בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צעירים דרוזים פצעו שומר והציתו כלים באתר של קק"ל

חמישה צעירים מבוקעאתא חיבלו בעבודות של קק"ל, הציתו כלים כבדים ופצעו שומר באתר ברמת הגולן

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז חשון תשע"ח - 20:06 16/11/2017
גודל: א א א
הכלים בהם חיבלו צעירים דרוזים בחניון קק"ל ברמת הגולן דוברות המשטרה
הכלים בהם חיבלו צעירים דרוזים בחניון קק"ל ברמת הגולן דוברות המשטרה

המשטרה פרסמה אמש כי חמישה צעירים דרוזים מהכפר בוקעאתא ברמת הגולן נעצרו בחשד שפצעו שומר והציתו כלים חקלאיים כבדים שחנו בחניון קק''ל ברמת הגולן סמוך לישוב נטור.

על פי דיווח המשטרה, לפני כחודש התקבלה תלונה במשטרת ישראל כי בשעות הלילה אלמונים הציתו וגרמו נזקים בכלים חקלאיים כבדים מסוג D9 ו-D7 שחנו בחניון קק"ל סמוך לישוב נטור והיו מיועדים לבצע עבודות באתר של קק"ל.

במסגרת חקירה שכללה כ-40 עדים הצליחו החוקרים לאתר ארבעה חשודים במעורבות במעשה ובהמשך אותר גם חשוד חמישי. מהחקירה עלה כי חמישה חשודים תושבי בוקעאתא (19- 31), שני אחים, קרוב משפחה ושני חברים שלהם, הגיעו לחניון קק"ל – האתר שבו חנו הכלים הכבדים וידו אבנים לעבר הקרון של השומר עד אשר החלונות בקרון נופצו ואבן פגעה בשומר אשר נזקק לטיפול רפואי.

בהמשך אחד החשודים ניסה באמצעות הכלי D9 להפוך את הכלי D7 שחנה בסמוך אליו אך לא הצליח, הכלי התחפר ונזק נגרם לשני הכלים. במהלך החקירה עלה כי החשודים הגיעו למקום עם חומר דליק ברשותם שפכו ממנו על שני כלים כבדים בבעלות קק"ל, הציתו אותם ומיד כשהאש החלה לבעור, נמלטו מהמקום. החוקרים הצליחו לאתר את החשודים כאשר שניים מהם מכחישים את המעשה ושאר החשודים מודים במעשה.

במשטרה אומרים כי "הרקע למעשה הוא ככל הנראה כעסם הרב על הפסקת העבודה באתר של אחד מקבלני המשנה במקום שהוא אביהם של שניים מהחשודים".

יש לציין כי לפני מספר שנים עלו טענות קשות מצד יזם יהודי שניסה להקים מתחם תיירותי באזור, וזאת לאחר שבקרב הדרוזים באזור איימו עליו ואף הגיעו מספר פעמים באופן מאורגן לחבל בעבודות שביצע. בסופו של דבר המיזם בוטל לאחר שבמשטרה סירבו לאבטח את העבודות.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד