בע"ה כ"ז שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בג"צ קבע כי לא יבוטל סבסוד המעונות למשפחות אברכים

בשורה מעודדת לבני תורה להם ילדים במעונות יום: בג"ץ קבע כי הממשלה לא תוכל לבטל את סבסוד לתלמידי ישיבות. באופוזיציה מברכים על ההחלטה. "עד לשנה הבאה - נזכה שתיפול ממשלת הזדון הרעה הזו".

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' שבט תשפ"ב - 19:11 12/01/2022
גודל: א א א
(צילום: שלו שלום/TPS)
(צילום: שלו שלום/TPS)

אכזבה לליברמן: בית המשפט העליון קבע היום (ד') פה אחד כי הוראת הממשלה ולפיה משפחות אברכים, תלמידי ישיבות, ייהנו מסבסוד שכר הלימוד רק עד לאמצע שנת הלימודים הנוכחית – אינה עולה בקנה אחד עם כללי המשפט המינהלי.

בדעת רוב נקבע כי המשפחות ימשיכו ליהנות מהסבסוד, בהתאם לאמות המידה שהיו נהוגות עד כה במבחני הזכאות, עד לסוף שנת הלימודים הנוכחית.

לפי בג"ץ, סבסוד מעונות היום, משקף את סדרי העדיפות הלאומית, אשר יכולים להשתנות, אך עם זאת, המשפט המינהלי מכיר בחובת השלטון לקבוע הוראת מעבר למען ההגנה על האינטרס הלגיטימי של האזרח.

כזכור, מבחני התמיכה החדשים שניסחה הממשלה הנוכחית, קבעו כי משפחות בהן רק האם עובדת או לומדת, ואילו האב מקדיש את חייו ללימוד תורה - לא יוכלו להנות מסבסוד שכר הלימוד במעונות היום, כפי שהיה נהוג עד כה.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

במפלגות האופוזיציה ברכו על החלטת בג"צ להמשך הסבסוד בניגוד לשיקולי הממשלה. ח"כ יעקב ליצמן הגיב להחלטה: "אני שמח שגם שופטי בג"ץ הבינו שהרשעות של ליברמן נגד ילדי האברכים אינה ראויה ויש לדחותה. נמשיך להיאבק למען רווחת הילדים ועד לשנה הבאה, נזכה שתיפול ממשלת הזדון הרעה הזו, שפוגעת בערכי הדת והמסורת, מעלה את יוקר המחיה, ונוהגת באטימות וללא חמלה כלפי האוכלוסיות החלשות".

מסיעת ש"ס נמסר: "ההחלטה מהווה אות קלון לממשלה ועדות נוספת לאופן השרירותי והמתעמר של שר האוצר ליברמן כנגד נשות האברכים. הוכח כי ליברמן פעל מתוך שיקולי נקמה פוליטיים ולהיטות לפגוע בלומדי התורה, כאשר אפילו את זמן ההיערכות המינימלי לא ניתן להם".

אביגדור ליברמן כתב בחשבונו: "אנחנו מצרים על החלטת בג"ץ בעניין שינוי הקריטריונים לקבלת סבסוד על מעונות יום שפוגעת באזרחי המדינה שמשרתים בצה"ל, עובדים ומשלמים מסים. נמשיך לפעול בכל הכוח לשילוב כל אזרחי המדינה בשוק התעסוקה."

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 56 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד