בע"ה ב' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בעדה האתיופית זועמים על ארגוני השמאל

גם בתוך העדה חשים כי ארגוני השמאל מנסים לרכב על מחאתם על מנת להתנגח במדינת ישראל: "הם רוצים לראות דם ברחובות"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ל' סיון תשע"ט - 14:17 03/07/2019
גודל: א א א
אחת מהפגנות האתיופים  (מתניה אהרונוביץ' TPS)
אחת מהפגנות האתיופים (מתניה אהרונוביץ' TPS)

לאחר שהבוקר פרסמנו כי ארגוני שמאל שונים חלקם בהכוונת הקרן החדשה לישראל מנסים לרכב על מחאת האתיופים ולהחדיר אליה אג'נדות שונות אותן הם רוצים לקדם, גם בעדה עצמה זועמים על הארגונים.

פעיל חברתי עולה אתיופיה הפעיל במחאה ובחיי הקהילה האתיופית, בצלאל יעקב, כתב היום בעמוד הפייסבוק שלו פוסט חריף בו הוא תוקף את ראשי השמאל שהגיעו להפגנות אמש.

"המאחה שלנו צודקת תרצו או לא. כי אתם תאחרו הביתה בכמה שעות, וסלומון לא יחזור הביתה לעולם. וגם אני יצאתי להפגין", כתב יעקב בעמוד הפייסבוק שלו.

"אך לצערי לראות את חלאות האדם של "שוברים שתיקה" ו"הקרן לישראל החדשה", מתסיסים צעירים מבני העדה היקרה שלי בקריאות נגד מדינת ישראל - גמר אותי. מה לכם ולנו. עשיתם "סיבוב" על עדה שלמה", תקף.

"תמר זנדברג, אף אחד לא מאמין לך שבאמת אכפת לך מבני הקהילה הצעירים שיצאו להפגין".

הוא פונה לחבריו בני העדה ואומר להם "תזהרו להקשיב לחלאות האדם הפרוגרסיבים. כי הם רוצים לראות דם ברחובות יותר משהם רוצים לעזור לקהילה שלנו. הם "נדחפים" לכל מאבק לגיטימי והופכים אותו למאבק נגד המדינה. המאבק שלנו הוא נגד "מדיניות" ולא נגד "המדינה". כן למחאה לא לאלימות. אני בספק שהם שהיו מגיעים אם לא היו בחירות בקרוב", סיים יעקב.

הבוקר חשף תחקירן הקול היהודי אלחנן גרונר כי אנרכיסט שהפגין אמש במחאת האתיופים בצומת עזריאלי וזעק לעשות צדק עם בני המיעוט הנרמס, עמד לא מזמן בהפגנה ערבית מול שוטרי מג"ב כאשר חבריו מכנים שוטר אתיופי בקריאות גנאי מלוכלכות. 

בסרטון שפורסם נראה האנרכיסט גיא הירשפלד מתעאיוש מבזה את שוטר המג"ב האתיופי ואומר לו "תחזור למכלאה שלך", כאשר לידו עומד אותו פעיל שאמש נצפה עומד במרכז הפגנת ההזדהות עם יוצאי אתיופיה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד