בע"ה י"ח אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

טרקטור נחשד כגנוב - עשרות מתנדבים הגיעו לסריקות

עשרות מתנדבים הוקפצו שלשום לסריקות באזור הכפר ג'פתלכ בבקעת הירדן לאחר שחקלאי זיהה טרקטור חשוד שנמלט. בתום סריקות הטרקטור אותר

  • אלחנן גרונר
  • י' סיון תשע"ח - 18:24 24/05/2018
גודל: א א א
ילד ערבי שצולם במהלך הסריקות נוהג בטרקטור בכפר ג'יפתלכ (הקול היהודי)
ילד ערבי שצולם במהלך הסריקות נוהג בטרקטור בכפר ג'יפתלכ (הקול היהודי)

תופעת הטרור החקלאי הביאה קבוצת תושבים מאזור בנימין, שומרון ובקעת הירדן, ובהם חקלאים ומגדלי צאן ובקר, להקים קבוצת מתנדבים להקפצה בזמן אמת באירועי פשיעה חקלאית.

ביום העצמאות האחרון הצליחו מתנדבי הקבוצה לאתר טרקטור שנגנב בידי ערבי בבקעת הירדן, וביום שלישי הוקפצה שוב הקבוצה לאירוע דומה.

חקלאי שנסע בכביש הראשי סמוך לכפר ג'פתלכ, בין חמרה לצומת אדם, זיהה ערבי הנוסע בטרקטור ללא לוחיות רישוי. הטרקטור היה דומה מאוד לטרקטור שנגנב מאותו חקלאי ממושב גיתית לפני מספר חודשים, וברגע שנהג הטרקטור הבחין בחקלאי, הוא החל בנסיעה מהירה לתוך הכפר.

החקלאי הזעיק את המשטרה, ובמקביל הוקפצו גם המתנדבים. בתוך זמן קצר הגיעו עשרות מתנדבים לשטח והחלו לסרוק את מרחב הכפר בחיפוש אחר הטרקטור.

בבקעת הירדן קיימת מצוקה קשה של כוחות משטרה, ורק ניידת סיור אחת מוצבת באזור. לקול היהודי נודע כי השוטר הקהילתי של בקעת הירדן, האהוד על ידי התושבים, קפץ למקום במהירות מאירוע משפחתי, והחל לסייע בסגירת האזור ובסריקות.

כעבור כשעה של סריקות בידי סיירים מתנדבים, אותר הטרקטור כשהוא מוסתר בתוך דיר, והמנוע עדיין חם. אלא שמבדיקה מעמיקה עלה כי לא מדובר ככל הנראה בטרקטור שנגנב מאותו חקלאי. התברר כי הטרקטור ללא טסט כ-5 שנים, וככל הנראה מסיבה זו נמלט הנהג.

כך או כך, חקלאי הבקעה ציינו בסיפוק את הגעת עשרות המתנדבים, המהווים כח עזר לחקלאים בנושא הגניבות. עם זאת מביעית תושבים בבקעת הירדן את הדרישה להגדלת כוחות המשטרה באזור, כפי שדרש ראש מועצת בקעת הירדן דוד אלחיאני בראיון לקול היהודי, תוך שהוא מציין כי מצב בא ניידת אחת צריכה לתת מענה לשטח של כ-50 דקות נסיעה מצדו האחד לשני, הינו מצב בלתי נסבל.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד