בע"ה ה' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"המדינה לא מתייחסת ברצינות לאירועים ללא נפגעים"

כ-100 איש הפגינו ביום שישי בשומרון במחאה על טרור האבנים. ראש המוא"ז שומרון יוסי דגן דורש לסגור את הכביש מעזון לאל-מתן

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ב אלול תשע"ט - 09:46 22/09/2019
גודל: א א א
הכביש בין הכפר עזון לאלמתן (צילום: שלומית גולדין - הלוי)
הכביש בין הכפר עזון לאלמתן (צילום: שלומית גולדין - הלוי)

שעות ספורות לפני כניסת השבת, נפצע קצין צה"ל שנסע ברכב אזרחי בכביש 5, סמוך לישוב קרני שומרון.

ערבים יידו לעבר רכבו אבנים, לא הרחק מהכפר עזון. נזק נגרם לרכב והנהג נפצע בארובת העין ובפניו. הוא פונה לקבלת טיפול במרכז הרפואי בלינסון בפתח תקווה כשמצבו מוגדר בינוני.

הורידו את האפליקציה שלנו >>

הירשם לתפוצת המייל של הקול היהודי >>

במקביל, באותו הזמן וללא כל קשר בין המקרים, כ-100 בני אדם הפגינו סמוך לישוב אל-מתן בשומרון במחאה על אזלת היד כנגד הטרור הערבי. התושבים מחו בעיקר כנגד ידויי האבנים באזור מעלה שומרון ואל-מתן.

בין המפגינים היו גם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, רות שפירא ובתה איילה שפירא שנפצעה קשה כשרכבם עלה באש לאחר שערבים השליכו בקבוק תבערה לעבר רכבם לפני כ-4 שנים.

הסיבה להפגנה שהתגבשה באופן ספונטני על ידי תושבי מעלה שומרון והסביבה, היא עלייה במספר אירועי הטרור באיזור בשנה האחרונה. ביום חמישי האחרון נפצע תושב אל-מתן מבקבוק תבערה שהשליכו לעברו ערבים.

התושבים התאספו כדי להביע מחאה על כך שלדבריהם: "כוחות הבטחון לא מפעילים את מלוא כוחם כדי למנוע את הפיגוע הבא. "אנחנו רוצים שיעשו משהו. אנחנו לא נותנים עצות, כדי שלא נהיה ברווזים במטווח".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר במקום: "אנחנו התאספנו לאחר שבקבוק התבערה שהושלך אתמול כאן ממש, מה שהחזיר אותנו לנס הגדול שהיה כאן לאיילה שפירא. אבל עם כל ההודיה לקב"ה על הנס שהיה אז, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו איך אנחנו מונעים את הדבר הזה. ובעודנו בדרך התבשרנו על פיגוע אבנים נוסף שהתרחש באיזור זה בו נפצע בינוני קצין בצה"ל. אנחנו העברנו מסר שאנחנו דורשים לטפל בנסיונות הפיגועים כמו לפיגועים ממש. ואנחנו דורשים לסגור את הכביש מעזון לכיוון אל מתן".

רות שפירא אמה של איילה שפירא שהגיעה יחד איתה אמרה בהפגנה, כי "מדינת ישראל לא מתייחסת ברצינות לאירועים בלי נפגעים. לאפשר אירועים בלי נפגעים, המשמעות של זה היא בעצם לאפשר אירועים עם נפגעים. כי נכון, שברוב המקרים אבנים גורמות קצת נזק לרכב, ולא קרה שום דבר, ופעם ב.. מישהו נפצע, ולעיתים יותר נדירות מישהו נהרג".

עוד הוסיפה רות ואמרה, כי "לאפשר אירועים בלי נפגעים זה כמו לתת לילד קובייה ולהגיד לו: אני מוכנה שתזרוק את הקובייה כמה שאתה רוצה, אבל שאף פעם לא ייפול על שש. זה לא עובד. זה לא יכול לעבוד. הדרך היחידה למנוע אירועים עם נפגעים - כמו שראינו עכשיו בזמן שאנחנו צועדים - נפצע קצין באופן בינוני מזריקת אבנים ממש כאן על כביש 55 - היא להתייחס לאירועים בלי נפגעים אותו דבר".

רות ביקשה להזכיר פיגועים נוספים שהתרחשו באזור. "ראינו דוגמא מזעזעת לסיפור הזה לפני שנה וחצי, כשהרב רזיאל שבח נרצח על ידי מחבל, שביצע 8 נסיונות קודמים, ואף אחד לא עשה שום דבר. כי אם הוא לא מצליח לא צריך לעשות כלום. לא צריך לעצור אותו. התחינה שלי למדינת ישראל, היא להתייחס לאירוע שהיה כאן אתמול, ולהתייחס לאירוע בכביש 55, כמו שמתייחסים לאירועים האלו כאילו היו בהם הרוגים כדי למנוע את ההרוגים".

לפירוט אירועי האינתיפאדה המושתקת - לחץ כאן >>

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד