בע"ה כ' אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"יצאו לקראתי ערבים עם לום. זה אירוע חבלני"

לפנות בוקר (א') ניסו ערבים לשדוד באלימות את רכבו של תושב טלמון. "זה בקלות היה יכול להסתיים עם פגיעה בנפש. מי שישלה את עצמו שזה אירוע פלילי-טועה"

  • דוד אור שחר
  • י"ג סיון תשע"ט - 10:07 16/06/2019
גודל: א א א
(צילום: משטרת ישראל)
(צילום: משטרת ישראל)

סמוך לשעה 5:00 הבוקר (ראשון) חסמו מספר ערבים את רכבו של תושב הישוב טלמון סמוך לצומת הדואר במערב בנימין. הפורעים ניסו להכות את הנהג באמצעות מוט ברזל, אלא שאז שלף נהג הרכב את נשקו והבריח את הפורעים. בחסדי ה', ובזכות תושייתו של הנהג, האירוע הסתיים ללא פגיעה, אולם נזק נגרם לרכב.

מייד לאחר שהנהג דיווח על האירוע, כוחות צבא ומשטרה החלו לבצע סריקות לאיתור השודדים.

בשיחה עם הקול היהודי, סיפר נהג הרכב על האירוע. "אחרי שהקפצתי את הבן שלי לטיול, נסעתי בשעה 15:15 מנעלה לכיוון ביתי בטלמון. כבר בדרך בין נילי לצומת הדואר הבחנתי ברכב טרנזיט של ערבים שכנראה נצמד אלי מאחורה, אולם לא ראיתי בכך משהו חשוד". נהג מספר, כי כבר התרגל לנהיגה הפראית של ערביי האזור ולא חשד כל כך.

   | "הוא החזיק לום בידו והחל לחבוט בחלון הרכב"

נהג הרכב ממשיך לספר על הרגעים שקדמו לאירוע: "הגעתי לצומת הדואר ומולי נסע רכב מכיוון ראס כרכר כשהוא ללא אורות. כשהגעתי לכיכר, הרכב חסם אותי ולא אפשר לי בעצם להיכנס לכיכר. מהרכב פרקו שני ערבים, אחד עם כובע מצחייה בהיר והחזיק בידו מוט ברזל או לום. עם פנים חשופות הוא התחיל לחבוט בעוצמה בחלון הרכב שלידי", משחזר הנהג.

עוד בנושא:

"באותו רגע שלפתי את הנשק, אפילו לא דרכתי אותו, רק הרמתי אותו. הוא צעק משהו לחבר שלו והם פשוט ברחו באותו רגע. הם ראו נשק נכנסו לרכב ונמלטו לכפר הסמוך".

מהאירוע הזה יצא התושב עם שלושה לקחים אותם הוא מבקש לציין: "יש לי שלושה לקחים מאוד חשובים מהאירוע הזה: אחד זה למגן את הרכב במיגון חזק. שתיים זה לנעול את הרכב מבפנים אם אפשר. ושלוש אם יש נשק אז לשאת אותו ואם יש צורך לנפנף בו.

"יש אנשים שיש להם נשק אבל הוא נמצא בבית בכספת. אני חושב שבמקרה הזה זה מה שהניס אותם. אני הולך עם הנשק שיש לי ברישיון ואני חושב שבמקרה הזה זה מה שפתר את הבעיה.

"לא חיכיתי שם. התקדמתי משם והתקשרתי למוקד. אני לא יודע מה היה הרכב שנסע מאחורי קודם לכן, אבל מישו בטוח היה חייב לדווח לגנבים. הטיימינג היה כל כך מושלם איך שאני מגיע לכיכר הם חוסמים אותי. הם לא חיכו שמה. זה לא נראה לי במקרה. אולי הרכב מאחורה או מישהו מלמעלה". 

"למזלי, הרכב ממוגן במיגון נגד אבנים, במיגון פוליקרבונט, לא במדבקה ולא בפטנטים אחרים. המיגון הזה חזק ועמיד מאוד. הרכב גם היה נעול, כיוון  שיש לנו מנגנון נעילה אוטומטית מייד כשנכנסים לרכב לנסיעה. אני לא זוכר אם ניסו לפרוץ או לפתוח את הדלת אבל זה נותן תחושה של מגננה כשאתה בתוך רכב סגור ונעול".

   | "האירוע היה יכול לבקלות להידרדר לפגיעה בנפש"

"המשטרה הגיעה לגבות עדות והתקשרו אלי מהחמ"ל הצבאי. כולם תפקדו מצוין ומהר וכל הטלפונים נעשו תוך שניות. אחרי שעה התקשר אלי קצין מהפלוגה הסמוכה ואמר שהוא עצר איזה רכב שדומה לתיאור שלי אבל כנראה שזה לא היה אותו רכב. כל המעטפת פעלה מהיר ויעיל".

"אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם זו הייתה אשה שנוסעת לבד. הטראומה היא לא קלה. כשאתה עם נשק אתה מרגיש יותר בטוח אבל כשאתה לבד בשעה כזו לא חמוש ויש מולך תוקפים עם רצח בעיניים, זה אחרת".

"אפשר תמיד להגיד זה פלילי זה פלילי, אבל מבחינתי זה אירוע חבלני לכל דבר. בתל אביב לא קורים דברים כאלה. בהתחלה לא הבנתי שזה שוד, חשבתי שזה יותר מזה. כשהם חסמו אותי ויצאו מהרכב הייתי בטוח שאני הולך לראות נשק נשלף ואני בתחילתו של פיגוע. לשמחתי זה הסתיים רק במכות של לום על השמשה ומנוסה של הערבים.

"אני מדגיש שוב. בתל אביב זה לא קורה. שאף אחד לא ישלה את עצמו. אולי הם רק רצו לגנוב את האוטו אבל הם בקלות זה יכול להדרדר לפגיעה בנפש. ברוך ה' בזכות המיגון והנשק אין ספק שהאירוע הזה נגמר בצורה הכי טובה שיכל להסתיים", מסכם הנהג, שכאמור יצא ללא פגע.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד