בע"ה ז' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עונשי מאסר הוטלו על הערבים שגרמו למותה של אידה קרמר ז"ל

קרמר נסעה לפני כשנה עם שני צעירים ערבים. השניים נמלטו מניידת משטרה ורכבם התהפך. הם נמלטו כשהם מפקירים את אידה ז"ל למותה. כעת הוטלו עליהם עונשי מאסר

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' כסלו תשפ"א - 09:01 23/11/2020
גודל: א א א
זירת התאונה בה נהרגה אידה קרמר ז"ל (דוברות כב"ה)
זירת התאונה בה נהרגה אידה קרמר ז"ל (דוברות כב"ה)

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר לאחרונה עונשי מאסר על שני ערבים מהכפר מנדא, שהורשעו בעבירות של המתה בקלות דעת ובהפקרתה של  אידה קרמר ז"ל.

קרמר, בת -23 מקרית ביאליק, נהרגה לפני כשנה בתאונת הדרכים, בשעה שהנאשם, אז בן ה-17, נהג ברכב ללא רישיון נהיגה. שני הנאשמים נמלטו מניידת משטרה כשקרמר איתם ברכב, סמוך לצומת המוביל. רכבם עלה על אי תנועה ועף לשדה הסמוך. מיד לאחר מכן, השניים נטשו את קרמר ז"ל ונמלטו מהמקום.

בית המשפט גזר על הנאשם שהיה קטין בעת ביצוע המעשה, 8 שנות מאסר, ואילו על בן דודו שהיה בן 19, גזר בית המשפט 9 שנות מאסר. כמו כן, בית המשפט פסל את הנאשמים מלהחזיק רישיון נהיגה למשך 10 שנים, והטיל עליהם פיצוי כספי כולל בסך 150,000 ש"ח למשפחת קרמר.

בדיקת הקול היהודי העלתה כי קרמר היתה חברה גם בקבוצות התבוללות שנחשפו בתחקיר היהודי ככאלו המהוות פלטפורמה לפשיעה וניצול. בקבוצות נרשמו הודעות אבל לאחר התאונה הקשה, ובנות רבות התריעו מפני נסיעה עם צעירים ללא רישיון, מה שנראה כתופעה רווחת באזור הקריות והכפרים הערבים באזור.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

על פי כתב האישום בו הורשע, עולה כי השניים הורשעו בעבירות נוספות הקשורות לאותו אירוע מסוכן שהביא למותה של קרמר.

ביום התאונה, ט"ו תמוז תשע"ט (18/07/2019), שתו שני הנאשמים אלכוהול בפאב 'הצריף 69' בקריית חיים, סמוך לשעה 23:00 ועד לשעה 4:45. לאחר מכן נפגשו הנאשמים עם חבריהם ביער קריית אתא ושם יצר הנאשם בן ה-19 קשר טלפוני עם אידה ז"ל ויחד הם נפגשו ביער.

בזמן שהייתם ביער, כך על פי כתב האישום בו הורשעו, שתו אלכוהול. סמוך לשעה 8:40 ביקשה אידה מהערבי בן ה-19 כי יסיע אותה בחזרה לביתה, אולם כאמור, מכתב האישום עולה כי מי שנהג ברכב היה דווקא הערבי בן ה-17, שהיה ללא רישיון נהיגה.

בזמן הנסיעה, הבחינו הנאשמים בשוטרים המורים להם לעצור בצד הדרך ועשו כן. אולם בשלב מסוים פתחו בנסיעה מהירה ונמלטו מהשוטרים. בזמן ניסיון ההימלטות מהשוטרים, הגיעו השניים סמוך לצומת המוביל ועקפו מימין שיירה של כלי רכב. הנהג ניסה לפנות ימינה לאלון הגליל במהירות גבוהה מאוד, ועלה על אי תנועה.

כתוצאה מעוצמת ההתנגשות, הרכב התרומם באוויר והתהפך לתוך שדה סמוך. מותה של אידה קרמר ז"ל נקבע במקום. מספר שניות לאחר התאונה, ולמרות שידעו כי היא נפגעה, שני הנאשמים הערבים נמלטו מהמקום והפקירו אותה בשטח.

 
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד