בע"ה י"ט אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"המדינה נותנת לנחש ארסי לגדול ולהתחמש"

הרב יגאל קירשנזפט, מותיקי נווה דקלים, קורא לחסל את קן הנחשים בעזה וליישב את גוש קטיף. "יש גידול ממאיר בבטן ובמקום להוציא אותו נותנים לו לגדול"

  • אלחנן גרונר
  • ב' סיון תשע"ח - 09:20 16/05/2018
גודל: א א א

האירועים בדרום, כמו גם אמירתה של שרת המשפטים שקד שאינה חולמת כרגע לחזור ולהקים מחדש את ישובי גוש קטיף, מעלים שוב במלוא העוצמה את נושא השליטה ברצועת עזה ותכנית "ההתנתקות" שבוצעה בידי מדינת ישראל לפני 13 שנה - גירוש יהודי גוש קטיף.

בראיון לקול היהודי קורא הרב יגאל קירשנזפט, מותיקי הישוב נווה דקלים ושליח חב"ד בישוב שנעקר מגוש קטיף, לכבוש שוב את רצועת עזה ולהקים מחדש את ישובי גוש קטיף, ומדגיש כי מוטב לעשות זאת ביוזמה של ישראל מאשר לחכות למצב בו היוזמה תהיה בצד הערבי.

"בלי קשר לכל התייחסות אידאולוגית, אפילו סתם בהסתכלות מציאותית, אף מדינה בעולם לא היתה מסכימה שישב בתוכה ציבור כזה עוין עם אלפי טילים, מיליון מחבלים שעושים הכל כדי לפגוע בך, יורים וחופרים מנהרות, ויש דברים מזעזעים שאני שומע מהשטח", אומר הרב קירשנזפט.

"הדבר הבסיסי ביותר הוא פשוט להתארגן כמו שצריך, בלי להיכנס לתוך חורים כמו שעשו בג'נין ונהרגו עשרים ושניים חיילים לחינם, אלא בצורה מסודרת עם מטוסים מלמעלה. לפתוח את הגבול עם מצרים ולהגיד לכולם, תשמעו חבר'ה, יש לכם 24 שעות לקום ולצאת החוצה.

אחר כך לייצר שטח סטרילי ולסנן טוב טוב את מי שיחזור פנימה. רוצים לעבוד כאן בשקט ולהתפרנס ולהכיר בשלטון ישראל כמו גר תושב? סבבה. ומי שלא, שילך לסיני. אפשר  להקים להם שם מדינה חדשה ונגמר הסיפור. יש להם 22 מדינות ערב שיחיו בהם", הוא אומר.

"מזלזלים בחיי עם ישראל"

"אנחנו צריכים לחזור לגוש קטיף כמו שהיה בעבר. לחזור לחיים נורמליים. זה חבל ארץ מרכזי בארץ ישראל, תמיד היה ארץ ישראל, בכל הדורות", מדגיש הרב קירשנזפט, שחי כיום בניצן עם קהילת מגורשי נווה דקלים, ומסייע לרבים מהם בבעיות הקשות שיצר הגירוש.

"צריך לזכור כל הזמן שאיפה שיש התיישבות יש ביטחון. כמו שצה"ל שולט יחסית ביהודה ושומרון. במקום שיש שלטון וביטחון. אין שלטון יש באלגן. אבל היום הממשלה נכנעת לטרור, מביאים להם אלפי משאיות מתוך ישראל כשהבטון הולך למנהרות והדלק הולך למנהרות והכסף הולך למחבלים.

ישראל ממשיכה לגדל נחשים ארסיים בתוך הבית. למה מחכים? שהנחש ינשך? הבא להרגך השכם להורגו. כמו שעשו באיראן וסוריה, בערב אחד מעיפים את כל הדברים שלהם לכל הרוחות. את הבסיסים שלהם רואים במשקפת. לא צריך לווין. אבל פשוט מזלזלים בחיי עם ישראל והממשלה לא עושה את תפקידה. חד משמעית.

תראה מה קרה לנו בצוק איתן, עד היום יש לנו שני חיילים שנעדרים. והרוגים. במקום להגיע למצב כזה צריך יוזמה שלנו. רוצים להתחיל בקטן? שיגידו להם שעוד עפיפון אחד שנשלח לכאן, אין חשמל בעזה. סוגרים את תחנת הכוח ויהיה חושך כמה ימים. הם ילמדו. כשיסגרו להם את המים, הם ילמדו. אבל היום נותנים להם את הכל. עשרות משאיות מידי יום ואם מכרם שלום לא יוכלו להעביר אז יעבירו להם ממקום אחר.

זה פשוט לא הגיוני איך שבתוך הבית שלנו יש דבר כזה. בתוך הבטן יש גידול ממאיר ולא מוציאים אותו ולא מטפלים בו אלא נותנים לו לגדול ולגדול. באיזו מדינה מתוקנת עושים דבר כזה?"

מי שרואה טלוויזיה מפחד

בנוגע לדברי שרת המשפטים שקד אומר הרב קירשנזפט כי הוא בטוח כי היא יודעת בלבה את האמת אך מפחדת מפני מה שיגידו עליה.

"פעם אחי אמר לי שהוא לא מגיע לגוש קטיף כי מפחיד. אמרתי לו שבכלל לא מפחיד אז הוא אמר לי, תשמע אתה לא רואה טלוויזיה. הוא כן רואה טלוויזיה וכל הזמן מראים שם מחבלים וצמיגים בוערים ובאלגן, לכן הוא מפחד. אז אולי גם איילת שקד רואה טלוויזיה ומפחדת, אבל מי שיודע שזה ארץ ישראל וזה הבית שלנו לא מפחד", הוא אומר.

"איילת שקד כנראה חוששת שירדו עליה, ורוצה להיות כזאת כללית ואוניברסאלית, אבל ברור שההתיישבות  שם בחזרה היא הפיתרון. כולם יודעים שזה רק עניין של זמן ועוד מעט כבר לא תהיה שום ברירה. איזה טיל אחד יפגע חס ושלום בגן ילדים ואז ברור שיכנסו ויכבשו. אז למה לחכות?

אין שם אזרחים תמימים. כולם שם תומכי טרור מעולל ויונק ועד זקן. הם מחבלים שבחרו את החמאס בבחירות דמוקרטיות. אין אחד שהוא חף מפשע שם".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד