בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"זה או הכנה לפיגוע או לגניבת ענק של העדר"

ערבים חתכו שערים החוסמים גישה לחוות קשואלה בגוש עציון. המשטרה מתעקשת כי מדובר בגניבת ברזל אך התושבים נערכים ליותר

  • דוד אור שחר
  • כ"ז טבת תשע"ט - 08:00 04/01/2019
גודל: א א א
אחד השערים שנחתכו
אחד השערים שנחתכו

לפני מספר ימים גילו תושבים מחוות קשואלה שבמערב גוש עציון כי ערבים חתכו שלושה שערי ברזל החוסמים את דרכי הגישה לחווה.

כוח משטרה שהגיע למקום "כדי לסמן וי", לדברי התושבים, טען כי מדובר בגניבת ברזל.

אולם לדברי יאיר בן דוד בעל החווה, אין כלל סבירות כי מדובר בגניבה רגילה מכיוון שחלקי ברזל שונים הושארו בשטח. להערכתו הגנבים לקחו את השערים איתם כדי לעכב את בנייתם מחדש וכך לנסות להגיע בצורה רכובה לחווה על מנת לגנוב את העדר הגדול במקום או חלילה לצורך ביצוע פיגוע.

 "שלשום במהלך הצהריים בסיור קבלנו דיווח על שער שנעקר ונעלם. חיפשנו עוד קצת וגילינו שהעמיסו את שלושת השערים שמונעים כניסה לחווה באיזור. שערים שהותקנו באישור הצבא והמנהל וחלק מהשערים בכספם", מספר בן דוד.

"השערים האלה מונעים כניסת רכבים ומשאיות. כנראה חתכו אותם והגיעו במהלך הלילה או הצהריים עד השעה 2.

הוקפצו גששים אבל לצערי הצבא והמשטרה לא מתייחסים לזה בצורה רצינית. גילינו שהעקבות מובילות לכפר צוריף. בתקופה האחרונה הערבים פרצו גישה לרכבים עם טרקטורים לכיוון החווה והגנבים של השערים הגיעו משם על פי עקבות שראינו עם גששים שלנו. דבר נוסף שראינו על פי העקבות זה שזה אותו רכב שחתך את שלושת השערים", הוא מוסיף.

"המשטרה הלכה ישר לכיוון של גנבי ברזל. הכי קל ללכת על זה. אבל לנו ברור שזה לא גנבי ברזל. זה ברזל של 1 מ"מ שאולי אולי שווה מאתיים שקל.

בנוסף הם השאירו ברזל במקום ולא נראה שגנב ישאיר בשטח אם הוא בא לגנוב בדיוק את זה.

להערכתנו הם לקחו את השערים איתם ולא השאירו בשטח כדי שיקח לנו זמן לסגור מחדש.

כמו שאמרתי לגנוב שער שעולה 200 ₪ לא שווה אבל לגנוב אותו ולבא אחר כך לגנוב עדר של 300 אלף ש"ח. זה בטח שווה כמה ימי עבודה של טרקטור אז או שזה גנבים או שזה הכנה לפיגוע. אחד מהשניים. גניבת ברזל זה וודאי שלא".

  | הגשת תלונה לא שווה את התסכול שנוצר בעקבותיה

בן דוד אף תיאר את יחס המערכת לגניבות. "הצגנו את החשדות האלה לצבא.. הצבא עוד לא יצר איתי קשר בכלל. הרבה פניות היו לי לצבא והם עדיין לא הגיעו. אני ממש מחכה שיגיע איזה מג"ד מישהו לדבר איתי ואף אחד לא מתקשר איתי.

משטרה ומג"ב היו כאן רק כדי לסמן וי וללכת.

לדבריו הוא זה שיזם את התקשורת עם כוחות צה"ל כאשר לאחר הגניבה הרים טלפון לקצין הגמ"ר של חטיבת עציון ושוחח איתו בעניין. את הקצין משבח בן דוד אולם הדבר לא הביא לתגובה צבאית בשטח. בצה"ל דחו את הדברים.

לשאלת הקול היהודי האם בכוונתו להגיש תלונה במשטרה עונה בן דוד כי  "עוד לא הגשתי תלונה על הגניבה שעשו לי לפני חודשיים כי להגיש תלונה למשטרת ישראל בסיפורים כאלה זה קצת מורכב.

את התחנה כאן בגוש עציון סגרו ואני צריך לנסוע או לחברון או לביתר למרות שהשוטרים היו כאן וכולם יודעים, הם אומרים לי בוא לתחנה.

 עכשיו אני מרותק לחווה לא יכול לעזוב כאן לרגע. במיוחד עכשיו אחרי שחתכו לנו את השערים.  

גם ככה הם לא עושים כלום אז זה לא כזה מעניין.  זה לא שווה את ההשקעה ובמיוחד לא את העצבים מתי שאתה רואה שה לא אכפת לאף אחד מכלום. אנחנו מדלגים הלאה ממשיכים, מתקדמים", הוא אומר.

בן דוד מציין לשבח את התייחסותו של ראש המועצה שלמה נאמן לנושא אך מותח ביקורת על צוות משרדו שלדבריו אינו עושה מספיק.

"ראש המועצה תומך בנו וחשוב לו אבל לצערי המערכת שמתחתיו ממש לא מתפקדת. אנחנו לא מקבלים מענה מקצועי מספיק טוב מצוות המועצה", סיים.

תגובת צה"ל:

״בניגוד לנטען בכתבה, כוחות צה"ל הגיעו לנקודה לאחר הדיווח וחברו לרבש״ץ גבעות, האחראי על הבטחון באזור החווה והמרחב. צה"ל ממשיך לטפל באירוע במאמצים גלויים וסמויים.
בנוסף נציין כי גורם מטעם החטיבה שוחח עם מנהל החווה על האירוע.

 צה״ל רואה בחשיבות עליונה את השמירה על תושבי הגזרה וימשיך לפעול למען מטרה זו״

בתוך כך לקול היהודי נודע כי מספר עיזים אותם גידלו בני ישיבה חקלאית במבשרת ציון נגנבו מהדיר שבמקום. על פי הדיווח גנבים הגיעו לשטח הישיבה במהלך אחד הלילות בתחילת השבוע וגנבו את העיזים.

  

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד