בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בעקבות טראמפ: חקירה נגד גוגל פייסבוק וטוויטר?

מספר מדינות כבר החלו לחקור פגיעה בפרטיות מצד החברות וחשדות לצנזור תכנים שמרניים. התובע הכללי של ארה"ב הודיע כי התלונות נבדקות

  • דוד אור שחר
  • ג' תשרי תשע"ט - 11:00 12/09/2018
גודל: א א א
(freepik)
(freepik)

לאחר שלפני שבועיים תקף נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ את חברות הענק גוגל פייסבוק וטוויטר, הודיע התובע הכללי של ארה"ב ג'ף סשנס, כי יפתח בבדיקה שעשויה להפוך לחקירה נגד הרשתות החברתיות בגין הפרה של חוקי הצרכנות וההגבלים העסקיים.  סשנס ייפגש  עם פרקליטי מדינה רפובליקנים, שכבר בודקים את החברות.

הטענה העיקרית בעטיה הותקפו החברות על ידי הנשיא וכעת מתקיימות הבדיקות הוא החשד כי ישנה הטיה של חברות אלה נגד עמדות שמרניות וימניות.

בנוסף עלו טענות רבות כנגד החברות על פגיעה בפרטיות וניהול מעקב אחר גולשים באמצעות הפלאפון הסלולרי מבלי לקבל את הסכמתם לכך.

לפני שבועיים תקף טראמפ את גוגל, על כך שהיא מצנזרת תוצאות חיפוש חיוביות לגביו וכן משתיקה עמדות שמרניות. "תוצאות החיפוש בגוגל עבור 'טראמפ' מציגות רק את הדיווחים של התקשורת המזויפת. במילים אחרות, הם מפברקים את הכול, כך שכמעט כל הסיפורים והחדשות הם רעים. CNN מככבים בזיוף שלהם", צייץ טראמפ בטוויטר. 

"התקשורת ההוגנת, הרפובליקנית והשמרנית, מושתקת. האם זה בלתי חוקי? 96% מהתוצאות של חיפוש 'חדשות טראמפ' מגיעים מהתקשורת השמאלנית, דבר מסוכן מאד. גוגל וחברות נוספות מדכאים את הקולות של השמרנים ומחביאים מידע וחדשות טובות. הם שולטים במה שאנחנו יכולים ולא יכולים לראות. זה מצב חמור מאד, והם יטופלו!", כתב טראמפ. 

בגוגל אמרו בתגובה כי  "כאשר משתמשים עורכים חיפוש באתר 'גוגל' מטרתנו היא לוודא כי הם יקבלו את התוצאות הרלוונטיות ביותר בתוך שניות ספורות. החיפושים לא משרתים אג'נדה פוליטית ואנחנו לא מטים את התוצאות כלפי שום אידאולוגיה פוליטית. בכל שנה אנחנו עורכים מאות שיפורים לאלגוריתמים שלנו כדי לוודא שהם יפיקו תוכן בעל איכות גבוהה. אנחנו באופן מתמשך עובדים על מנת לשפר את מנוע החיפוש של גוגל ואנחנו מעולם לא נותנים דירוג גבוה לחיפושים מסוימים כדי לעשות מניפולציות פוליטיות".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד