בע"ה כ"ג אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"רצחו את אבא שלנו": משפחת ביסט מבקשת תשובות

לפני כחודש וחצי, במהלך פרעות תשפ"א, נדרס דסטאו ביסט בן ה-74 על ידי שני רוכבי אופניים חשמליים שנמלטו מהמקום. שבועיים לאחר מכן נפטר מפצעיו. הדורסים עדיין לא נתפסו.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' אב תשפ"א - 15:46 12/07/2021
גודל: א א א
מתוך כתבה תאגיד כאן 11 (צילום: ליאור פז, צילום מסך)
מתוך כתבה תאגיד כאן 11 (צילום: ליאור פז, צילום מסך)

בשעות הערב של י"ט סיון, לפני כחודש וחצי, במהלך פרעות תשפ"א, ליווה דסטאו ביסט, בן 74 מרמלה, את אורחיו לתחנת האוטובוס. שני רוכבי אופניים חשמליים פגעו בו ונמלטו מהמקום. כעבור שבועיים נפטר דסטאו מפצעיו בבית החולים.

האירוע נחקר תחילה כתאונת דרכים, למרות שבמשפחתו טוענים כי מדובר ברצח על רקע לאומני. יותר מחודש וחצי לאחר מכן, הדורסים עדיין מסתובבים חופשי, למרות שהאירוע תועד במצלמות שנמצאות תחת אחריות הוואקף בעיר, על פי עדות אחד מתושבי העיר. במסגרת כתבה שערכה מיכל רבינוביץ' עם משפחת ביסט ושודרה בכאן 11, מתקשים להשלים עם העובדה שעדיין לא נמצא האשם במות אביהם ומנסים להשמיע את כאבם על ההתעלמות מהריגתו. 

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

אסף ביסט, בנו, אמר כי עדיין לא התאבל על אבא שלו, וכי במשפחה מפחדים מהיום שבו המשטרה תודיע להם כי לא מצאה חשודים בדריסה. "כשלא מספרים לך את הסיפור זה עוד יותר קשה. רצחו את אבא שלנו", אומרת מולו ביסט, בתו של דסטאו. 

משפחת ביסט עדיין לא קיבלה תשובות, וחושדת כי המשטרה לא מטפלת באירוע כפי שהייתה יכולה. "הטענה של המשטרה היא שלא הצליחו עדיין לזהות את החשודים. ביפו תוך שעתיים הם הצליחו לאתר את החשוד", אמר משה שטה, חתנו של דסטאו. 

הצביעו והשפיעו - סקר הגולשים של הקול היהודי >>

כפי שדווח בקול היהודי, ארגון חוננו שלח מכתב לראש הממשלה נפתלי בנט בבקשה לפתוח בחקירת הירצחו של ביסט הי"ד, על ידי ערבים ברמלה. במכתב צויין כי המשטרה התעכבה בחקירת הרצח, וכעת מבקשת המשפחה לעשות הכל בכדי להעמיד את המחבלים לדין.

משפחת ביסט עלתה לישראל לפני כ30 שנה ב'מבצע שלמה'. באתיופיה היה דסטאו מושל מחוז, בישראל, עבד בקוקה קולה. "זה בן-אדם שניצח הכול, את העלייה הקשה, את קשיי הקליטה בישראל. הוא גידל ילדים במשכורת של 3,500 שקלים", מספר בנו אסף. "עם כל זה הוא חינך אותנו כך שבחיים לא הרגשתי שחסר לי משהו. הורג אותי שהוא הלך בצורה הזאת. הכול הוא ניצח ובסוף ככה". 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד