בע"ה י"ט אייר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תפתח חקירה נגד בן ארי? בל"ד נפסלה מלרוץ לכנסת

לאחר שוועדת הבחירות דחתה את הערר נגד מועמדותו של בן ארי אמש פורסם כי הפרקליטות בוחנת האפשרות לפתיחה בחקירה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ל' אדר תשע"ט - 11:24 07/03/2019
גודל: א א א
בן ארי (הלל מאיר, tps)
בן ארי (הלל מאיר, tps)

אמש (ד') בשעות הערב פרסם אביעד גליקמן, כתב חדשות 13 כי הפרקליטות בוחנת פתיחה בחקירה נגד ד"ר מיכאל בן ארי בשל התבטאויותיו.

יש לציין כי ההתבטאויות שנאספו על ידי מי שביקשו לפסול את בן ארי מלרוץ לא גרמו לחברי הוועדה להורות על פסילת מועמדותו.

בעוצמה יהודית הגיבו לפרסום לפיו במשטרה ובפרקליטות 'בוחנים' פתיחה בחקירה פלילית נגד ד"ר מיכאל בן ארי.

"התנהלות הפרקליטות ובראשם פרקליט המדינה שי ניצן והיועמ"ש מנדלבליט היא המשך ישיר להתנהלותם בשאלת הפסילה של חברי עוצמה יהודית". 

עוד אומרים בעוצמה יהודית כי: "הניסיון של ניצן ומנדלבליט להשפיע על הליך הבחירות בישראל ולהשחיר את דמותו של ד"ר בן ארי הוא ניסיון חמור שיש לדחות אותו על הסף".

בעוצמה יהודית תוקפים גם את עיתוי הפרסום ומוסרים כי: "ד"ר בן ארי מפרסם את דעותיו במשך שנים רבות, ורק היום, לאחר החלטת הוועדה שלא לקבל את עמדת היועמ"ש החליטו בפרקליטות לפרסם על 'בחינה' לפתיחה בחקירה. זו התנהלות מטרידה ועושה רושם שהפרקליטות מנסה שוב לגרום לפסילתו של ד"ר בן ארי בכלים פסולים".

   | בל"ד לא תתמודד בבחירות

בתוך כך, אמש וועדת הבחירות המרכזית לכנסת החליטה לפסול את חברי מפלגת בל"ד מהתמודדות בבחירות לכנסת ה-21.

במהלך הדיון טען עו"ד בן גביר בעד פסילת מפלגת בלד והציג שלל ראיות המצביעות על התמיכה בטרור של המפלגה ועל שלילת קיומה של המדינה כמדינה יהודית.

עו"ד בן גביר הוסיף כי: "את מעשי חנין זועבי כולם מכירים, אך בניגוד לטענות כאילו מרגע שהיא עזבה בלד שינתה את פניה, היושב ראש החדש שחאדה אנטאנס הצטלם עם מחבל שזרק רימון בחיפה, שיבח את חבר הכנסת עזמי בשארה שריגל למען חיזבאללה, הילל את בשארה וקרא לו גיבור והצהיר שמפלגת בלד שלחה לו ברכות". בן גביר גם הזכיר את מועמד הרשימה מאזן גנאים ששלח ברכות לתושבי עזה בעיצומו של מבצע עופרת יצוקה, ואת וועידת בלד האחרונה בנצרת בה הונף דגל פלסטין ובאי הוועידה שרו את ההמנון הפלסטיני מווטיני (מולדתי).

עו"ד יוסוף ג'בארין בא כוחה של מפלגת בלד לא הכחיש את הדברים, וטען שאין בעיה בכך שיו"ר מפלגת בלד אמר שעזמי בשארה הוא גיבור, אין בעיה שהמפלגה שלחה לו ברכה, ולדברי ג'בארין בכל מקרה בשארה כבר "עזב" את הארץ. בן גביר השיב בתגובה כי בשארה לא עזב אלא ברח, וכי מה שהיה במפלגת בל"ד הוא שיהיה - הרשימה הייתה תומכת טרור, היא תומכת טרור גם עכשיו, ואין לה מקום בכנסת ישראל".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון