בע"ה ט"ו שבט תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חקירה נגד הלוחמים שהוכו על ידי שוטרי מג"ב

מצ"ח פתחה בחקירה נגד לוחמי גדוד 'נצח יהודה' שהוכו על ידי שוטרי מג"ב - אימהות לוחמים בגדוד במכתב כואב לרמטכ"ל

  • דוד אור שחר
  • א' שבט תשע"ט - 16:00 07/01/2019
גודל: א א א
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

מצ"ח הודיעה אמש (א') כי פתחה בחקירה נגד שני לוחמים בגדוד "נצח יהודה" אשר הוכו על ידי שוטרי מג"ב בבית אל במהלך הפגנה שקיימו יהודים לאחר הפיגוע בגבעת אסף לפני כחודש.

לאחר האירוע פרסמנו לראשונה בקול היהודי כי במהלך מעצר אלים של מפגינים מהישוב בית אל, חיילי נצח יהודה, חבריהם של הלוחמים שנרצחו ונפצעו בפיגועים האחרונים בגזרה, מחו נגד שוטרי מג"ב על האלימות כלפי התושבים.

עדי ראיה סיפרו שבמקום פרץ עימות אלים ושוטרי המג"ב עיכבו את החיילים באלימות ואף לקחו את נשקיהם. לפי עדי ראיה אחד החיילים הצליח לברוח כשהוא לוקח חזרה את נשקו. שוטרי המג"ב ניהלו אחריו מרדף לעבר בסיס נצח יהודה, אך שם הגנו עליו חבריו לגדוד  ועל פי הדיווחים מנעו מהשוטרים להיכנס לבסיס.

מהמידע שהגיע לקול היהודי עולה כי החייל הנוסף הועבר בידי שוטרי המג"ב למפקד גדוד נצח יהודה, וגם החייל השני נקרא למג"ד. על פי הדיווחים, שני הלוחמים חבולים.

יש לציין כי מדובר בחבריהם של הלוחמים שנרצחו ונפצעו בפיגועים האחרונים וכי הרוחות בגדוד סערו.

לאחר האירוע הודיע דובר צה"ל כי הלוחמים הושעו מתפקידם עד לבירור נסיבות האירוע. כעת כאמור, נפתחה נגדם חקירה פלילית.

עוד בנושא:

 - בית אל: עימות בין לוחמי נצח יהודה למג"ב

 - בן גביר: "לחקור התנהלות מג"ב מול חיילי נצח יהודה"

 - כולנו 'נצח יהודה'!

 - מדוע נלקח נשקם של לוחמי 'נצח יהודה'?

 

    | מכתב האימהות

בתוך כך, אימהות של לוחמים בגדוד "נצח יהודה" שלחו מכתב לרמטכ"ל גדי איזנקוט בעקבות הניסיון מצד בכירים בצה"ל ועיתונאים להכפיש את הגדוד בעקבות הפיגועים האחרונים.

לוחמי הנח"ל החרדי איבדו בתקופה האחרונה שניים מחבריהם בפיגוע הקשה בצומת גבעת אסף סמ"ר יובל מור יוסף וסמל יוסף כהן הי"ד. הלוחם נתנאל פלבר שנפצע בפיגוע, עדיין נלחם על חייו. 

על המכתב, המיועד לרמטכ"ל, לקצינת פניות הציבור ולדובר צה"ל, שהובא בעיתון "ישראל היום", חתמו שש אימהות: בת אל גרינשפן, מיכל קרוטהמר, ענת גנירם, עינת נוקד, סוניה אללי ורונית אלון.

תחת הכותרת "עלילות נגד ילדינו, גיבורי הנח"ל החרדי", כתבו האימהות כי "שלחנו את בנינו יקירינו להגן על מדינת ישראל. הם בחרו במסלול הזה דווקא כי ידעו שבגדוד נצח הם יוכלו בוודאות לשרת שירות קרבי ומשמעותי במסגרת שמתאימה לעולמם, לאורח חייהם ולאמונותיהם.

הם עברו מסלול הכשרה מקצועי לא קל על ידי צוות מפקדים נפלא, והפכו יחד לחבורה אמיצה ולפלוגה מקצועית וטובה, ששומרת על אזרחי מדינת ישראל ופועלת ללא פחד לאתר מחבלים שמנסים להפר את שגרתנו ולמרר את חיינו פה במדינה. לצערנו הרב, בשבועות האחרונים ילדינו הלוחמים על הגנת מדינת ישראל עוברים רצח אופי. מעלילים עליהם עלילות שווא על תפקוד לקוי, על חוסר מקצועיות ועל רמה אנושית נמוכה. קראנו, שמענו והזדעזענו!"

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 38 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד