטרה סמויים על מנת שהחניכים לא יבהלו, ובנוסף מבקשת מהלל לסייע כאמור במציאת מיקום חלופי לסניף. ."גם כך קשה להביא חניכים לכאן כי מדובר באזור שרחוק מהשכונות, והאלימות שהתגברה תקשה אף יותר. בכירי המשטרה שהגיעו למקום נדהמו מעוצמת הפגיעה בסניף. מעבר לסכנה המוחשית האיום הזה עלול לפגוע באופן קשה ביותר בפעילות של הסניף ובהגעת החניכים, החניכות, המדריכים והמדריכות. גם כך ההורים של המדריכים, המתגוררים במודיעין וביפו, לא מרוצים מכך שהם מגיעים לכאן".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד