בע"ה כ' חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הבית הוצת ונשרף כליל; בפרקליטות ובמשטרה לא מוצאים את תיק החקירה

במהלך פרעות תשפ"א נהרס, הוצת ונשרף בית משפחת דנין בשכונת רמת אשכול בלוד. בעלת הבית גילתה כי תיק החקירה נעלם מהמערכת, הפרקליטות והמשטרה מתנערות מאחריות.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' חשון תשפ"ב - 14:23 12/10/2021
גודל: א א א

אתמול פרסם תושב לוד, מאיר ליוש, כי אירוע חמור שהתרחש במהלך פרעות תשפ"א בלוד לא נחקר על ידי המשטרה ולמעשה התיק נסגר מבלי להגיש כתבי אישום כנגד איש.

האירוע המדובר הינו שריפת בית משפחת דנין בשכונת רמת אשכול בעיר. ליוש מתאר כי הפורעים הערבים פרצו לדירה על ידי שבירת הקיר הסמוך לדלת, שברו מכל הבא ליד ולבסוף הציתו את הדירה שנשרפה כמעט לגמרי. לדבריו הפרקליטות גנזה את התיק: "אם בני המשפחה היו בדירה, היו שורפים אותה על יושביה. גם המשטרה וגם הפרקליטות לא יודעים איפה נתקע התיק. איך אני יכול לסמוך על רשויות החוק שתהיה אכיפה כשיקרה משהו?".

"מדובר בהשמדה מוחלטת של הבית במראה המזכיר פוגרומים באירופה. זה החוסר אונים. זו העובדה שלא נעשה דבר כדי לעשות צדק וזה משדר דבר אחד - זה יקרה שוב, ואף אחד לא ימנע את זה כי אין הרתעה".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

העיתונאי שילה פריד, כתב משטרה והתיישבות בעיתון מקור ראשון, חושף כי המשטרה סיימה את חקירת שרפת בית משפחה יהודית והתיק הועבר לפרקליטות לצד המלצה לסגור אותו.

מספר ימים לאחר ההצתה הגישתה משפחת דנין תלונה על הפריצה וההצתה וקיבלה קוד דרכו ניתן לעקוב דרך אתר האינטרנט אחרי מצב התיק. חוקר משטרה הגיע לצלם את הבית השרוף מבפנים ומבחוץ. לאחר זמן מסויים בדקו במערכת את התקדמות החקירה ובסטטוס החקירה הופיע כי יש מעורבים.

עוד מספרת האשה למקור ראשון: "מדי פעם ניסינו להתקשר למשטרה ולחוקרים אבל אף פעם לא ענו לנו. ניסינו גם לבדוק דרך מוקד 110 אבל שם אמרו שלא נותנים מידע כזה. בסוף יולי קיבלנו טלפון מהמערכת האוטומטית של המשטרה שאומרת שהתיק עובר לפרקליטות. בדקתי באתר המשטרה והיה כתוב שם שהסתיימו שלבי החקירה והתיק בדרך לפרקליטות מחוז מרכז יחד עם מס' של המשרד. אחרי שבוע התקשרתי לפרקליטות והפקידה שענתה אמרה שהיא רואה את מספר התיק ושהוא בדרך אליהם בדואר".

לפני כשבוע, כחודשיים לאחר הבדיקה שאישרה שהתיק בדרך לפרקליטות, התקשרה האישה שוב לפרקליטות לבירור הסטטוס של התיק ושם נאמר לה שאין להם שום תיק במספר הזה או כזה המזוהה עם מספר תעודת הזהות שלה.

בעקבות פניית פריד החליטו בפרקליטות לאתר את התיק, ולדבריהם "התיק לא לווה על ידי הפרקליטות ולא הגיע אליה. מבדיקה עם המשטרה עולה כי התיק הועבר עם המלצה לסגור אותו".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "הסמכות להחליט על הגשת כתב אישום, סגירת התיק או המשך החקירה נתונה לפרקליטות בלבד. בסיום כל חקירה מועבר כל חומר החקירה שנאסף ע"י המשטרה לעיון והחלטת הפרקליטות וכך נעשה גם בתיק זה".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד