בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תוצאות הבחירות: מי בפנים ומי בחוץ

נתניהו ראש הממשלה הבא, הימין החדש מתנדנד על אחוז החסימה. זהות בחוץ ואיחוד הימין עם 6 מנדטים בפנים. בן גביר: "הצלנו את ממשלת הימין"

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • ה' ניסן תשע"ט - 08:44 10/04/2019
גודל: א א א

תוצאות אמת בבחירות לכנסת ה-21 כבר נראות כמעט בשלמותן, אם כי לא מעט מפלגות ממתינות במתח וקוצר רוח לקולותיהם של החיילים והימאים וספירת המעטפות הכפולות. התוצאות הסופיות בהחלט יפורסמו בחמישי בערב או בשישי בבוקר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שהצליח להביא לניצחון נוסף בבחירות אלו ימשיך לכהן כראש הממשלה. למרות כתב החשדות בשלושה תיקים שונים, מסע הדה-לגיטימציה נגדו בכלי התקשורת והמפלגה המאוחדת שנעמדה מולו, גרף נתניהו 35 מנדטים לליכוד. גוש הימין כולו עומד על 65 מנדטים לעומת גוש השמאל העומד על כ-55 מנדטים.

בין ההפתעות שהגיעו אלינו בבחירות אלו, אפשר לומר, היא ההצלחה של ש"ס שהיה נראה כי ספק האם תעבור את אחוז החסימה. גם ש"ס וגם יהדות התורה מביאות איתן לכנסת ה-21 – 8 מנדטים כל אחת.

 

   | איחוד הימין עם 5 מנדטים. בן גביר: "הצלנו את הממשלה"

איחוד הימין זוכים לעת עתה ל-5 מנדטים אך לכנסת הם מגיעים עם מנדט נוסף שכן אלי בן דהן שוריין בליכוד וגם הוא יצטרף אליהם כעת במשא ומתן הקואליציוני. אם באיחוד הימין יצליחו להשיג במשא ומתן שני שרים או שר וסגן שר, איתמר בן גביר ייכנס גם הוא לכנסת.

"איחוד הימין מגיע עם 6 מנדטים והמינימום כאן הוא שר וסגן שר שנקבל. אם סמוטריץ' והרב פרץ יעמדו בהתחייבות ויפעילו את החוק הנורווגי אני נכנס לכנסת", אומר איתמר בן גביר בבוקר שלאחר הבחירות בשיחה עם הקול היהודי.

"נגיד את האמת, אני לא הכי נלהב להיכנס כח"כ בחוק הנורווגי, זה שלושת-רבעי ח"כ. אני רציתי לבוא עצמאי ולהציב אולטימטומים ודברים ברורים, כח"כ בחוק נורווגי יהיה לי יותר קשה. אני מקווה שכן אהיה חבר כנסת ויכבדו את זה שאנחנו הצלנו את הממשלה הזו. בלי עוצמה יהודית איחוד הימין הייתה רשימה שלא עוברת את אחוז החסימה. אנחנו גאים במה שעשינו. עשינו מהלך אחראי ונכון".

עוד הוסיף בן גביר ואמר, כי "אני מקווה מאוד-מאוד שיהיה מי שיגרור את נתניהו מצד ימין כדי שלא ילך לדרך של עקירת בתים בהתיישבות ביהודה שומרון. חלק מההתיישבות ביהודה ושומרון הצביעה לנתניהו, אני מקווה ומתפלל שההצבעה הזו לא תתברר כהצבעה הכי נוראה שהייתה קיימת".

   | זהות בחוץ, בימין החדש מתפללים לנס

נפתלי בנט ואיילת שקד שפרשו מהבית היהודי והקימו את הימין החדש ככל הנראה יישארו בקדנציה הקרובה מחוץ לכנסת כאשר חסרים להם עוד כמה אלפי קולות בודדים (כ-0.10% מהקולות הכשרים) להיכנס פנימה עם 4 מנדטים. מפלגת זהות בראשות משה פייגלין, עליה אמרו כי תהיה הפתעת הבחירות, לא עוברת את אחוז החסימה.

   | שיעור ההצבעה, קולות החיילים והמעטפות הכפולות

מספר בעלי זכות ההצבעה בבחירות היה 6,339,729 בעוד 4,083,370 בלבד הצביעו ושיעור ההצבעה של הקולות שנספרו עומד על 64.65%. סך הקולות הכשרים הוא 4,054,626 בעוד 28,744 קולות נפסלו.

המעטפות הכפולות יחד עם קולותיהם של החיילים בבסיסי צה"ל שלא יכלו לממש את זכות ההצבעה סמוך לבתיהם, בנוסף לקולות הנציגים הדיפלומטיים ברחבי העולם, מאושפזים בבתי רפואה, סוהרים, אסירים בבתי הכלא והשוטרים, יכולים להשפיע בצורה משמעותית על מפת הח"כים ועל הרכבת הממשלה.

ממערכות הבחירות הקודמות ניתן ללמוד כי מעטפות אלו צפויים להגיע ל-200,000 קולות נוספים, מה שיכול להשפיע על הימין החדש ולהכריע האם בנט ושקד ייכנסו עם ארבעה מנדטים לכנסת הבאה או יישארו בחוץ. כמו כן, הדבר עשוי להשפיע על מפלגות נוספות כמו איחוד הימין ואחרות ואף להגדיל בצורה משמעותית את קואליציית הימין בממשלה הבאה.

כאמור, התוצאות הסופיות יימסרו בחמישי בערב או בשישי בבוקר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד