בע"ה י"ח אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לא נפסק: ערבים גנבו 2 טרקטורים בבקעה

בליל שבת חדרו ערבים למושב נעמה וגנבו שני טרקטורים. ביום שישי גנבו ערבים 2 סוסים ו-2 כבשים מנקודה נוספת בבקעה

  • אלחנן גרונר
  • כ"א טבת תשע"ט - 18:33 29/12/2018
גודל: א א א
ילד ערבי נוהג בטרקטור בבקעה. ארכיון (הקול היהודי)
ילד ערבי נוהג בטרקטור בבקעה. ארכיון (הקול היהודי)

מכת הגניבות החקלאיות הקשה בבקעת הירדן לא פוסקת.

לקול היהודי דווח כי בליל שבת חדרו ערבים למושב נעמה בדרום בקעת הירדן, הגיעו לאיזור המשקי וגנבו שני טרקטורים חקלאיים. ככל הנראה הגנבים פנו לאיזור העיר יריחו הסמוכה.

מדובר באירוע שמצטרף למכת גניבות קשה בבקעה, בפרט של טרקטורים חקלאיים. ביום שישי האחרון גילות במכינה הפועלת באזור מחנה גדי כי ערבים חדרו למקום וגנבו שני סוסים ושתי כבשים.

בשבת שעברה טרקטור חקלאי נוסף נגנב ממושב ורד יריחו שבבקעת הירדן. הטרקטור חנה בשטח של מטע תמרים בכניסה למושב ובמהלך השבת נגנב על ידי ערבים. 

בשבוע שלפני כן פרסמנו כיצד פעלו גנבים ערבים במשך שעות ופירקו תחנת דלק במושב גיתית, בנוסף לגניבת ציוד נוסף מהמושב.

חוסר האונים של החקלאים מול הטרור החקלאי שאינו פוסק אינו חדש ויותר ויותר חקלאים אומרים כי מכת הגניבות תביא בסופו של דבר למיטוט החקלאות. בפוסט שכתב החקלאי ממנו נגנב הטרקטור הוא שוב מעלה את תחושות החקלאים ומתאר גניבה קודמת שחווה שהסתיימה בשלום רק בגלל עיניים שפקחו אזרחים.

לדברי החקלאי המשמש גם בתפקיד בטחוני בכיר באיזור, המציאות בה נוטלים חקלאים את החוק לידיהם הינה כורח המציאות לאחר שלא נותרה ברירה בידיהם. 

עוד בנושא:


"זה התחיל כבר לפני כמה שנים אצלי במשק ולא מפסיק כמו בכל רחבי הארץ אצל החקלאים במדינת ישראל, מכל טוב הארץ הם יושבים וגונבים פוגעים בכל אושיות החברה התרבותית והדמוקרטית ובכל העשייה החקלאית בכל רחבי ישראל, וכאילו כלום אנו משלימים עוברים הלאה כאילו כלום זה קרה אצל השכן פסח עלינו לא נורא זה קרה בצפון פסח עלינו לא נורא.

שרפו ציוד חקלאי לחקלאים בדרום עוד סיפור תקשורתי מרתק שלכאורה ממלא אותנו כעס אך אנו ממשיכים הלאה.. גנבו תוצרת חקלאית בלכיש גם כן הופך לסיפור יפה וממנו אנו עוברים הלאה. גניבת טרקטורים בבקעת הירדן כמעט מכל הישובים ואנו משלימים עוברים הלאה כאילו כלום.   כל גדיד תמרים גניבה מכל רחבי הבקעה ולא נורא ממשיכים הלאה", מתאר החקלאי את הלך הרוח.

"אז כך לפני כחודש וחצי גנבו לי את "מפלצת" מלגזה מניטו שמשמשת אותי בתמרים מתוך מתחם איגום כלים מודה שלמזלי הכלי נתפס באותו יום על ידי על גרר בכניסה לשכם עם נזקים בשווי של כמעט 20,000 ש"ח שנגרמו כתוצאה מהגניבה אתמול לפנות בוקר משער הישוב מתחת לאפו של השומר בישוב גנבו לי טרקטור לנדיני ניתן לראות את הכלים בתמונות למטה, בגניבת המניטו נתפס הנהג שהוביל את הכלי וכנראה גם נעצרו חשודים נוספים .

הטרקטור כמובן שכרגע אין כל מידע אודותיו .אבל אומר כאן ועכשיו זה כן נורא !!! זה נזק כלכלי שלא מאפשר לקיים משק חלקאי במדינה הזאת.

הסיפור העצובי שלמרות כל פעולותינו למנוע פשיעה שכזו כמעט בכל דרך מיגון, גידור, שומרים, וכיו"ב אין שום הרתעה משמעותית".

  | ענישה לא אפקטיבית מול הגנבים

לדבריו הענישה איננה אפקטיבית כלל וחוליות הגנבים למדו להתמודד עם המשטרה. "המחיר שישלם הגנב במשפט הגניבה של המניטו נראה לי ברור עוד לפני שהחל המשפט איך באלגנטיות יצאו הגנבים שוב לעולם מבלי ענישה ראויה שזה כמובן מוקד הבעייה, גנב מבין כבר מה זה העולם הראייתי בבתי המשפט מה זה זכות השתיקה והכי חשוב שאחרי שלמדו לגנוב הכל עם כפפות וכיסוי פנים אז גם לא נעשות שום פעולות עומק על ידי אף גורם בכדי לתפוס עוד גנב (כמובן שזה סתם גנב או שניים שפלים ועלובים)

המציאות של לקיחת החוק לידיים על ידי חקלאים כתגובה לגנבים בא באופן טבעי למצב בשטח ולפגיעה האישית והכלכלית שיש בכך את האמת די מובנת לי ללא ענישה ראוייה כנגד גנבים תג מחיר ראוי בבתי המשפט הסיפור לא יסתיים ויביא עוד חקלאים לפעול באופן יצירתי להתמודד עם המציאות

א. אודה לכל מי יכול לפעול למציאת הטרקטור הפרסום פעם קודמת של המניטו הביא תוצאות מהירות והצלחתי להחזיר את הכלי 

ב. אודה גם לכל מי שיכול להוביל מהלכי חקיקה המתאימה למציאות שפשטה במדינה . 

ואסיים בכך שבזכות זה קיבלתי את ההחלטה להמשיך ולהתרחב בחקלאות להתעצם. ובכל מקום שבו יקלעו לידי גנבים עלובים שכאלו יבוא למבחן מאזן האימה של השריר הדו ראשי שהתפתח בבילוי שלי בתקופה האחרונה בחדר הכושר עם....".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד