בע"ה י' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מכה חקלאית: ערבים גנבו 22 עגלים מרפת בית יתיר

במהלך השבת הגיעו ערבים מכניסה אחורית לרפת המושב יתיר, הזיזו מחסומים וגנבו 22 עגלים צעירים

  • דוד אור שחר
  • ג' אדר ב תשע"ט - 11:18 10/03/2019
גודל: א א א
פרות. ארכיון  (SuperJew)
פרות. ארכיון (SuperJew)

מכה נוספת לחקלאים בדרום הר חברון.

לאחר שלפני כשבועיים גנבו ערבים עגלים מרפת של היישובים כרמל ומעון בדרום הר חברון השבת נגנבו 22 עגלים צעירים מהרפת של המושב יתיר.  

על פי הדיווחים שהגיעו לקול היהודי הפריצה הייתה למתחם העגלים היונקים ברפת. על פי מעקב של גששים אחר העקבות, הגנבים הגיעו עם טנדר מתוך יער יתיר הסמוך תוך שהם מזיזים שני סלעים גדולים שעמדו על דרך העפר למניעת מעבר רכבים. את הסלעים הזיזו הגנבים ככל הנראה באמצעות לום.

לאחר מכן הצליחו להיכנס עם הרכב לתוך מתחם הרפת וגנבו את העגלים.

על פי מידע נוסף שהגיע לידינו לאחרונה החלו להעסיק בבית יתיר פועלים ערבים מכפרי האיזור. מאז תחילת העסקתם, היו במושב -כך על פי הדיווח, מספר נסיונות פריצה. בינהם פריצה למכולת היישוב, נסיון גניבת טרקטור וגניבות נוספות.

לאחר הגניבה לפני כשבועיים מהרפת בכרמל מנהל הרפת סיפר על האירוע בשיחה עם הקול היהודי. "הגיעו כוחות גדולים. הגיעו כולם ובדקו גששים וכו'. ב"ה זה נגמר קטן. כרגע זה בטיפול המשטרה ואין לנו הערכות לאן לקחו אותם", נכון להיום לא דיווחה המשטרה על התקדמת בחקירה.

לדבריו, "הם הגיעו עד לאום דרג' (כפר ערבי סמוך) עלו על כביש אספלט וככה אין לנו איך לעקוב אחרי זה. הולך למדבר וגמרנו. המשטרה הגיעה מהר מאוד וטיפלה"

עוד סיפר מנהל הרפת כי "הגניבה זוהתה יחסית מהר כאשר ראו עגל מסתובב שלא הצליחו לגנוב אותו, בהמשך ראו את הכלובים פתוחים וראו פירצה. היה לילה עם ערפל מאוד כבד והם ניצלו את זה כמו שהם תמיד יודעים לנצל את נקודות התורפה".

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד