בע"ה י"ג אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

6 חודשי מאסר ליהודי שקרא לפגוע בערבים

צעיר יהודי נידון למאסר לאחר שפרסם קריאות בפייסבוק שלו לפגוע בערבים לאחר חטיפת שלושת הנערים בגוש עציון

  • מערכת הקול-היהודי
  • ל' חשון תשע"ט - 15:24 08/11/2018
גודל: א א א
(צילום: יהודה פרל)
(צילום: יהודה פרל)

בית משפט השלום ברמלה גזר 6 חודשי מאסר על אליהו אליאב מועלם, לאחר שהורשע בהסתה לאלימות וגזענות לאחר רצח שלושת הנערים בגוש עציון ומבצע צוק איתן.

מועלם פרסם בחשבונו האישי ברשת החברתית "פייסבוק" קריאות לפגיעה בערבים ואף ביהודים "שמאלנים". השופט ציין כי רצה לגזור על מועלם שישה חודשי עבודות שירות, אולם מאחר ומועלם לא נמצא מתאים לריצוי עבודות שירות, נגזרו עליו שישה חודשי מאסר בפועל.

על פי כתב האישום המתוקן בו הורשע מועלם, על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון שלא כלל הסכמה לעניין העונש, בתקופת צוק איתן וחטיפת ורציחת שלושת הנערים גלעד שעאר נפתלי פרנקל ואייל יפרח בגוש עציון בידי ערבים, פרסם מועלם בחשבון הפייסבוק שלו, באופן שיטתי ובהזדמנויות רבות, קריאות ישירות למעשי אלימות..

כלל פרסומי הנאשם בפייסבוק הוזנו באופן ישיר ועקבי בחשבונותיהם המקבילים של 1280 חבריו בפייסבוק, ובנוסף היו פתוחים ונגישים באינטרנט לעיני כל.

כך לדוגמה פרסם מועלם פוסטים כגון : "...תג מחיר והפעם לא רק עם כתובות נאצה...יאללה לרצוח בלי לבדוק הרבה מי הוא אותו בן אדם, אבל בלי להיתפס", "ערבי טוב זה ערבי מת...", "מוות לערבים!", "...גאה להיות ישראלי זה יהיה אחרי שלא נשאיר שום ערבי חי בעולם...", "שימותו כל הערבים". עוד לדוגמה, ביום חטיפתו של הנער מוחמד אבו חדר מס' פוסטים, וביניהם: "טוב מאוד יישר כוח...לרצח הערבי הבא...", "מוות לכל הערבים...יהודים התאחדו! לרצח הערבי הבא קדימה..טוב מאוד שהנרצח היה בן 16 גם, נקווה שהערבים הבאים שיירצחו יהיו גם בגילאים קטנים יותר"; "מוות לחנין זועבי..חבר'ה בכבוד שלכם תחטפו אותה ותעמיסו לי אותה לבית..אני יטפל בה"; "ימותו השמאלנים לפני הערבים!"; "חבר'ה צריך לקחת את החוק לידיים ולהתחיל לשחוט...", לצד פוסטים נוספים.

ובתוך כך, בבית משפט השלום בנצרת הוארך ב-17 ימים צו איסור הפרסום על חקירת חשד ל"תג מחיר" בכפר יפיע, אירוע בו רוססו כתובות ונוקבו צמיגי כלי רכב של ערבים, על פי החשד בידי יהודים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון