בע"ה כ' טבת תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"את המחבל היה צריך לחסל – ללא קשר למצבו הבריאותי"

חברי כנסת מותחים ביקורת על הטיפול הרפואי במחבלים, זאת לאחר שנחשף בקול היהודי כי המחבל שהיה מעורב ברצח הנקין לא נעצר קודם לפיגוע בשל מצבו הבריאותי

  • יהודה פרל
  • י' אלול תשע"ט - 09:00 10/09/2019
גודל: א א א
(יהודה פרל)
(יהודה פרל)

כפי שחשף בקול היהודי עו"ד מוריס הירש, מי שהיה הפרקליט הצבאי באיו"ש בזמן הגשת האישום כנגד סאיח "הוא היה אמור עוד להיעצר עוד קודם לפיגוע. מכיוון שהיה חולה בסרטן קשה הוחלט שלא לעצור אותו".

חברת הכנסת, קטי שטרית מהליכוד מסרה לקול היהודי, כי "נעשה צדק מן השמיים כשהמחבל, שרצח את בני הזוג הנקין ז"ל, מת. סייענים ומחבלים לא אמורים לקבל הנחות ממערכת המשפט ויש למצות איתם את הדין. לו המחבל היה נעצר ולא היו מונעים את תפיסתו בשל מצבו הרפואי, אז היינו יכולים להציל את חייהם של בני הזוג הנקין".

עו"ד איתמר בן גביר, יו"ר מפלגת עוצמה יהודית אמר בתגובה לחשיפת הקול היהודי:" החרפה בה מצבו הרפואי של מחבל נאלח עמד כשיקול עליון מעל ביטחון המתיישבים מלמדת על אימוץ נורמות שמאלניות קיצוניות ועל הפקרות מוחלטת. את המחבל היה צריך לחסל מבעוד מועד, מבלי שום קשר למצבו הרפואי. בכנסת הקרובה אפעל ליישום עונש מוות למחבלים - במעשים, ולא בדיבורים".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן אמר, כי "כל המרחם על האכזרים סופו שמתאכזר על הרחמנים" אין ככל הנראה אירוע הממחיש טוב יותר את ההיגד הזה".

עוד הוסיף דגן ואמר, כי "ממשלת ישראל, שריחמה על טרוריסט פושע בשל מצבו הבריאותי, אפשרה לו להסתובב חופשי ולרצוח הורים לעיני ילדיהם. האירוע הזה צריך להיות תמרור אזהרה אדום לכל מי שחושב שצריך לרחם על האויב. האירוע הזה מצטרף להטבת תנאיהם של המחבלים בכלא הישראלי, להסרת המחסומים כדי "להקל" על האויב מה שמקל על מבצעי הפיגועים ועוד".

"אני קורא לפרקליטות הצבאית ולמשרד הביטחון לחקור את הנושא החמור הזה, ולדאוג שאת הרחמים ישאיר הצבא בבית כשהוא יוצא להתמודד עם מחבלים", אמר דגן.

ח"כ מאי גולן (הליכוד) אמרה בתגובה לחשיפת הקול היהודי: "אם הוא היה נעצר בזמן, ייתכן והרצח הזה היה נמנע. מי יודע למה הוא עוד היה שותף. אנחנו צריכים להקשיח את עמדתנו ואת ההרתעה של מדינת ישראל כלפי מחבלים. לא משנה באם הם חולים או לא. בטח שאין לטפל במחבלים קיימים ולא במחבלים פוטנציאלים, על חשבון משלם המיסים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד