בע"ה ט"ו ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לעצור לאלתר את מלכודת הדבש של טראמפ"

בתנועות התיישבות מגיבים בחשש לפרסומים החדשים שנחשפו אמש מעסקת המאה. "ארץ ישראל היא מעל המשא ומתן"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' אייר תשע"ט - 10:14 13/05/2019
גודל: א א א
ריבונות על כל יהודה ושומרון צילום: נשים בירוק
ריבונות על כל יהודה ושומרון צילום: נשים בירוק

לאחר שאמש פורסמה בחדשות 12 פרטים נוספים מעסקת המאה של הנשיא טראמפ הגיבו גורמים רבים בהתיישבות בשמחה לסעיף לפיו יוחל חק אזרחי על היישובים היהודים ביהודה ושומרון.

מנגד בתנועת ההתיישבות נחלה ובתנועת נשים בירוק הגיבו בהססנות לדיווחים והביעו את החשש כי ההסכמה האמרקיאית הינה "מלכודת דבש", בה עלולה ישראל ליפול ולאשר את העסקה. 

"החלת החוק הישראלי האזרחי על הישובים ביהודה ושומרון אינה אלא ניסיון מאולץ ומסוכן לפשרה שתאפשר הקמתה של ישות פלשתינית על שאר השטח", אומרים בתנועת הריבונות.

ראשי התנועה, יהודית קצבור ונדיה מטר, מזכירות כי באחרונה הזהירה התנועה בדיוק מהשלכותיו של תרחיש שכזה. "על ארץ ישראל לא עושים עסקאות או פשרות. ארץ ישראל כולה שלנו ועלינו להחיל עליה את ריבונותה המלאה של מדינת ישראל", אומרות השתיים.

לדבריהן "מעבר לזכות ההיסטורית שאינה ניתנת לפשרה, הקמת ישות מדינית פלשתינית על מרחבי יהודה ושומרון תהווה סכנה חמורה פי כמה מזו האורבת לנו מרצועת עזה. התכנית תהווה הוכחה נוספת עבור האויב הערבי לכך שלחץ טרוריסטי לצד לחץ בינלאומי מכריעים את ישראל הנסוגה שוב ושוב מאדמתה ומפנה עוד ועוד שטח לטובת כנופיות טרור שנשבעו להקים מדינה על חורבותיה של ישראל".

"יכולות ההסברה הערביות מוכחות, אך אין בהן כדי להפוך את הצד הערבי לצד הצודק. ארץ ישראל כולה שייכת לעם ישראל ולו לבדו", דברי קצובר ומטר המדגישות כי "את תכנית טראמפ ניתן יהיה לקבל אך ורק אם היא תוגדר כבר כעת כשלב ראשון בדרך להחלת ריבונות ישראלית מלאה על כלל שטחי יהודה ושומרון".

 בתנועת נחלה אמרו תגובה לפרסום על החלת החוק הישראלי על הישובים היהודיים כחלק מעסקת המאה: "אנו קוראים לראש הממשלה ולכלל שרי הממשלה להודיע לאלתר על דחייה מוחלטת  של "תוכנית המאה". תוכנית המתכננת את חלוקתה של הארץ ומסירה של שטחי ארץ ישראל לידי זרים.

כל מזימה לעטוף את הנסיגה הישראלית משטחי ארץ ישראל ע"י ריבונות על שטחי הישובים הקיימים לא תצלח עם ישראל חי ובריא ולא יאפשר את חלוקתה של ארץ ישראל"

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 1 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד