בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"עכשיו זו גניבה אבל באותה קלות זה יכל להיות פיגוע"

ערבים חדרו לכוכב השחר גנבו ציוד יקר ומסווג מנקודת הכיבוי ועסקים נוספים ונמלטו. התושבים מודאגים

  • דוד אור שחר
  • כ"ז אדר תשע"ט - 20:50 04/03/2019
גודל: א א א
נקודת הכיבוי שנפרצה
נקודת הכיבוי שנפרצה

אירוע פריצה חמור לאיזור התעשייה ביישוב כוכב השחר התרחש בסוף השבוע שעבר.

ערבים חדרו ביום חמישי האחרון בשעות הערב ליישוב כוכב השחר בבנימין ופרצו דרך הגדר לאיזור התעשייה של הישוב.

הפריצה נעשתה בסביבות השעה 21:30 והגנבים הסתובבו באזור זמן רב יחסית. בין היתר נפרץ מפעל סבונים השייך לאחת המשפחות בישוב, והגנבים הותירו בו הרס. כמו כן נגנב טרקטורון של חקלאי מהישוב ובהמשך פרצו הגנבים לנקודת הכיבוי המקומית אליה נכנסו דרך חור שיצרו באחד הקירות וגנבו ציוד יקר ושמור. חלק מהציוד הוא ציוד מתקדם ויקר להצלת חיים וחלק מהציוד ביטחוני ומסווג.

התושבים מודאגים בעיקר מהקלות בה פורצים הגנבים ליישוב ומביעים חשש כבד כי בפעם הבאה מישהו יתקל בגנבים בשעת האירוע. "מדובר באירוע חמור מאוד. כניסת גנבים בשעה מוקדמת ליישוב בשעות הראשונות של הלילה", סיפר תושב לקול היהודי.

"הסכנה הגדולה שהייתה פה היא משולבת. בעיקר אם מישהו מגיע כאשר הגנבים עוד שם. אני אישית הייתי צריך להגיע למקום באותן שעות. זה לא נעים", הוא אומר. "יכולה להיות סכנה גדולה. יש שם ילדים שמסתובבים ואנשים שמטיילים. זה מקום סמוך לישיבה הקטנה. נגנב ציוד יקר ערך, גם ציוד בעל חשיבות גבוהה. מתחנת הכיבוי נגנבו פריטים מצילים חיים וגם ציוד בעל ערך בטחוני חשוב מאוד", ציין התושב ואמר כי "כרגע עובדים על מנת לאתר את הציוד הזה".

בדבריו הוא מבקש לציין את קבוצת המתנדבים הפועלת לסייע במענה לאירועי גניבות חקלאיות וגניבות בכלל ביישובי בנימין והבקעה.  "גם לאירוע הזה הוקפצו צוות של גששים מתנדבים שפועל באיזור בנימין על מנת לנסות לתת מענה. הגששים ביצעו סריקות בשטח וניסו להתחקות אחר הגנבים שהגיעו לכפר מאלכ", כך על פי הנתונים שנאספו.

התושב הביע את דאגתו מהקלות בה התבצעה הפריצה. "מה שצריך להדאיג זה החומרה של הקלות שבה ערבים יכולים להיכנס לכאן ועוד בכאלה שעות. זו מכת גניבות שבאה וחוזרת כל הזמן גם כאן וגם ביישובים סמוכים. זה עכשיו גניבה אבל באותה קלות זה יכול להיות פיגוע", הוא אומר.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד