בע"ה י"ח אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"הגנב ראה אותנו ופשוט נכנס להלם"

בלעדי: בערב יום כיפור ערבים גנבו עדר צאן של משפחת הרצליך מתפוח. עשרות מתנדבים הוזעקו למרות ערב הצום, ערכו סריקות ואיתרו חלק מהעדר

  • אלחנן גרונר
  • י"א תשרי תשע"ט - 13:43 20/09/2018
גודל: א א א
העיזים הגנובות במקום הימצאן בידי המתנדבים (הקול היהודי)
העיזים הגנובות במקום הימצאן בידי המתנדבים (הקול היהודי)

הטרור החקלאי לא פוסק, והפעם היו הקרבנות משפחת הרצליך מהישוב תפוח שבשומרון.

במהלך מרעה בערב יום הכיפורים הצליחו ערבים לגנוב חלק גדול מהעדר, כ-70 ראש עיזים בשווי רב, של אברהם הרצליך, הרועה בותיק מכפר תפוח. בעלי העדר פתחו תחילה בסריקות עצמאיות, ובשלב מסויים הזעיקו מתנדבים.

עוד בנושא:

למרות ערב הצום, עשרות רבות של מתנדבים הוזעקו מרחבי האזור ואף מבקעת הירדן ומזרח בנימין, כשברשותם רכבי שטח ואמצעי סריקה מגוונים, והחלו להתפרס באזור שבין תפוח לכביש 5, בואכה הכפר ג'מעאין, במקביל לפריסה בנקודות אסטרטגיות נוספות באזור לתצפיות בכבישים ובשטח ההררי.

בשלב מסויים נכנסו מספר רכבים לסריקות במחצבות ג'מעאין, ואז הבחינו לפתע בערבי המעמיס עז על רכב.

"הגנב ראה אותנו פתאום 15 יהודים בכמה ג'יפים בתוך השטח, ונכנס פשוט להלם. את המבט שלו ושל הסובבים אותו לא אשכח לעולם. פשוט הלם, הלם", סיפר לקול היהודי אחד המתנדבים שהגיעו למקום.

למקום הוזעקו כוחות נוספים, ועד מהרה הבחינו המחפשים בקבוצת עיזים נוספת עומדת בסמוך, ובה כעשר עיזים גנובות מהעדר.

לאחר סריקות ואיסוף מידע הוברר כי יתר העדר הובל לעומק הכפר וככל הנראה הועמס על משאיות בידי הגנבים.

לקול היהודי נודע כי כוחות משטרה שהגיעו למקום אמנם תשאלו כמה חשודים בגניבה ובהם החשוד שזוהה מעמיס עז לרכב, אך כולם שוחררו. יחד עם זאת במשטרה אמרו כי בכוונתם להמשיך ולחקור את המקרה. גם כוחות צבא הוזעקו לשטח לסייע בסריקות.

לאחר כמה שעות של חיפושים הוחלט לקפל את החיפושים לקראת כניסת הצום.

"אמנם מצאנו רק עשר עיזים, אבל ההרגשה היתה החזרת הכבוד שנרמס לנו שוב ושוב, לראות יהודים שלא מוותרים ומסתובבים בכפרים שכף רגל של יהודי לא דורכת בהם והפכו מקלט בטוח לשודדים ולמחבלים", סיפר לקול היהודי המתנדב.

"אמנם היה ערב הצום, אבל הכל זז אצלנו הצידה לטובת חבר לצרה ולטובת כבוד יהודי שבעמל רב חוזר לאט לאט", אומר המתנדב.

יש לציין כי בחודשים האחרונים פעלו מתנדבים כבר פעמיים באירועי גניבת טרקטור בבקעת הירדן, ובשני המקרים הצליחו לאתר את הטרקטור הגנוב, וזאת לאחר גל גניבות טרקטור בבקעה בו נגנבו בידי ערבים קרוב ל-15 טרקטורים בתוך כחדשיים.

בנוסף הוזעקו מתנדבים לאירוע היעלמות עדר בגוש שילה באמצע הלילה ואיתרו אותו בתוך זמן קצר יחסית בסריקות מקיפות.

"אנחנו כשכנים וחברים רוצים להיות שותפים לחיזוק בעלי העדרים והחקלאים שמוסרים את נפשם יום יום לטובת עם ישראל וישוב הארץ, אבל מופקרים לצערינו מצד הרשויות, ובשניה אחת עולמם חרב", מספר המתנדב. "חשוב לנו להיות איתם שם בשעה הקשה הזו, וברוך ה' יש כמה סיפורי הצלחה שבהם ראינו שדווקא מתנדבים שמוקפצים מצליחים לסייע".

בתחילת השבוע פרסמו על גניבת העדר מחוות קשואלה במערב גוש עציון בידי ערבים. בעל החווה סיפר על התחושה הקשה לאחר שהתברר כי הגנבים חדרו לחווה והגיעו עד לבית משפחת בן דוד המתגוררת במקום.

תגובות (9) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד