בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מוסיף להיות קשה מצבו של נכה צה"ל שהצית את עצמו אמש

איציק סעידיאן, נכה צה"ל בן 26 מירושלים, הגיע אמש למשרדי אגף השיקום של משרד הביטחון והצית את עצמו.

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' אייר תשפ"א - 15:29 13/04/2021
גודל: א א א

איציק סעידיאן, נכה צה"ל בן 26 מירושלים, שנפצע במבצע 'צוק איתן', הגיע לפני שעה קלה למשרדי אגף השיקום של משרד הביטחון בפתח תקווה והצית את עצמו.

מאבטחי המשרד העניקו לו עזרה ראשונית והזעיקו את מד"א. הפצועה פונה באמבולנס לבית החולים במצב קשה.

מתחקור ראשוני עולה כי סעידיאן הוציא בקבוק עם חומר דליק שהביא עימו, שפך את החומר על גופו והצית את עצמו ברחבת הכניסה לבניין.

מאבטחי משרד הביטחון פעלו באופן מיידי, בסיוע מטפי כיבוי, על מנת להעניק לו עזרה ראשונה ובמקביל הזעיקו את כוחות ההצלה.

אבי סעידיאן, אחיו של איציק אמר בכאב: "אני מתחנן בפניכם, עם ישראל, תתפללו עליו. הזניחו אותו, הוא ראה דברים נוראיים ואף אחד לא התייחס. כולם חשבו שהוא סתם מדבר. תעזרו לכל החיילים האלו"

עידן קלימן, יו״ר ארגון נכי צה״ל, אמר בתגובה: "קרה הגרוע מכל, מה שחששנו ממנו תקופה ארוכה. נכה צה״ל הסובל מפוסט טראומה, אשר לא טופל כראוי על ידי אגף השיקום וקיבל אחוזי נכות שאינם תואמים את מצבו הרפואי – הצית את עצמו מול משרדי אגף שיקום נכים. במשך שנים אנחנו שבים ומתריעים, שבים וזועקים, כי אגף שיקום נכים במשרד הביטחון נמצא בהתפרקות תפקודית ומוסרית קשה וכושל במילוי תפקידו – הטיפול בנכי צה״ל. לדעתנו הצטרפו גם מבקר המדינה והאלוף אייל בן ראובן, אשר הגישו דוחות וחוות דעת והתבטאו במילים קשות מאוד בנוגע לתפקודו הכושל של אגף השיקום. אנחנו כואבים את כאבו של הפצוע ומשפחתו ומאחלים לו רפואה שלמה. אנחנו מקווים שמקבלי ההחלטות יתעוררו סוף סוף ויבינו: חייבים רפורמה מקיפה באגף וסיוע של המדינה באופן מיידי לנכים."

נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר: "‏בין בנינו ובנותינו ששבו מהקרבות, ישנם רבים שעודם נלחמים. אנו רואים אתכם. כואבים איתכם כשאתם שבים ללא מנוח אל שדות הקרב של החיים. גם לאיציק, ולכל ילדינו הנלחמים, אנו חבים את קיומה המדינה. אנו אחראים לגורלם."

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה: "ערב יום הזיכרון אנחנו עדים לאירוע מזעזע. איציק סעידיאן, לוחם גולני במבצע "צוק איתן", הצית את עצמו בעקבות מצוקה נפשית גדולה. לצערי אני יודע שהוא לא היחיד מבין הלוחמים שלנו שהוא במצוקה כזאת."

חבר הכנסת אופיר סופר, יו"ר הוועדה לטיפול בהלומי קרב ובנפגעי הפוסט-טראומה אמר: "יש לנו חוב ערכי אל מול החיילים שלא חזרו שלמים בגופם ובנפשם לאחר המלחמה על המולדת. אי אפשר להשאיר את זה לפצועים עצמם ולבני משפחותיהם".

ח״כ עמר בר-לב מסר בתגובה: ‏״יותר מידי פעמים נכי צה״ל, האחים שלנו שאנחנו שלחנו לקרב, מגיעים למצבי ייאוש קיצוני ומרגישים שהם לא מקבלים תמיכה מהמערכת. ‏בתקופת הקורונה המצוקות רק התעצמו. ‏רגע לפני יום הזיכרון, לפני שנזכרים ביקירנו שאינם, בואו נחשוב על אלה שעדיין איתנו ששילמו בגופם ונפשם.״

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון