בע"ה י"א תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הטרקטור נגנב – כוח המתנדבים ביצע מרדף ואיתר אותו

ארץ מרדפים: שוב בדואים גנבו טרקטור בבקעת הירדן. אלא שהפעם צוות מתנדבים שביצע מרדף במשך שעות איתר אותו. הגנבים נמלטו

  • דוד אור שחר
  • א' שבט תשע"ט - 15:40 07/01/2019
גודל: א א א


טרקטור שנגנב על ידי בדואים נמצא בעקבות הקפצת מתנדבים שניהלו במשך שעות מרדף רגלי ורכוב בשטח אחר הגנבים.

לפנות בוקר (ב') דיווח מוקד הבקעה על זיהוי פירצה בגדר מושב נתיב הגדוד בדרום בקעת הירדן. 

כוחות הביטחון שהגיעו למקום איתרו את הפירצה והבחינו בסימנים של צמיגי טרקטור על הכביש. בדיקה נוספת העלתה כי אכן טרקטור של חקלאי תושב נתיב הגדוד נגנב על ידי גנבים בדואים.

כמו במספר אירועים דומים לאחרונה, הוקפצו מתנדבים תושבי האיזור, חלקם חקלאים החווים על בשרם גם הם את נזקי הטרור החקלאי, על מנת לאתר את הטרקטור הגנוב.

לאורך שעות הבוקר ביצעו המתנדבים חיפושים והתחקו אחר העקבות. אלה הובילו אט אט את המחפשים במעלה הדרך מבקעת הירדן לעבר יישובי מזרח בנימין. 

על פי הממצאים, מנתיב הגדוד יצאו הגנבים עם הטרקטור דרומה לכיוון מושב ייט"ב, שם החלו לפנות מערבה לעבר מאהלי הבדואים הסמוכים לכביש 449 המחבר את אזור יריחו ומזרח בנימין.

בשלב מסויים לאחר מספר שעות של חיפושים איתרו המתנדבים את הטרקטור נטוש בתוך אחד הוואדיות. 

המתנדבים מאתרים את הטרקטור הגנוב (הקול היהודי)


   | הבדואים נמלטו והשאירו את הנשים והילדים

המתנדבים סיפרו כי כשעברו סמוך למאהלי הבדואים באזור נמלטו מהם כל הגברים והשאירו במקום את הנשים והילדים בלבד, דבר המלמד כי ככל הנראה ידעו שהטרקטור הגנוב עבר אצלם.

גם במקרה דומה לפני מספר חודשים כאשר גנבו בדואים אופנוע ממצפה דני בבנימין הוקפצו מתנדבים לחיפושים וכאשר מצאו את האופנוע במאהל בדואי נמלטו כל הגברים.

טרם ברור האם הטרקטור ננטש במקום במטרה להעביר אותו בהמשך למקום מסתור אחר או שמא קיבלו הגנבים דיווחו על קבוצות המחפשים והחליטו לברוח ולנטוש את הטרקטור.

המתנדבים הצליחו להחזיר בשלום את הטרקטור לחקלאי, דבר נדיר ביותר באופן כללי ובפרט בבקעת הירדן הסובלת מדי חורף מגל גניבות של עשרות טרקטורים בידי ערבים.

יש לציין כי מספר דקות לאחר שנמצא הטרקטור הגיע למקום האנרכיסט גיא הירשפלד פעיל תעאיוש הפועל רבות כנגד התושבים היהודים בבקעת הירדן.

הירשפלד טען כי הזעיק את המשטרה בגלל יהודים המסתובבים באזור מאהלי הבדואים, אך תושבים מהאזור תהו באוזני הקול היהודי כיצד ידע הירשפלד להגיע להגן דווקא על החשודים כגנבים.

הירשפלד החל לצלם את המתנדבים ודרש מהשוטרים לעצור אותם, אולם השוטרים המתינו לבעל הטרקטור והגניבה הושבה לבעליה.

יוצאים עם הטרקטור מהוואדי בדרך חזרה לבעלים (הקול היהודי)


עוד בנושא:

 - בכוחות עצמם: החזירו אופנוע שנגנב בידי בדואים

 - "40 שנה אני בבקעה ופעם ראשונה שרכוש גנוב חוזר"

 - לא נפסק: ערבים גנבו 2 טרקטורים בבקעה

 - טרקטור נחשד כגנוב - עשרות מתנדבים הגיעו לסריקות

 - "הגנב ראה אותנו ופשוט נכנס להלם"


  | כוחות המתנדבים: "מענה מהיר לגניבות"

לפני מספר חודשים פרסמנו לראשונה על קבוצות המתנדבים שהוקמו על מנת לתת מענה אזרחי מהיר לגניבות החקלאיות. קבוצות המתנדבים אף הצליחו לא פעם להשיב גניבות לבעליהם.

כך לדוגמא ביום העצמאות האחרון הצליחו מתנדבי הקבוצה לאתר טרקטור שנגנב בידי ערבי בבקעת הירדן, מספר ימים לאחר מכן הוקפצה שוב הקבוצה לאירוע דומה.

חקלאי שנסע בכביש הראשי סמוך לכפר ג'פתלכ, בין חמרה לצומת אדם, זיהה ערבי הנוסע בטרקטור ללא לוחיות רישוי. הטרקטור היה דומה מאוד לטרקטור שנגנב מאותו חקלאי ממושב גיתית לפני מספר חודשים, וברגע שנהג הטרקטור הבחין בחקלאי, הוא החל בנסיעה מהירה לתוך הכפר.
החקלאי הזעיק את המשטרה, ובמקביל הוקפצו גם המתנדבים. בתוך זמן קצר הגיעו עשרות מתנדבים לשטח והחלו לסרוק את מרחב הכפר בחיפוש אחר הטרקטור.

כעבור כשעה של סריקות בידי סיירים מתנדבים, אותר הטרקטור כשהוא מוסתר בתוך דיר, והמנוע עדיין חם. אלא שמבדיקה מעמיקה עלה כי לא מדובר ככל הנראה בטרקטור שנגנב מאותו חקלאי. התברר כי הטרקטור ללא טסט כ-5 שנים, וככל הנראה מסיבה זו נמלט הנהג.

   | מרדף בערב יום הכיפורים

בערב יום כיפור גם נרשמה הצלחה משמעותית של מתנדבי החיפושים.  במהלך מרעה בערב יום הכיפורים הצליחו ערבים לגנוב חלק גדול מהעדר, כ-70 ראש עיזים בשווי רב, של אברהם הרצליך, הרועה הוותיק מכפר תפוח. בעלי העדר פתחו תחילה בסריקות עצמאיות, ובשלב מסויים הזעיקו מתנדבים.

למרות ערב הצום, עשרות רבות של מתנדבים הוזעקו מרחבי האזור ואף מבקעת הירדן ומזרח בנימין, כשברשותם רכבי שטח ואמצעי סריקה מגוונים, והחלו להתפרס באזור שבין תפוח לכביש 5, בואכה הכפר ג'מעאין, במקביל לפריסה בנקודות אסטרטגיות נוספות באזור לתצפיות בכבישים ובשטח ההררי. לאחר חיפוש נוסף בשטח אותרו חלק מהעיזים הגנובות והושבו לבעליהם.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד