בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דירקטוריון מפעל הפיס ידון בביטול פרס התמיכה

בעקבות הסערה הציבורית: דירקטוריון מפעל הפיס יתכנס היום לדיון בנושא ביטול פרס התמיכה ביוצרי הסרט על עו"ד לאה צמל

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ד סיון תשע"ט - 09:37 27/06/2019
גודל: א א א
בית מפעל הפיס. ארכיון (קובי ריכטר /TPS)
בית מפעל הפיס. ארכיון (קובי ריכטר /TPS)

דירקטוריון מפעל הפייס יתכנס היום לדיון בביטול הענקת הפרס ליוצרי הסרט על עורכת הדין של המחבלים לאה צמל, בסוף הדיון תתקיים הצבעה בעניין.

הדבר בא לאחר ביטולים של אלפי מנויים בניהם בני משפחות שכולות, אמנים, וחיילי צה"ל. כזכור ארגון בצלמו והורים שכולים רבים מנהלים בחודש האחרון קמפיין לביטול הענקת הפרס ליוצרי הסרט לאה צמל.

ההודעה על כינוס חברי הדרקטוריון באה לאחר שעו"ד מיכאל ליטווק ואריה קמחי שלחו מכתב מטעם ארגון בצלמו להנהלת המפעל. במכתב נאמר כי מפעל הפייס מעולם לא התחייב משפטית לממן את יוצרי הסרט.

"כמו שאין כל ספק שלא היה מממן סרט הקורא שלא לרכוש מנויים למפעל הפייס היות שסרט זה פוגע בו, אין ספק שגם במקרה זה ימנע המימון", כך כתבו.

בנוסף נטען כי בעבר בוטל הפרס ליצחק לאור על טענות רבות נגדו למרות שמעולם לא הואשם פלילית בעוד גיבור הסרט טארק ברגותי הודה בעסקת טיעון על מעורבות בניסיון לרצח יהודים.

במכתבם כתבו עורכי הדין בנוסף כי חובת מפעל הפייס הינה לפעול לטובת הציבור ומנויי הפייס. גל הביטולים מוכיח בצורה נחרצת שאין זה רצונם של מנויי הפייס שדבר זה ימומן מכספם.

שי גליק מנכ"ל בצלמו שהוביל את המאבק מסר: "אנחנו מברכים על ניצחון ראשון במאבק הזה. כספי ציבור לא ילכו להאדרת טרור נקודה.

לא ייתכן שמפעל הפייס שעושה דברים כל כך חשובים בכסף הציבורי יחטא ויממן סרט שגיבורת הסרט עושה הכל למען המחבלים ובני משפחותים ושותפה מנסה לרצוח פיזית את אזרחי ישראל.

  לא ניתן שיתקעו לנו סכין בגב ויאדירו את רוצחינו ומבקשי רעתינו . אנחנו בטוחים שחברי הדירקטוריון כולם יתמכו פה אחד בביטול הענקת הפרס ובכך יוכלו כל המנויים שביטלו לחזור למעפל הפייס.

בנוסף נודה להקמת ועדה שתבדוק טוב טוב לאן הולך כל כסף ציבורי של מפעל הפייס"

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד