בע"ה ב' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ט"ו בשבט בבקעה: ערבים כרתו 200 גפנים לחקלאי

200 גפנים של חקלאי מהבקעה נכרתו על ידי ערבים לאחר שבשבוע שעבר ביצעו הללו נזק בגדר הכרם. "נזק של מאות אלפי שקלים בשלוש השנים הבאות"

  • דוד אור שחר
  • ט"ו שבט תשע"ט - 11:08 21/01/2019
גודל: א א א

ערבים כרתו כמאתיים גפנים בכרמו של חקלאי תושב המושב תומר בבקעת הירדן. נזק של מאות אלפי שקלים.

אמש (א') גילה חקלאי תושב המושב תומר שבבקעת הירדן כי ערבים הגיעו לכרמו וכרתו במקום כמאתיים עצים. בשבוע שעבר השחיתו ערבים את הגדר המקיפה את הכרם ככל הנראה כהכנה לכריתה אמש. העצים בכרם הם עצים יחסית בוגרים אשר נתנו פרי. לדברי החקלאי מדובר בנזק של מאות אלפי שקלים למשך שלוש השנים הקרובות אז, הוא מקווה, יתאוששו העצים מהמכה.

בסרטון שפרסם אתמול רכז הביטחון של תומר אשר חווה אף הוא אירוע טרור חקלאי דומה בכרמו לפני מספר חודשים הוא אומר: "הכרם נעקר היום, לפני שבוע נחתכו כאן כל הניילונים מסביב. היום גיליתי יחד עם החקלאי את הנזק של כריתת העצים. מאות אלפי שקלים למשך השלוש שנים הקרובות. לפני שנה היה נזק דומה גם בכרם שלי. אז אמרתי שזה לאומני וגם היום אני חושב שזה לאומני", הוא אומר בתוקף. 

בחודש אייר האחרון נכרתו כ-150 גפנים בכרם של רכז הבטחון של תומר יוסי קירשברג. הנזק המוערך הוא כ-15 אלף שקלים מדי שנה, עד לצמיחת העצים מחדש.

בסרטון שצילם קרישנברג לאחר האירוע הוא תיאר כי ''הפועל שלי הגיע בבוקר וראה את הנזק העצום שנעשה לכרם, כשהגעתי חשכו עיניי. מבחינתי זה פיגוע לאומני לכל דבר, הם בחרו לפעול נגדי כי אני נציג המערכת הביטחונית ורכז הביטחון של הישוב".

דוד אלחייני, ראש המעצה האיזורית בקעת הירדן אמר: "בשנה האחרונה נמצאים חקלאי הבקעה תחת מתקפת טרור לכל עניין ודבר. מעשי חבלה אלו הם בעלי אופי לאומני ברור ומטרתם לפגוע בהתיישבות העובדת בבקעה - ובישראל בכלל. במועצה האזורית בקעת הירדן כבר הוקם חמ"ל מיוחד לנושא, ואף נפרשו מצלמות ביטחון ברחבי המועצה, ולכן אני בטוח שנגיע למבצעי הפשע הלילה, אך לא די בכך.

''אנחנו דורשים כי הקמת בסיס המתנדבים המתוכנן של מג"ב באזור תאושר לאלתר, כצעד שיחזק את ביטחון התושבים ויבהיר למפגעים: דרככם לא תצלח".

   | גניבות הטרקטורים

בשבוע שעבר נגנבו שני טרקטורים מחקלאי הבקעה.

ממושב נעמה בבקעת הירדן נגנב טרקטור של חקלאי תושב האיזור ביום חמישי האחרון. על פי החשד הטרקטור נגנב לאיזור יריחו.

כוחות משטרה הגיעו למקום בעקבות הדיווח, אספו ממצאים והחלו בחקירת האירוע. במקביל נבדקו הערכות שונות לגבי מיקומו של הטרקטור.

מאוחר יותר ביום ה' התקבל דיווח על טרקטור נוסף שנגנב גם ממושב משואה שבבקעה. כוחות הוקפצו למקום ונערכות סריקות.

לפני כשבוע וחצי פרסמנו בקול היהודי כי טרקטור שנגנב על ידי בדואים נמצא בעקבות הקפצת מתנדבים שניהלו במשך שעות מרדף רגלי ורכוב בשטח אחר הגנבים.

לפנות בוקר של יום ב' הקודם דיווח מוקד הבקעה על זיהוי פירצה בגדר מושב נתיב הגדוד בדרום בקעת הירדן. 

כוחות הביטחון שהגיעו למקום איתרו את הפירצה והבחינו בסימנים של צמיגי טרקטור על הכביש. בדיקה נוספת העלתה כי אכן טרקטור של חקלאי תושב נתיב הגדוד נגנב על ידי גנבים בדואים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד