בע"ה י"ב אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
הפסקת אש?

אלפי ערבים תקפו את כוחות צה"ל בגבול הרצועה

אלפי פורעים ערבים יידו אבנים ובקבוקי תבערה, שיגרו בלוני תבערה והבעירו צמיגים. כ-30 נפצעו מירי צלפים. 6 שריפות הוצתו בעוטף עזה

  • אלחנן גרונר
  • כ"ט אב תשע"ח - 10:34 10/08/2018
גודל: א א א עדכון אחרון: כ"ט אב תשע"ח - 18:44 10/08/2018
פגיעת רקטה חבל אשכול אתמול  (בטחון אשכול)
פגיעת רקטה חבל אשכול אתמול (בטחון אשכול)
אלפי ערבים מתפרעים ותוקפים את כוחות צה"ל במספר מוקדים בגבול רצועת עזה נכון לשעות אחר הצהריים (ו'). דווח על ידויי אבנים מסיביים, הבערת צמיגים, השלכת בקבוקי תבערה, רימונים ומטענים, וכן שיגור בלוני תבערה שגרמו מאז שעות הצהריים לשש שריפות בעוטף עזה. צה"ל תקף בתגובה עמדות חמאס וכן בוצע ירי צלפים לעבר הפורעים ממנו נפצעו כ-30 פורעים עד כה.

לאחר 31 נפגעים גוף וחרדה, כמאתיים רקטות על ישובי וערי הדרום, ומאות אלפי אזרחים שהוזעקו למקלטים, חלקם שוב ושוב, פרסמו ביום חמישי בלילה כלי תקשורת ערבים כי חמאס וישראל הגיעו להבנות בנוגע לנצירת האש עד להתקפת הטרור הבאה מצד ארגוני המחבלים. בחמאס קראו לאלפי ערבים להגיע גם היום לגדרות הגבול ולתקוף את כוחות צה"ל.

גורמים ישראלים הכחישו זאת בתוקף במהלך הלילה, והצביעו על הודעת הקבינט מאמש על כך שצה"ל "הונחה להמשיך לפעול בעוצמה נגד גורמי הטרור", אולם בשעות הבוקר פרסמו בצה"ל הנחיות מקילות לישובי עוטף עזה והכריזו על חזרה ל"שגרה", שפירושה בחודשים האחרונים הוא טרור הצתות יומיומי, וחרדה מפני מטח הרקטות הבא.

ראש עיריית שדרות אלון דוידי, שעירו ספגה נזקים כבדים ומספר פצועים בהפצצות האחרונות, תקף את ההבנות בין ישראל לחמאס.

"אני מבין את הרצון להגיע למשא ומתן, אבל לדעתי הפסקת האש היא טעות", אמר דוידי. "נצטרך להגיע למבצע, למגר את הטרור הזה. המלחמה לסירוגין לא בריאה לנו ולא בריאה למדינת ישראל".

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ אמר הבוקר כי "‏הפסקת האש היא שגיאה קשה. גם כניסה קרקעית חסרת תוחלת היתה שגיאה קשה. או להיכנס כדי לכבוש ולהישאר ("מתקנים את טרגדיית אוסלו, עזה תחילה"), או לשטח מהאוויר את כל מה שקשור לחמאס ברצועה ולהכניס את אנשיו למחילות לחודשים עד שיעלו עובש ויצאו עם ידיים למעלה וגופיה לבנה תלויה על מקל".

מוקדם יותר אמש המשיכו המחבלים לירות מרצועת עזה רקטות, ובשער הנגב פרצה שריפה מפיצוץ רקטה.

מול ישיבת הקבינט שהתקיימה אתמול (ה') הפגינו כמה אזרחים מרחבי הארץ ובהם כמה תושבים מעוטף עזה.

בראש המפגינים עמד צבי סוכות מנכ"ל תנועת "עוצמה יהודית". המפגינים דרשו את הכרעת חמאס וכיבוש רצועת עזה. סוכות אף הפריח בלוני הליום עם שלט מחאה הקורא לכבוש את עזה.

גם בשדרות הפגינו מספר תושבות בשל המצב הביטחוני. מערכת כיפת ברזל המוצבת בשדרות הופעלה, ובערוץ 20 שודר בשידור חי כיצד קבוצת המפגינות שהיו במהלך ראיון לכתב הערוץ נועם אמיר, נמלטו למרחב מוגן עם יציאת הטיל מ"כיפת הברזל".

כלי טיס של צה"ל הפציצו מוקדם יותר בניין בן מספר קומות בלב העיר עזה, בו שכנו משרדים של משטרת חמאס. צה"ל ביצע נוהל "הקש בגג" ושיגר מספר טילים קטנים בכדי לסמן למי שנמצא בבניין לעזוב אותו, ואז שוגרו מספר פצצות שגרמו להחרבתו.

במהלך היממות האחרונות נפגעו כ-30 אזרחים כתוצאה מירי הרקטות, חלקם הוגדרו כנפגעי חרדה וחלקם נפגעו בגופם.

שלשום ירו מחבלים על כלי הנדסי סמוך לגדר הגבול ופגעו בו. בשבועות האחרונות נפצעו מירי צלפים והשלכת רימונים בגבול הרצועה מספר חיילים, ולוחם גבעתי אביב לוי הי"ד נהרג מירי צלף ערבי.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


4 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון