בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"מאות אירועי טרור בחודש – הצבא נכשל כישלון חרוץ"

לתושבי גוש עציון נמאס מהטרור המתמשך בכבישים ואמש (א') הם יצאו להפגין מול חטמ"ר עציון: "אם לא נתחיל לזוז ולפעול הצבא לא יהיה שם בשבילנו"

  • דוד אור שחר
  • ט"ו אייר תשע"ט - 14:55 20/05/2019
גודל: א א א

האירוע במוצאי השבת האחרונה אוטובוס של בנות אולפנה הותקף בבקבוקי תבערה סמוך לצומת הטי במזרח גוש עציון וארבעה בנות לקו בחרדה, וכן האירוע בו לפני שבועיים נפצע במקום נהג מפטיש שיידו לעברו ערבים, מצטרפים לעשרות אירועי טרור במזרח הגוש ומאות בשאר חלקי הגוש מידי חודש.

לתושבי האיזור נמאס מהמציאות המופקרת שלא נפסקת כבר שנים ומספר תושבים מנסים להרים את הכפפה ולגרום לצה"ל להחזיר את הבטחון לכבישים. אמש הגיעו עשרות תושבים ממזרח הגוש להפגנה בכניסה לחטמ"ר עציון.

"יצאנו אתמול להפגנה כחלק ממחאה שהולכת ומתגלגלת במזרח הגוש במגמה שגם שאר היישובים ביהודה ושומרון וגם בעוטף עזה יתעוררו למחות נגד המצב הלא נורמלי שאנחנו נמצאים בו כבר 52 שנה", אומר יצחק אריאל תושב איבי הנחל בשיחה עם הקול היהודי.

"מצב בו יש 300 אירועי טרור שונים בחודש בממוצע בגזרת עציון ועוטף עזה הוא מצב שהוא קטסטרופה ושערורייה".

"מהערבים קצת פחות אכפת לנו כי מהערבים אנחנו לא מצפים. כרגע המחאה שלנו בעיקר מול הרשויות מול הצבא. בעל ההשפעה הכי גדול שאנחנו יכלים להגיע אליו הוא המח"ט. דוד שפירא", מסביר אריאל.

"זה לא מכוון אישית נגדו אלא כנגד הצבא שפשוט בכל מה שנוגע לטרור העממי וגם קצת מעבר לכך נכשל כישלון חרוץ. זה שאנחנו חיים בנס יום יומי זה יפה ונחמד אבל הגיע הזמן לשים לזה סוף.

גם כי מדובר בחיי אדם, וגם כי יש פה משהו יותר עמוק של כבוד ישראל וכבוד השכינה שהפכו למרמס, כאשר כל ערבי זב חוטם מעיז לרגום אותנו באבנים. אני אתמול הגעתי שם לבסיס בעיקר להשמיע", הוא אומר.

"המח"ט יודע מה תפקידו. הוא נמצא בצבא כבר 17 שנים, הספיק להרוג מחבל ב'מרכז' ועשה דברים גדולים וכבירים. לא הגעתי לשמוע מה הוא רוצה לעשות ולא לייעץ לו למה הוא צריך לעשות".

צפו: תושבי הגוש פונים למח"ט עציון
 

"אני רק מאמין שצבא שהצליח להביא חטופים מאנטבה לפני ארבעים שנה והצליח לאחרונה להביא את עצמותיו של זכריה באומל יכול גם להתמודד עם זריקות אבנים".

"איך הוא יעשה את זה זה פחות מעניין אותי, שהוא ימצא את הפתרון ויצליח.

עם כל הכבוד לאידיאלים ולערכים של בכירי צה"ל בסופו של דבר הם עובדים במשכורת מלאה והם צריכים לעשות את עבודתם".

ליצחק אריאל ולתושבי הגוש הרבים לא נראה כי מדובר במשימה שצה"ל אינו יכול לעמוד בה: "לדרוש מהם לסיים את הכמות המטורפת של 300 אירועי טרור בממוצע חודשי רק בגזרת עציון זו דרישה לגיטימית".

"כרגע אנשים מתחילים להבין שאנחנו אחראים לגורלנו ואם אנחנו לא נרים קול ונתחיל לזוז אז הצבא לא יהיה שם בשבילנו. הצבא הוא חשוב והוא טוב ויפה אבל לצערנו אי אפשר רק לסמוך עליו כרגע ואנשים מתארגנים למחאות וכו' בכל האיזור".

"השטח מתעורר ואני חושב שאחרי חמישים שנה שהרגשנו שעושים לנו טובה שאנחנו חיים כאן וכל פעם התביישנו לבקש מהצבא שיזוז וכרגע אנחנו מבינים שמגיע לנו לחיות כאן ומגיע לנו גם כמו כל אזרח אחר במדינה שלא חושש שיזרקו עליו כשהוא חוזר הביתה אבנים ובקבוקי תבערה".

"המחאה שאנחנו מנסים לייצר היא לכל יהודה ושומרון וגם לעוטף עזה. גם בעוטף התושבים צריכים להגיע למח"טים שם ויגיעו לאוגדונר ולאלוף הפיקוד: אתה רשלן. זו שערוריה שלא יכולה להימשך שכבוד ישראל ככה למרמס והגיע עד תחתית השפל שיכול להיות".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד