בע"ה ז' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נתניהו בעצרת האו"ם: חיזבאללה מחזיק מחסני נשק סמוך לאוכלוסייה

בנאום מקוון בעצרת האו"ם ה-75, חשף נתניהו מפה בה הציג מחסן טילים של חיזבאללה סמוך לשכונת מגורים בבירות, לא הרחק מחברת גז ותחנת דלק

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב תשרי תשפ"א - 08:54 30/09/2020
גודל: א א א

בנאום שנשא ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצרת האו"ם ה-75, באמצעים מקוונים, חשף נתניהו מחסן נשק של חיזבאללה באזור מגורים בביירות, סמוך לתחנת דלק בשכונת ג'נאח.

נתניהו, שהציג מפה וצרף תמונה ומיקום GPS, אמר כי מדובר במפעל טילים וקרא לתושבי לבנון לדרוש מחיזבאללה להוציא את מפעל הטילים מהשכונה.

"כולנו ראינו את הפיצוץ הנורא בנמל ביירות שאירע בחודש שעבר", אמר נתניהו. "200 אנשים קיפחו את חייהם, אלפים נפצעו ורבע מיליון בני אדם נעשו חסרי בית. כאן", הוסיף נתניהו והצביע על המפה שחשף, "עלול להתרחש הפיצוץ הבא".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

"זאת שכונת ג'נאח בביירות, היא צמודה לנמל התעופה הבינלאומי, וכאן מחזיק חיזבאללה מחסן נשק סודי", הוסיף ראש הממשלה. "המחסן הזה ממוקם בסמוך לחברת גז, אלה מיכלי גז, בדיוק כאן. זה נמצא במרחק מטרים ספורים מתחנת דלק ו-50 מטרים מחברת גז. כאן יש משאיות גז נוספות. וכל זה נמצא במרכז מגורים אזרחי, ובתים אזרחיים. עבור אזרחי שכונת ג'נאח, אלה הן הקואורדינטות (נקודות הציון)".

"אני רוצה להראות לכם את הכניסה למפעל הטילים של חיזבאללה, כי זה מה שזה. זאת חברת הגז, וכאן מחסן הטילים הנפיץ. אני אומר לתושבי ג'נאח, עליכם לפעול כעת. עליכם למחות נגד זה. משום שאם המחסן הזה יתפוצץ, תהיה פה טרגדיה נוספת".

נתניהו התייחס גם לסוגיית הגרעין האיראני: "אין ספק שאיראן מנסה להשיג נשק גרעיני. הארכיון הגרעיני מוכיח זאת. בעוד כמה חודשים יהיה לאיראן מספיק אורניום מועשר לשתי פצצות גרעין".

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, התייחס לדברי נתניהו בנאומו לערוץ הלבנוני אל-מנאר, ואמר כי נתניהו שיקר לגבי חשיפת מחסן הטילים בביירות. נסראללה אף הזמין כלי תקשורת להיכנס למפעל המדובר. "נתניהו מנסה להסית את הלבנונים נגד חיזבאללה. אנחנו מזמינים את אמצעי התקשורת להיכנס למתקן שנתניהו דיבר עליו".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד