בע"ה י"ב אדר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"המנהרות הן חלק מתכנית חיזבאללה לכיבוש הגליל"

​ראש הממשלה והרמטכ"ל מסרו הצהרה על המבצע בצפון. במצלמה חשאית שהוחדרה למנהרה נצפו מחבלי חיזבאללה

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו כסלו תשע"ט - 20:59 04/12/2018
גודל: א א א

 

צפו: תיעוד שהפיץ צה"ל של מחבלי חיזבאללה בתוך המנהרה

לאחר שלפנות בוקר נפתח מבצע "מגן צפון" לאיתור והשמדת מנהרות חיזבאללה בצפון, מסרו הערב (ג') ראש הממשלה נתניהו, דובר צה"ל רונן מנליס והרמטכ"ל אייזנקוט, הצהרה לתקשורת.

דובר צה"ל רונן מנליס אמר כי המנהרה שנחפרה מהכפר כילה לשטח ישראל, נחפרה ממבנה אזרחי ששימש כמפעל בלוקים אזרחי עד השנה הלועזית 2014, מטרים ספורים מעמדת יוניפל וסיור יוניפי"ל, והיא חודרת כ-40 מטרים לשטח ישראל.

"המעקב שלנו אחר המבנה הזה 2014 והלאה מראה שהפעילות האזרחית יורדת והפעילות הצבאית מתגברת", אמר מנליס. "מזהים משאיות ורכבים שמפנים עפר לאזור הקרוב בכפר כילה. חיזבאללה מנסה להסתיר את הפעילות הזו מאיתנו, מתושבי דרום לבנון ומיוניפי"ל".

מנליס סיפר כי צה"ל החדיר מצלמה חשאית לתוך המנהרה אשר תיעדה מחבלי חיזבאללה, והפעילה מטען חבלה קטן ולאחריו מטען גדול. במקביל לדברים הוקרן סרטון של המצלמה.

ראש הממשלה אמר בעקבות הסרטון שהקרין רונן מנליס כי "מה שראיתם עכשיו הוא תיעוד מהבוקר בו רואים את אנשי חיזבאללה בתוך מנהרה שנחפרה לשטחנו. המנהרה הזו לא תשיג את מטרתה".

נתניהו אמר כי "מטרת חיזבאללה היתה להחדיר מחבלים לשטח ישראל  דרך המנהרה במסגרת רחבה של כיבוש חלקים מהגליל. זה איום ממשי בהיקף, עוצמה ותעוזה שלא ידענו", אמר נתניהו.

נתניהו קשר את המנהרות להתבססות של איראן בסוריה.

"זו לא פעולה נקודתית אלא נרחבת ומתמשכת", אמר נתניהו. "במשך שנים חיזבאללה השקיע הון עתק ומאמצי על ביצירת הכלי הזה ואנחנו מנטרלים את הכלי הזה. לפני כמה שבועות קיבלנו את ההחלטה לפעול והפעולה יצאה הבוקר".

נתניהו הודה לשר הביטחון הקודם ליברמן על שותפתו בהכנת הפעולה, והצהיר כי ביממה הקרובה ישוחח עם מנהיגים בעולם לחזק את תמיכתם במהלך של ישראל.

ראש הממשלה הוסיף כי עדיין "רב הנסתר על הגלוי".

"לפני שבועיים אמרתי שרב הנסתר על הגלוי. גם מה שנגלה לכם עכשיו הוא חלק הקטן מהפעולות שלנו והפעולות שאנחנו מכינים להבטחת שלום ישראל בכל הגזרות. הכל נלקח בחשבון והכל נעשה בשיקול דעת מירבי וגם היום אני אומר לכם. רב הנסתר על הגלוי".

הרמטכ"ל גדי אייזנקוט אמר כי "ב7/11/18 אושר המבצע. המבצע יצא לדרך בטרם איום המנהרות הפך לאיום ישיר על מחנות צה"ל והישובים".

אייזנקוט הצהיר כי "אנחנו אוחזים בתכנית המנהור של חיזבאללה בצפון" ואמר כי מאז צוק איתן השמיד צה"ל 17 מנהרות התקפיות בגבול עזה, במקביל לבניית המכשול.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון