בע"ה כ"ב אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הערב: אזכרת 30 לחכם ישועה בן שושן זצ"ל

הערב תיערך אזכרת השלושים לחכם ישועה בן שושן זצ"ל בבית הכנסת היכל יעקב בירושלים - הרב אריאל לוי בדברי זכרון על אורו הגדול של חכם ישועה

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה תשרי תשע"ט - 13:45 04/10/2018
גודל: א א א
חכם ישועה זצ"ל (באדיבות המשפחה)
חכם ישועה זצ"ל (באדיבות המשפחה)

הערב (ה') תתקיים אזכרת ה-30 לחכם ישועה בן שושן זצ"ל שנפטר לפני ראש השנה. הטקס המרכזי יתקיים בבבית הכנסת היכל יעקב, ברחוב ריינס 17 בירושלים. תפילת מנחה תתקיים בשעה 18:00 ולאחריה האזכרה.

הרב אריאל לוי, ראש כולל חיבת הארץ בעתניאל כתב דברים לזכרו במלאות 30:

אחיי ורעיי האהובים!

העולם הזה עלול להטעות אותנו עד מאד. כאשר יהודי מונח בארציות לבדה, הארץ מלאה תוהו ובוהו המאיימים להטביע את נשמתו ביוון מצולה. במקום לראות  אור באור ה' עלול האדם לקרוא לחושך החומריות  אור, וליפול חלילה לתהום. 

חשוב עד מאד לזכור תמיד את הפסוק: "כי עמך מקור חיים, באורך נראה אור"! להיזכר שההליכה בשבי אחרי תעתועי העולם היא חושך,  לפנות לה' ולבקש ממנו: "אלקים, יהי אור"! ומתוך החיפוש , מכוח הבקשה והגעגוע, יהי עלינו אור. "חכמת אדם תאיר פניו" כמה האירו פניו הקדושות  של חכם ישועה בן שושן! איזה אור האיר ה' בעולמנו כששתל בו את חכם ישועה! 

אור של יראת שמיים אמתית, של דקדוק מופלג בהלכה. סיפר אחד מבניו שאביו העיד על עצמו שמעולם לא עבר על סעיף בשולחן ערוך!

אור של פנימיות התורה, של מבט נשמתי מעמיק על כל המציאות. (מחזה נפלא היה להיכנס לסוכתו הקדושה בשעות אחה"צ ולראות אותו מנענע בלולב שעות רבות כשספר הכוונות לפניו והוא בדבקות עצומה!)

אור של ציפייה לגאולתן של ישראל, של השתדלות מעשית לגאולת ישראל, של הרמת קרן ישראל!

אור של היותו "ואני תפילה", כל מהותו תפילה! וכפי שמפרש רבי נחמן מברסלב זצ"ל: "תפילה לאל - חיי" התפילה לקב"ה היא החיים שלי! כמה השתדל בתפילה על עם ישראל, על ארץ ישראל!

אור של ענווה, של פשטות, של צניעות, של הסתפקות במועט. בלי יח'"צ, בלי זרקורים, בלי להחשיב חשיפה לכלי תקשורת. מעל כל חשבון פוליטי. בלתי לה' לבדו!

אור של שמחת המצוות!!(אולי אפשר לומר: מי שלא ראה את חכם ישועה שמח בקיום המצוות, לא ראה שמחה מימיו...)

אור של פנים מאירות. אור של דבקות בה'. אור של הקשבה לשבורי לב. אור של אמונת חכמים, של כבוד התורה ולומדיה.

אור של שמירת הלשון מופלגת! 

(סיפר אחד מבניו, שמישהו עשה משהו לא לשביעות רצונו, וחכם ישועה מעולם לא העיר לו על כך. זכורני שהיה נזהר אפילו שלא לומר שמות של בעלי חיים שאינם טהורים שלא לצורך לימוד. פעם סיפר אחד מבניו שאביו חכם ישועה היה מראה להם זקנים שלמדו אצל החפץ חיים וספגו ממנו שמירת הלשון והתקיים בהם כפשוטו הפסוק מי האיש החפץ חיים...)
 

אור של קדושה וטהרה, אור של שמירת העיניים!

אור של מסירות נפש להרמת כבוד ישראל!

סיפר אחד מבניו:  יומא חד היה גבר ערבי בעל רעמת שיער בבי"ס בבית לחם שרצה להראות גבורתו וגאוותו לפני כל חבריו הישמעאלים ,הלך והתריס והחציף פניו בחיילים היהודים הקדושים..מיד נטלו אבא השכיבו לארץ והניח את רגלו ונעלו על צוואריו של זה הטמא בעודו שוכב למול צעקותיהם של הערביות המחרישות אזנים..או אז הושפל גאוותו, בהרמת גאוותם של ישראל עם קודשו.

זיע"א

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 28 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד