בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

משפחות שכולות לטראמפ: "כבר שילמנו מחיר יקר"

משפחות נפגעי טרור שלחו מכתב לנשיא ארה"ב: "הקברים המטופחים והמצבות המצוחצחות מכילות תחתיהן את המחיר היקר שכבר שילמנו"

  • דוד אור שחר
  • י"ב אלול תשע"ח - 08:51 23/08/2018
גודל: א א א
צילום: הלל מאיר TPS
צילום: הלל מאיר TPS

משפחות נפגעי טרור מארגון אלמגור שלחו מכתב לנשיא ארה"ב דונאלד טראמפ בתגובה לדברים שאמר אמש לפיהם ישראל תצטרך לשלם מחיר גבוה יותר במסגרת משא ומתן עם הערבים, וזאת בתמורה להעברת השגרירות לירושלים. לדבריו, ישראל קיבלה משהו משמעותי מאוד בהעברת השגרירות וכעת תורה לשלם את המחיר בתהליך השלום.

"הזדעזנו מדבריך שישראל תצטרך לשלם לפלסטינים על  העברת שגרירות אמריקה-לירושלים", פתחו המשפחות את מכתבם, "הנשיא טראמפ!  כבר שילמנו להם מספיק. ביותר מ1700 קורבנות הטרור הפלסטיני ובאלפי פצועים".

"ירושלים היא בירת ישראל מאז אלפי שנים, אין על כך ערעור. להיפך יש לכך הוכחות מדעיות, היסטוריות וארכיאולוגיות. לא אתה נתת לישראל את ירושלים ולא אתה או מישהו אחר יוכל לקחת אותה מאיתנו. השימוש בהעברת השגרירות לצורך "מסחור" הסכסוך אינו צעד של מנהיג עולמי אלא של סוחר נדל"ן", כתבו המשפחות.

   | "הקברים והמצבות המצוחצחות מכילות תחתיהן את המחיר היקר ששילמנו"

"אנחנו המשפחות השכולות חיים עם המחיר ששולם, יום יום ושעה שעה. הקברים שאנו מטפחים המצבות שאנו מצחצחים מחזיקות מתחתיהן את המחיר היקר ששילמנו, איננו מוכנים לשלם עוד.

הסכמי אוסלו שנחתמו ברוב עם ובחגיגה גדולה על מדשאות הבית הלבן הביאו לאלפי הרוגים ופצועים מטרור פלסטיני. אנחנו שילמנו את המחיר ולא מוכנים לשלם יותר. מאז מלחמת ששת הימים ועד הסכמי אוסלו נרצחו 415 ישראלים בטרור הפלסטיני, מאז אוסלו ועד היום נרצחו 1700. לא עוד", כתבו המשפחות את זעקתם.

"לא חסרים עדויות מהעבר על "ניסויים" שנעשו מתוך הנחה שמדינת ישראל חזקה ויכולה להרשות לעצמה לאפשר ניסיונות שמטרתם השגת השלום הנכסף, הסכמי אוסלו, הבאת מחבלים רוצחים כמו ערפאת ואבו מאזן מתוניס למדינת ישראל, נסיגות, התנתקות, מסירת שטחים, שחרור מחבלים, בכולם נעשו "ניסויים" שעליהם שילמנו מחיר גבוה בחיי אדם – לא עוד", ביקשו.

   | "אנו מצפים שתגבו את המחיר מהערבים"

אנו מצפים ממך ומנציגיך לעשות את ההפך, לגבות מחיר מהפלסטינים על כל שעוללו לעמנו במאה השנים האחרונות. לאפשר למדינת ישראל לישב את תושביה בכל מקום שבו תחפוץ בארץ ישראל, אנו מצפים מנציגיך גרינבלט וקושניר לדעת כי אנחנו לא נמסור שטחים מארץ ישראל לפלסטינים ולא ניתן להם יתרון בשטח שיאפשר להם לפגע ולרצוח בקלות רבה יותר, ממך אנחנו מצפים לתמוך בישראל ולא לגבות ממנה מחיר דמים נוסף. 

העברת השגרירות לירושלים הייתה מחווה מצידך, למרות שהצעד הזה הובטח על ידי נשיאים רבים לפניך ולא בוצע מסיבות שונות, אני מוקירים לך על המעשה, היחס שנתת למדינת ישראל הוא יחס של בן משפחה , אבל אצלנו לא גובים תשלום מבן משפחה שעושים עבורו מחווה או מעשה טוב, גובים תשלום ממי שמרע לך וממי שמאיים עליך, בינתיים זה אבו מאזן שאינו מוכן לשתף עימך פעולה או למשל להפסיק תשלומים למחבלים רוצחי ישראלים. אנו מבקשים ממך להסתכל במצב לאשורו ולחזור מן ההצהרה שלך שעל ישראל לשלם. גם בעולם שלך, המסחרי, החפים, הקרבנות אינם אלה שמשלמים, את התשלום גובים מן האשמים, הרוצחים, הרמאים והשקרנים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד