בע"ה ט' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בג"ץ ביטל את חוק מיסוי דירה שלישית

החוק שביקש כחולון בכדי להוריד את מחירי הדיור לא עבר את מבחן בג"ץ, זאת בשל כשלים טכניים

  • י"ד אב תשע"ז - 19:04 06/08/2017
גודל: א א א
צילום: יהודה פרל
צילום: יהודה פרל

שופטי בית המשפט העליון הודיעו היום (ראשון) על ביטול חוק 'מס דירה שלישית', זאת בשל ההליך החפוז שהתקיים סביבו בוועדת הכספים של הכנסת טרם אושרה בקירה שניה ושלישית.

השופטים קבעו כי על החוק, אותו ביקש שר האוצר משה כחלון לחוקק, ישוב לדיון בוועדת הכספים של הכנסת. "בהליך חקיקתו של מס ריבוי דירות נפל פגם היורד לשורש ההליך".

עוד כתבו השופטים, כי "עם כל חומרתו של הפגם שנפל בהליך החקיקה, הרי שהוא ממוקד בשלב הדיון בוועדה לקראת קריאה שנייה וקריאה שלישית. משאלה הם פני הדברים, ראוי גם כי הסעד יהיה ממוקד, לצורך הטעון תיקון, ולא מעבר לכך. אין צורך ולא הצדקה לבטל את הליך החקיקה כולו ולהתחיל מבראשית, מהלך שנִזקו עולה על תועלתו".

"לאמור כי אין צורך לבצע את שלבי הליך החקיקה עד לדיון בוועדה לקראת קריאה שנייה וקריאה שלישית, והמחוקק רשאי 'לחזור' להליך החקיקה משלב הדיון בוועדת הכספים, השלב שבו נפל הפגם, ואידך – זיל גמור, בדיון כהלכתו", כתב השופט נעם סולברג בהחלטתו.

מטרת החוק הייתה להפחית את כמות המשקיעים משוק הנדל"ן בכדי לאפשר לזוגות ובעלי משפחות לרכוש דירה למגורים. לפי שעה, כך נראה, רשות המיסים תמשיך שלא לדרוש ממחזיקי שלוש דירות הגשת דו"וחות שנתיים ואף לא תגבה מס.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד