בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בכוחות עצמם: החזירו אופנוע שנגנב בידי בדואים

​תושבי מצפה דני יצאו לחיפושים אחר אופנוע שנגנב. אמש הוא אותר במאהל בדואי סמוך ליריחו. "כל הגברים ברחו מהמאהל"

  • אלחנן גרונר
  • י' כסלו תשע"ט - 10:15 18/11/2018
גודל: א א א
האופנוע שנגנב ואותר בידי התושבים (צילום: ביטחון מבואות יריחו)
האופנוע שנגנב ואותר בידי התושבים (צילום: ביטחון מבואות יריחו)

מכת הגניבות והחדירות אינה פוסחת על אף איזור בארץ. ביום חמישי היו אלו תושבי מצפה דני, ישוב  הסמוך למכמש במזרח בנימין. אחד התושבים גילה בבוקר כי אופנוע השטח שלו נעלם לאחר שנגנב בידי בדואים שחדרו לישוב.

אלא שהתושבים החליטו שלא לוותר. לקול היהודי נודע כי לאחר שהתקבל ברשותם מידע אודות מיקום האופנוע, יצאו אמש (מוצ"ש) לחיפושים ואיתרו את האופנוע הגנוב במאהל בדואי סמוך למבואות יריחו.

"הגענו למאהל ומיד ראו שהבדואים מבינים למה אנחנו שם", סיפר לקול היהודי אחד התושבים שהשתתפו בחיפושים. "סרקנו את המקום ואחד החבר'ה מצא את האופנוע בקצה המאהל. האופנוע עוד היה חם. נסעו איתו זמן קצר קודם".

לדבריו, "כשחזרנו פנימה למאהל כבר כל הגברים ברחו מהמקום והשאירו רק את הנשים והילדים. התה והקפה עוד היו חמים".

לדבריו, תושבי מצפה דני הצליחו להחזיר בעבר גניבה נוספת. "הפתרון זה שהם יבינו שאנחנו לא חוששים מהם. שיש גבולות", הוא אומר.

בישוב מבואות יריחו הסמוך מציינים כי מאהל הגנבים הוא מאהל ממנו מגיעים בדואים עם פעילי שמאל קיצוני לשטחי הישוב ומבצעים פרובוקציות.

בליל שבת דווח על ניסיון חדירה במושב ייטב הסמוך, ויתכן ומדובר באותה חוליה. בשבועות האחרונים סיקרנו את גניבות הטרקטורים בבקעת הירדן וגניבת שישה כלים חקלאיים בתוך תשעה ימים.

כעת נבדק האם ישנו קשר בין החוליות.

צפו: חקלאים מתומר בחיפושים עצמאיים אחרי טרקטורים שנגנבו בשנה שעברה

לערב משטרה? הצחקתם את התושבים

אין זה המקרה הראשון בו חקלאים ותושבים יוצאים עצמאית למרדף וחיפושים לאחר גניבות.

רק לפני כשבועיים סיפר בראיון לקול היהודי רבש"ץ הישוב נעמה כיצד החזיר עצמאית טרקטור שנגנב לו בידי ערבים, לאחר שאיתר אותו בכפר א-טייבה מזרחית לעפרה.

גם במקרה של מצפה דני, כאשר שואלים את המשתתפים בחיפושים על עירוב המשטרה בסיפור, מתגלה חוסר האמון המוחלט ובעיקר היאוש מהמשטרה.

התושבים מציינים כי מלבד חוסר היעילות והעובדה שבמרבית המקרים המשטרה אינה פועלת, החשש בעירוב המשטרה והצבא נובע גם מהצרת צעדיהם.

"אם נתקשר אליהם הם יכולים לאסור עלינו להיכנס לחפש את הכלים הגנובים בכל מיני טענות, אז אנחנו מעדיפים לעדכן אותם בזמן אמת כשאנחנו כבר במקום", אומרים התושבים באמירות שחוזרות על עצמן שוב ושוב בגניבות עדרים וכלים חקלאיים.

כדוגמה נוספת ניתן להביא את גניבת הטרקטורים ממושב תומר בבקעה לפני כשנה. הצבא עצר את המרדף בשלב מסויים למרות אינדיקציות היכן הטרקטורים. למחרת התארגנו התושבים ויצאו למרדף עצמאי.

גם באיתור טרקטור גנוב ביום העצמאות האחרון התרחש דבר דומה כאשר הצבא אסר על אנשי הביטחון של הישובים לעבור את מחסום בקעות, וקבוצת תושבים שהגיעה עצמאית עברה את המחסום ללא אישור ומצאה את הטרקטור בתוך דקות.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד