בע"ה ט"ו אייר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ארגון העיתונאים: "חסימת חשבון הטוויטר – דבר חמור"

בעקבות חסימת חשבון הטוויטר של עיתונאי הקול היהודי לבקשת פרקליטות המדינה, פנה ארגון העיתונאים לפרקליטות בדרישה לקבלת תשובות בנושא

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו שבט תשפ"א - 09:13 08/02/2021
גודל: א א א

לאחר שטוויטר חסמה את חשבון הטוויטר של כתב הקול היהודי אלחנן גרונר, וזאת בשל בקשת פרקליטות המדינה, פונה כעת ארגון העיתונאים בדרישה לקבלת תשובות מהפרקליטות.

במכתב ששלחה ענת סרגוסטי, אחראית חופש העיתונות בארגון העיתונאים לעו"ד אמית איסמן, ממלא מקום פרקליט המדינה, נכתב "פעילות הפרקליטות בעניין זה היתה ללא כל מקור חוקי או סמכות בעניין".

סרגוסטי חזרה במכתבה על המקרה, שפורסם בקול היהודי ובכלי תקשורת נוספים. כתב הקול היהודי אלחנן גרונר, פרסם את תמונתו של אחד מבלשי ימ"ר ש"י בזירת התאונה בה נהרג אהוביה סנדק ז"ל, תוך שהוא מציין את שמו של הבלש.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

לאחר כ-7 ימים, הוצא, לבקשת המשטרה, צו האוסר לפרסם את שמות הבלשים המעורבים בתאונה שגרמה למותו של סנדק ז"ל וכן את תמונותיהם. מיד לאחר מכן, פנתה הפרקליטות לרשת החברתית טוויטר בדרישה שתסיר את הפרסום של העיתונאי, שפורסם כאמור כשבוע קודם לכן.

טוויטר חסמה את חשבונות של גרונר עד להסרת הציוץ.

"בהתאם למידע שהובא בפנינו עולה", כתבו בארגון העיתונאים לפרקליטות, "כי מחלקת הסייבר בפרקליטות פעלה ללא כל מקור נורמטיבי או סמכות חוקיים תוך פנייה שלה לרשת החברתית טוויטר על מנת שתפעל להסרת ציוץ של עיתונאי אלחנן גרונר, וזאת ללא שהיא פונה לעיתונאי קודם לכן. אם לא די באמור, פעילות הפרקליטות הביאה לנעילת חשבונות של העיתונאי ברשת החברתית".

"מיותר לציין בפניך את הפגיעה הן בחופש העיתונות במחי פנייה אחת מצד הפרקליטות לרשת הבחרתית ללא מקור חוקי בנושא, והן בפגיעה בעיתונאי עצמו – וללא כל פניה אליו קודם לכן להסרת הפרסום – באופן שהביא לנעילת חשבונות, דבר חמור לכשעצמו".

בסיום המכתב, ביקשה סרגוסטי מעו"ד איסמן להתייחס בצורה דחופה, מהירה ועניינית, לנושא.

הירשמו לניוזלטר שלנו >>

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד