בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חיילת תלשה פרסומים נגד 'הגדודים המוחלשים'

לוחמת בגדוד מעורב הסירה שלטים נגד הצבת גדודים מוחלשים ביהודה ושומרון לאחר פרסום תחקיר צה"ל על הפיגוע באריאל

  • יח"צ
  • י"ז סיון תשע"ט - 15:25 20/06/2019
גודל: א א א
תחנה עם נשלטים (אחים לנשק)
תחנה עם נשלטים (אחים לנשק)

בימים האחרונים יצא ארגון 'אחים לנשק' למסע פרסום נרחב וזאת בהמשך לדו"ח אותו פרסמו לפני כשבועיים, בו נטען כי הגדודים המעורבים אינם ערוכים לגזרת איו"ש, במודעות שהופצו נכתב: "הניסוי נכשל – להוציא את הגדודים המוחלשים מיו"ש" והפניה לקריאת הדו"ח המלא ברשת. המודעות נתלו בצירים מרכזיים ביהודה ושומרון.

בתגובה לפרסום המודעות פרסמה לוחמת באחד מהגדודים המעורבים המשרתת כעת באיו"ש פוסט בדף הפייסבוק שלה שאף שותף בידי כלי תקשורת שונים.

הלוחמת אף פרסמה תמונה כיצד הם הסירו את המודעות ואף הוסיפה כי הם הסירו את הפרסומים באופן מהיר. בנוסף כתבה החיילת "מי אתם שתחליטו מי טוב יותר? מי אתם שתשפטו? מי אתם שתגידו שהגדוד שלי חלש? בגלל מקרה אחד? בגלל שיש בנות?" כותבת הלוחמת בהתייחסה לכשלים בפיגוע בצומת אריאל.

בתגובה לפוסט ולמעשי החיילת אומרים בארגון 'אחים לנשק' כי "עם כל ההערכה האדירה למפקדי וחיילי צה"ל יותר ויותר אנשים חשים שיש כרסום משמעותי בתחושת הבטחון כאשר הכוח המוצב בגזרה אינו מותאם למשימה כזו.

התחקיר החמור של צה"ל על הפיגוע באריאל, נתוני תוצאות הפיגועים שהתפרסמו לאחרונה, הדו"ח החמור שפרסמנו על תפקוד הגדודים המוחלשים והעדויות שהולכות ומתרבות בעקבות הפרסום רק מגבירים יותר את ההתעוררות של השטח לדרוש לחזור להגדרת התפקיד שצה"ל עצמו הגדיר לגדודים האלה - גבולות שלום.

הניסוי הזה נכשל ולמען שלום החיילות והחיילים ובטחון האזרחים צריך לעצור את הניסוי, להוציא את הגדודים המוחלשים מיו"ש ולהחזירם לייעודם המקורי."

בנוסף לתגובה של ארגון 'אחים לנשק' יש לפוסט תגובות רבות ומגוונות. ביניהן ניתן למצוא את תגובתו של תומר גנץ שכתב: "היי נעם! גם אני שירתתי כמפקד בגדוד 334. לצערי על כל לוחמת מוצלחת שהגיעה למסלול הגיעו כמה בנות שלא מתאימות בכלל לשרת בלוחמה, בפן הפיזי ו/או הנפשי.

מה ההבדל? בנות מתנדבות להיות לוחמות. אף אחד לא דרש מהן להיות כאלו, הן עשו בחירה להגיע ללוחמה, ובגלל זה מצופה מהן לתפקד ברמה זהה ואפילו יותר טובה מהלוחמים." כתב.

תומר הוסיף לסיום כי "תוסיפי לזה את הדרישות שרק ממשיכות לרדת מהלוחמים בכלל ומהלוחמות בפרט, תוסיפי את היחס המקל שהרבה יותר מדי בנות מקבלות כי רוצים להתחבב עליהן, תוסיפי את הנתונים המזעזעים שמתפרסמים על אחוזי פציעות מטורפים אצל לוחמות ותקבלי תמונה עגומה במיוחד." נכתב בתגובה, כשאליה מצטרפות תגובות דומות רבות.

בדו"ח פורסמו עדויות רבות מאנשי בטחון כמו זה "לפני שבועיים הסמג"ד אמר לקצינה להוציא מארב בין 22:00 ל 00:00, בלילה, והקצינה ענתה שלא בטוח שהיא תצליח מפני שהחיילים עייפים, בסוף המארב לא יצא." מספר ט' קצין במיל', "פעם אחרת, המח"ט הגדיר שעת סיום למארב, אך המארב התקפל 45 דקות לפני הזמן כי חיילת אחת הייתה צריכה לשירותים. רבע שעה לאחר שהם יצאו הגיעו מחבלים". וכן הצטרף, לעדויות הקשות ע' קצין קרבי במיל'. "הפלוגה המעורבת שהייתה לפניהם תפסה 30 מסתננים בשלושת השבועות בהם היא תפסה את הגזרה, הפלוגה שלנו תפסה מעל 300!" מספר ע' בפליאה.

כמו כן עניין נוסף שנטען בדו"ח זה פער ניכר באפקט ההתרעה מול הצד הפלסטיני בין תקופה בה מוצב בגזרה גדוד מילואים של לוחמים גברים, על פני תעסוקה מבצעית של גדודים מעורבים. כשניכר מיד שהצד הפלסטיני מבין כי מדובר בגדוד מעורב ניכרת התחממות במצב הבטחוני בגזרה.

 

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד