בע"ה כ"ג אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הכרזת ריבונות וקמפיין הגוועלד - מה קורה בימין?

בימים האחרונים מזהיר ראש הממשלה שוב ושוב מפני השאננות במחנה הימין - אמש הבטיח כי יפעל להחלת ריבונות - מפלגות הימין חוששות מממשלת ביבי-גנץ

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' ניסן תשע"ט - 09:52 08/04/2019
גודל: א א א
 (קובי ריכטר TPS)
(קובי ריכטר TPS)

נתניהו מזהיר בימים האחרונים מפני שאננות בגוש הימין, לדבריו הגוש בסכנה ואם לא יתעשתו מצביעי הימין הרי שממשלת גנץ-לפיד היא עובדה מוגמרת. אמש אף הוזמנו בבהילות ראשי המועצות ביו"ש לשיחה דחופה עם נתניהו לאחריה הוציאו חלקם הודעות בדבר הדחיפות להצבעה לגוש הימין. מנגד, במפלגות הימין הקטנות הזהירו מפני מה שכינו "קמפיין הגוועלד" של נתניהו.

בדברים שאמר אמש יו"ר הימין החדש נפתלי בנט, טען כי מדובר בקמפיין לזלילת המנדטים מהמפלגות הקטנות על מנת ליצור ליכוד חזק שיוכל להעמיד ממשלה עם גנץ ולפיד.

ח"כ לשעבר אורית סטרוק מועמדת מס' 6 באיחוד מפלגות הימין אמרה הבוקר בראיון לערוץ 7 כי "קמפיין הגוועלד" מסוכן לעתיד ארץ ישראל.

"זה באמת לא יאומן מה שנתניהו עושה. הוא רוצה את הקולות שלנו ומנסה להתחפש לציונות דתית.

שלשום שמענו שהוא מתכוון להחיל ריבונות בהתיישבות אתמול שמענו שהוא מתנגד להקמת מדינה פלשתינית היום נשמע שהוא שומר שבת ומתפלל שלוש פעמים ביום, הוא יצהיר שהוא שומר על מעמד המשפחה ומתנגד לרפורמים וככה הוא ינסה להתחפש לציונות דתית. אבל אנחנו לא נולדנו אתמול אנחנו מכירים את ביבי ויודעים מי הוא ומה הוא. יש לו יתרונות הוא ראוי להיות ראש ממשלה אבל הוא חייב שתהיה ציונית דתית חזקה לצידו שתמנע את אוסלו ג' ".

הבוקר בראיון לערוץ 12 אמר נתניהו מה גרם לו להוציא את הכרזות הריבונות: "למה זה לקח לי שנתיים עם נשיא כל כך ידידותי לקבל את ההכרה ברמת הגולן? זה לוקח זמן. אני מעדיף לעשות את זה עם הסכמה. אני דיברתי על כך עם הנציגים של הנשיא טראמפ, אמרתי להם: לדעתי, אין מנוס מזה, אני חושב שזה גם נכון. אבל זה יהיה, זה לא דבר שאני בישלתי לבחירות".

"אני הייתי צריך לעבור שלושה שלבים: שלב ראשון היה עלי לחץ כביר אבל כביר, אתה יודע ניב וכל מי ששומע אותנו וצופה בנו עכשיו יודע, עמדתי בלחץ אדיר. ממשל אובמה אמר לי: 'אפילו לא לבנה אחת', אז ברוך השם התגברנו על זה. מהשלב של הבלימה עברנו לשלב של בנייה משמעותית ועכשיו נעבור לשלב של החלת החוק על היישובים, לא אמרתי מעבר לזה. אני מעדיף לעשות את זה בהדרגה עם הסכמה אמריקאית".

   | המשתה של נתניהו

אתמול הזהיר גם יו״ר האיחוד הלאומי ח״כ בצלאל סמוטריץ מראשי איחוד מפלגות הימין מפני ״קמפיין הגוועלד״ על חשבון הציונות הדתית.

בסרטון נראה סמוטריץ אוחז כוס המלאה במיץ גזר תוך כדי שהוא מדגים את פעולת השאיבה בקשית: ״זוכרים את הסיפור על מיץ פטל? בואו נדבר היום דווקא על מיץ גזר.
כמו בתסריט ידוע מראש  זה יגיע- המשתה! זה עם הקשית.. 

הוא יתחיל אולי באיזה ביקור ממלכתי בשילה הקדומה, יימשך בתמונה קבוצתית של ראשי הרשויות אצלו בלשכה הוא יסתכל לנו בעיניים ויקרא לנו להציל את שלטון הימין. הוא יאמר לנו באמת כמה אנחנו חשובים לו ויבטיח שהטלפון הראשון יהיה אלינו. אבל אתם יודעים כמוני- מיד אחרי הבחירות זה ייעלם.״

סמוטריץ אף מתייחס ל״קמפיין הגוועלד״ הנגדי של בנט ושקד ואומר:  ״האמת שהפעם זה גם יכול לבוא מכיוון אחר. יקראו לזה בשם אחר, יש לזה מילה כזו באידיש "גוועלד”. יראו את הכוס הריקה, יהפכו, יבטיחו שאין כלום ויסבירו לנו שככה אי אפשר יהיה לקבל את תיק הבטחון.

״האמת היא שזה די מחמיא כולם בונים עלינו וקוראים לנו ורוצים אותנו אבל אתם הרי יודעים את האמת מפלגה ציונית דתית יש רק אחת מפלגה מחוייבת יש רק אחת אז הפעם לא מתפתים לשום משתה הפעם נשארים בבית. בקלפי שמים טב״

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד