בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"קיזוז המשכורות - יריקה בפני המשפחות השכולות"

על פי חוק קיזוז משכורות המחבלים שאושר אמש יקוצצו רק חצי מהכספים המועברים למחבלים, אשר גם אותם מבטיח אבו מאזן להשלים מכספי הרשות

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג אדר תשע"ט - 10:58 18/02/2019
גודל: א א א
מממן רצח שווה רוצח. מחאה בירושלים (צילום: יוסף פריסמן)
מממן רצח שווה רוצח. מחאה בירושלים (צילום: יוסף פריסמן)

אמש (א') אישר הקבינט את החוק לקיזוז משכורות המחבלים של חה"כ אבי דיכטר ואלעזר שטרן.

על פי החלטת הקבינט למעלה מ-500,000,000 מליון ש"ח יקוצצו מהכספים אותה מעבירה ישראל לרשות, סכומים העומדים כיום על כ-14,000,000,000 (14 מיליארד) ש"ח בשנה.

אלא שלמרות מה שנראה כבשורה בנושא המאבק בטרור, לפיה כספים אותם מעבירה הרשות למחבלים, מדובר בטיפה מן הים.

זאת מכיוון שמנתונים שפורסמו אך בשבוע שעבר עולה כי בכל שנה מעבירה הרשות למחבלים 1.2 מליארד ש"ח בשנה. הסכום שקוזז הינו אך חצי מהכספים אותם מקבלים רוצחי היהודים מהרשות הפלסטינית.

החלטת הקבינט התקבלה בזעם רב בקרב הערבים ואבו מאזן אף הצהיר כי הדבר יפגע בתאום הבטחוני עם ישראל, מה שמהווה נקודה משמעותית בקשרי ישראל עם אבו מזאן אשר עבורו ישראל משלמת מידי חודש מאות מליונים לרש"פ.

בנסף הצהיר אבו מאזן כי ישלים מכיסה של הרשות את כל הכסף המגיע למחבלים ולא יעצור לרגע את תשלום המשכורות.

חבר הכנסת מוטי יוגב הביע אמש את זעמו על החלטת החוק על ידי הקבינט.  

"הודעת הקבינט על קיזוז כספי הטרור אינה רצינית. אם לכולם ידוע שהרשות מקציבה 1.2 מיליארד ש"ח בשנה, כיצד ייתכן שהסתפקנו בקיזוז של מחצית מהסכום? זהו עלבון למשפחות השכולות ופגיעה במאבק בטרור.
קורא ליו"ר ועדת החוץ והביטחון לכנס דיון דחוף בנושא, בכדי לבחון את החלטת הממשלה ויישום החלטות הכנסת", אמר יוגב.

בשבוע שעבר, בעקבות רצח אורי אנסבכר הי"ד קיימה תנועת דרך חיים מיזם מחאה יחודי בת"א.

במיזם נסעה שיירת רכבים ברחבי ת"א עם שלטי ענק עליהם תמונות הנרצחים בפיגועים האחרונים וקריאה לפעול כנגד אבו מאזן אשר ממן את הרוצחים.

בשלטים קוראים בדרך חיים לחסל את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן "מממן רצח = רוצח", "אבו מאזן רוצח אותנו" ו-"לחסל את אבו מאזן" נכתב בשלטים. בנוסף נערכה מחאה דומה בכיכר רבין.

מתנועת דרך חיים שאירגנה את המיזם נמסר "מעשה הרצח המזעזע של אורי אנסבכר הי"ד הוא לא של עוד 'מחבל בודד'. הטרור הרצחני אינו טרור של יחידים אלא טרור המונים בהכוונת ובעידוד הרש"פ. אורי הי"ד היא לא הראשונה שמשלמת בחייה על ההפקרות ואם דבר לא ישתנה אז גם לא האחרונה.

רק הערב אמר השר בנט שצריך לקדם את קיזוז כספי הטרור הטרור מהרש"פ. מדובר בלעג לרש.

רק השבוע שמענו על כך שמדינת ישראל פועלת נגד נפגעי הטרור שתבעו את הרשות הפלשתינית בארצות הברית, ומנסה לסכל את התביעה שהגישו וכל זה כדי שלא לפגוע ב"תיאום הבטחוני" עם ארגון הטרור. מי שביד אחת משתף פעולה ומגן בזירה הבינלאומית על מממני הטרור וביד השנייה מקזז רק את הסכום המדוייק שמיועד לרצח יהודים עובד עלינו בעיניים.  לשרי הממשלה אנחנו קוראים: אל תעבדו עלינו! תדאגו לביטחון שלנו!", הוסיפו.

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד