בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גניבות הטרקטורים חזרו לבקעת הירדן

בתוך יומיים גנבו ערבים שני טרקטורים וריינג'ר. טרקטור אחד נתפס לאחר מרדף. "סיימו לגנוב את התמרים ועברו לטרקטורים"

  • אלחנן גרונר
  • כ"ט חשון תשע"ט - 18:25 07/11/2018
גודל: א א א
טרקטור גנוב שאותר בבקעת הירדן. ארכיון (אלישיב גדות)
טרקטור גנוב שאותר בבקעת הירדן. ארכיון (אלישיב גדות)

גניבות הטרקטורים בבקעת הירדן חוזרות.

לאחר כמה חודשים של שקט בבקעת הירדן מגניבות הטרקטורים הרבות, בשבוע האחרון היכתה חוליית גנבי טרקטור ערבים שוב ושוב.

לקול היהודי נודע כי בתוך יומיים הצליחו חברי החוליה לגנוב שני טרקטורים חקלאיים וריינג'ר מחקלאים בתומר ובנעמה. אחד הטרקטורים נתפס לאחר מרדף.

במוצאי השבת גנבו חברי החוליה טרקטור חקלאי ממושב נעמה שבדרום בקעת הירדן סמוך ליריחו.

בלילה שלמחרת התגלתה גניבה נוספת במושב תומר שבמרכז בקעת הירדן.

חוליית הגנבים פרצה לבית אריזה באזור המשקי של המושב, גרמו נזק למקום וגנבו רנג'ר. במקביל גנבו חוליית הערבים טרקטור חקלאי, כאשר במהלך החדירה הם רמסו את השער המשקי ונטרלו את ארון החשמל.

בעליו של הטרקטור יחד עם סיירי הביטחון יצאו למרדף והצליחו לתפוס את הטרקטור לאחר שננטש בידי הגנבים שככל הנראה הבחינו במרדף אחריהם.

בנוסף לפני כשבועיים גנבו ערבים שני סוסים ממע סמוך לישוב ארגמן שבבקעה.

עוד בנושא:

7 טרקטורים מהמושב בשנה

אריה, רבש"ץ מושב נעמה סיפר לקול היהודי כי רק בשנה האחרונה גנבו ערבים 6 טרקטורים מהמושב, וכי האירוע האחרון הוא השביעי.

בקול היהודי סיקרנו בהרחבה את תופעת גניבות הטרקטורים בבבקעה, כאשר בתוך כחדשיים נגנבו אז כ-15 טרקטורים מהישובים.

"לי גנבו לפני כמה חודשים שני טרקטורים. זה עובד לפי העונות. עכשיו נגמרה עונת גניבות התמרים בגדיד אז הם חוזרים לגנוב טרקטורים. תפסו חוליה אחת לפני כמה חודשים אבל צומחת כל פעם חוליה חדשה".

אריה מספר כי הצליח לאתר בכוחות עצמו בתוך כמה שעות לאתר את אחד הטרקטורים שנגנבו לו. הגנבים עלו מהבקעה אל הכפר טייבה שבמזרח בנימין, נתיב בריחות מוכר.

לדבריו החקלאים נדרשים למגן ולמגן, להכניס את הטרקטורים לתוך המושבים ולא להשאירם בשטחים החקלאיים, אך גם זה לא תמיד עוזר. 

בנוסף כפי שדיווחנו בקול היהודי הוקמו קבוצות מתנדבים במספר איזורים ביהודה ושומרון למטרת סיכול גניבות חקלאיות. בבקעת הירדן הצליחו חברי הקבוצה להשיב טרקטור שגנבו ערבים ביום העצמאות משטח של חקלאי מיפית.

ניידת סיור אחת

מהמשטרה נראה כי החקלאים כבר לא מצפים ליותר מדי. תושבי הבקעה משבחים אמנם את פעילות השוטר הקהילתי ניסים ששמו נישא בפיהם של חקלאים ותושבים רבים, אולם מעבר לטענות הכלליות בדבר אזלת יד של הרשויות, הרי שבכל השטח העצום של בקעת הירדן ישנה ניידת משטרה אחת בלבד, מה שמסיר מחלק מהתושבים אפילו את הציפייה שהפשיעה באזור תטופל.

בראיון לקול היהודי לפני מספר חודשים דרש ראש מועצת בקעת הירדן דוד אלחיאני להקים תחנת משטרה בבקעה ולהציב במקום פלוגת מג"ב.

"במרחב של כל בקעת הירדן יש ניידת אחת של סיור ברצועה של 84 קילומטר כפול שניים, בכביש 90 וכביש אלון. מדובר במרחב של 860 אלף דונם. תארו לכם שבמרחב שמקביל לבין גדרה לחדרה, יש ניידת אחת. למרות שיש מתנדבים של המתמיד, בלי נוכחות מאסיבית של כח אדם משטרתי אין מי שימנע את הגניבות", הוא אומר. "בנוסף הגיע הזמן להחזיר את פלוגת המג"ב שהיתה פה בשנות ה-90, הראתה נוכחות בשטחים באזור והתוצאות היו בהתאם".

תושבים מהבקעה הסבירו לקול היהודי כי בגלל אחוז האוכלוסייה הנמוך ביחס לשטח, הוקצו משאבי משטרה כה קטנים לאזור. במעלה אפרים ישנה נקודת משטרה, וניידת תנועה נמצאת באזור בחלק משעות היממה. אלא שמדובר בכוחות השייכים למרחב שומרון, וכך נוצר מצב גאוגרפי בו תחנה הנמצאת בעיר אריאל אחראית על אזור גיאוגרפי מרוחק במיוחד, סמוך ליריחו למשל.

בכדי לסבר את האוזן, במידה ויש אירוע פשיעה בדרום הבקעה, אך ניידת הסיור נמצאת בנקודה הצפונית ביותר, הרי שמדובר בנסיעה של כ-45 דקות בכדי שזו תגיע למקום.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד