בע"ה כ"ד שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חושבים בקול: תשובה בשמחה וחיות

ח"י אלול הוא היום שהכניס חיות לחודש התשובה. מתשובה במרירות וסיגופים לתשובה בשמחה // חושבים בקול על עבודת התשובה עם הרב איתיאל גלעדי

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח אלול תש"פ - 13:38 07/09/2020
גודל: א א א

קול השופר, המנהגים והזמן שגורם, מזכירים לנו מידי שנה בחודשים אלול ותשרי, את העבירות שלנו, הקטנות והגדולות. מולנו, ניצבת המציאות העגומה – אנחנו שקועים עמוק בעולם הזה ושכחנו מאין באנו ולאן אנחנו הולכים. התרחקנו מהשם.

תעניות ארוכות, גלגולי שלג, מניעת שינה ועוד, היו מנת חלקם של יראי השם רבים שביקשו לחזור בתשובה. להרגיש שוב קרובים לאביהם שבשמים.

בי"ח באלול, אפשר לומר, הכל השתנה. אז, בשנת תנ"ח, או נח"ת, ירדה לעולם נשמתו של רבי ישראל בעל שם טוב, מייסד תורת החסידות. בי"ח אלול תצ"ד, החל הבעש"ט לגלות את תורת החסידות.

בחסידות אוהבים לומר כי התאריך ח"י אלול הוא היום שמכניס חיות לחודש התשובה. מחודש של מרירות וסיגופים לחודש של תשובה בשמחה.

זה מרתק להבין מה בדיוק השתנה ואיך הבעל שם טוב עשה את זה? בפרק נוסף בהסכת 'חושבים בקול', ישבנו לשוחח על הנושא עם הרב איתיאל גלעדי, משפיע חסידי, מרצה בבית הספר לתורת הנפש ומשמשו האישי של הרב יצחק גינזבורג.

Listen to "תשובה בשמחה וחיות" on Spreaker.

ניתן להאזין לכל הפרקים של 'חושבים בקול' ולהסכתים נוספים של הקול היהודי באתר האינטרנט 'הקול היהודי', באפליקציות הפודקאסטים הפופולאריות, וכן באמצעות קו הטלפון במספר 079-917-9981.

להאזנה בספוטיפיי >>

להאזנה בגוגל פודקאסט >>

להאזנה ב-podchaser >>

להאזנה ב-Podcast Addict >>

להאזנה ב-Deezer >>

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 69 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד