בע"ה כ"ח כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עוצמה יהודית: "אין כל חדש ב'ימין החדש'"

בעקבות הודעת בנט ושקד אמש מגיבות מפלגות האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית: "בנט חושב שיעשה אקזיט על הגב של הציונות הדתית"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ב טבת תשע"ט - 09:38 30/12/2018
גודל: א א א
בנט בהודעה על הקמת המפלגה החדשה  (TPS)
בנט בהודעה על הקמת המפלגה החדשה (TPS)

בעקבות הודעתם של נפתלי בנט ואיילת שקד על הקמת מפלגה דתית-חילונית, פרסמה אמש מפלגת עוצמה יהודית קריאה לחבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' והשר לשעבר אלי ישי לחבור לבלוק טכני שיהווה מפץ ימני שיאחד את כל המחנה הדתי לאומי למאבק על ארץ ישראל ועל זהותה היהודית של המדינה. 

גורמים בעוצמה יהודית אמרו בתגובה להחטת בנט ושקד כי "נפתלי בנט איכזב בגדול והיה שותף לחוסר מעש מתמשך שכלל את הפקרת הדרום, השתלטות הבדואים על אדמות הנגב, גירוש יהודים מבתיהם בעמונה ובנתיב האבות, וההתקפלות בחאן אל אחמר חרף החלטת בג"צ כי יש לפנות את המקום".

עוד אומרים הגורמים כי "ב'ימין החדש' אין כל חדש. הניסיון של בנט להתנער מאחריותו לממשלה שאמרה ימין ועשתה שמאל, היא פתטית".

גם במפלגת האיחוד הלאומי הגיבו אתמול לדברים ותקפו את החלטת שקד ובנט.

"בנט חושב שהציונות הדתית הם ילדים נאיביים אבל האמת היא שהם ממש לא מטומטמים והם מבינים יפה שעשו עליהם סיבוב אלקטוראלי.

בנט חושב שהוא יעשה אקזיט על הגב של הציונות הדתית, הציבור יוכיח לו אחרת ויבחר בערכים ואידאולוגיה ולא בהרפתקאה מסוכנת למחנה הלאומי שמונעת ממניעים אישיים״, אומרים באיחוד הלאומי.

בתוך כך, הבוקר (א') פורסם כי מפלגתם של בנט ואיילת שקד תקרא 'צל"ש'. הסיעה בכנסת שבה חברים בנט, שקד וח"כ שולי מועלם רפאלי שפרשה יחד אתם מהבית היהודי תקרא סיעת 'הימין החדש'.

ועדת הכנסת תתכנס הבוקר לדיון בבקשתם של השלושה על מנת לאשר את פרישתם ממפלגת הבית היהודי. התפלגותם של השלושה תזכה אותם במימון מפלגות לקראת ההתמודדות בבחירות.

במקביל הודיעו אלי בן דהן, סגן שר הבטחון וח"כ מוטי יוגב כי ישארו במפלגת הבית היהודי שניהם אף הודיעו כי יתמודדו לראשותה של המפלגה.

 

 

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 45 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד